Info

  Prodám
  Koupím
  Sháním
  Různé

  Podání inzerátu  

  Hledej inzerát
  Nastavení filtru


  CB seznam
  CB news
  CB stanice
  PMR stanice
  Radioscannery
  Dokumentace
  CB bazar
  CB burza
  CB prodejci
  Kalendář akcí
  CB software
  Lokátor
  CB forum
  CB chat
  1000 spojeníRůzné

01.12.2018   12:03:32
levko (ok2oll@seznam.cz) [Další inzeráty]

Workshop na výrobu MLA

DR OMs,
používání magnetických smyčkových antén (MLA) pro radioamatérské vysílání se rok od roku rozšiřuje, zejména mimo OK. Tyto antény jsou prostorově nenáročné a běžně se používají i jako pokojové antény. Oblíbené a výhodné jsou zejména pro digitální druhy provozu, kde není potřeba MLA na pásmu přelaďovat. Na vyšších KV pásmech fungují tyto antény velmi důstojně a jsou v reálném provozu porovnatelné s většinou "drátovek".
Jedním z možných důvodů, proč nejsou MLA v ČR rozšířené podobně jako v zahraničí, může být "hloubka kapsy" českého důchodce, která je v ČR určitě plytší, než ve většině zemí v okolí. Kus pékáčka je řádově levnější než komerční MLA, jejichž svépomocná výroba (bez zkušeností) nebývá vždy korunována vkládanou nadějí a očekávaným výsledkem.
Anténu typu MLA-ER (H) si lze nicméně níže navrženým zůsobem (workshop) pořídit jen za několik stovek. Vážným zájemcům o vlastnoruční zhotovení MLA-ER (H) nabízíme možnost zorganizovat pracovní setkání, na němž by si každý účastník s pomocí lektorů vyrobil vlastní MLA-ER (H), kterou by si před odjezdem domů přeměřil a naučil se s ní pracovat.
Logisticky a organizačně lze uvažovat o počtu asi 10 až 15 účastníků.
Info o MLA-ER(H) najdete na www.loop2er.cz. Jedná se o jednoduchou, lehkou a snadno sestavitelnou anténu, pracující v rozsahu 14 - 28 MHz s možností použitelného výkonu až 100 W.Cena při workshopu bude jen cena materiálu - cca 500.-Kč.
VY 73! Olda - OK2ER a OK2PLL
Workshopu se zúčasnilo nakonec 12 zájemců z celé republiky, 1 ze Slovenska. Vlastnoručně vyrobené antény si všichni odvezli domů a také projevili zájem o pokračování workshopu. Po vyhodnocení prvního běhu můžeme uvažovat při dostatečném počtu zájemců o pokračování, ovšem až v průběhu roku 2019.


Pozn:
QTH: Severní Morava
     IP: 83.208.220.2 (2.220.broadband2.iol.cz)
URL: https://ok2pll3.webnode.cz


Zpět Odepsat Editovat inzerát   |   Smazat inzerát

Sháníte levnou, použitou, radiostanici? Zkuste se též podívat na http://www.cbradio.cz/bazar a http://www.cbradio.cz/vyprodej.

CB bazar