CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Modulace externího mikrofonu - Motorola
Autor: Pavel (178.77.244.---)
Datum: 30.10.2017 12:46

Zdravím, mám dotaz ohledně externího mikrofonu pro ruční stanici Motorola GP300, P110 atd.
Je to origoš typ : PMMN4013A, ale když s ním mluvím do jakékoliv stanice tak přednes - modulace je velmi hluboká-basová. Dědek mě někdy blbě rozumí.
Nešlo by to nějak ošetřit ? Když mluvím do samotné P 110 nebo GP300 tak v pohodě normální hlas - do solidních výšek.
Když koupím další mike tak beztak to bude stejné.
Když sem mikrofon otevřel, tak je tam jen elektret a smd kondik, nic jiného. Bez něho to jede normal, je tuším jen vazební.
Díky za INFO !

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Modulace externiho mikrofonu - Motorola
Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 30.10.2017 14:48

To je origo mikrofon ci neco z Ciny? Zkus se zamerit na onu elektret pecku a zkus ji vymenit za jinou treba z GESu apod. - pocitam, ze by mohlo byti v tomto ...
Jaka je kpacita toho kondiku?

Re: Modulace externiho mikrofonu - Motorola
Autor: Pavel (---.198.broadband18.iol.cz)
Datum: 30.10.2017 18:31

Jo,to byl tuším kondik 1 mikro, ale dával jsem tam mikr. vložku s vadné P110 a bylo to stejné. Tak asi budu muset koupit hrst vložek a zkoušet, jinak nevím.

Re: Modulace externího mikrofonu - Motorola
Autor: view (82.117.130.---)
Datum: 01.11.2017 12:48

Bývá zanešená dírka v krytu radiostanice, kryt se dá lehce sundat a umýt mýdlovou vodou a kartáčkem, je pak jak nový :-)
Také může být plný prachu filtr nalepený na elektretovou mikrofonní kapsli, zkus vyměnit. Samotná kapsle stojí pár desítek korun, takže zkusit vyměnit. Další možnost je, že nefunguje správně preemfáze,což je laicky řečeno: zdůraznění výšek na straně vysílače a na straně přijímače opět potlačení výšek.

Re: Modulace externího mikrofonu - Motorola
Autor: Pavel (178.77.244.---)
Datum: 01.11.2017 13:18

U Motorole GP300 či P110 v servisním a jiném nastavení není možné kromě zesílení mikrofonu nic dělat. Já myslím, že zapojení externího mikrofonu jde přes jiný obvod jak interní mikrofon a tím pádem je tam i jiné zabarvení hlasu do hlubokého basu. Což nechápu proč to tak debilně udělali.
Takže s tím asi nic už neudělám !

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*6* + *4* =