CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
doporucte zariadenie ako nahradu za icom r5
Autor: Jano34 (---.antik.sk)
Datum: 10.01.2019 10:47

Zdravim, chcel by som poprosit o radu ake zariadenie by bolo lepsie na prijem sluzieb v pasme UHF od 430 do 500 mhz. Pouzivam na to Icom R5, ale ten nie je pouzitelny na pocuvanie mototrba, RTL-SDR pre mna ako nevidiaceho nie je najlepsie, skusal som lacnu klucenku dalo sa pocut fm radia ale pri porovnani citlivosti nebol taky dobry ako icom r5, navyse nema konektor vhodny pre pripojenie anten ktore pripajam k icomu a + ten sdrsharp nie je dobre ovladatelny pomocou screenreaderov. Ic r5 zasa tiez s tou citlivostou nie je taky dobry v nizsich pasmach ako napr stary sony icf 7600 Cize Hlavna otazka: ake zariadenie by ste doporucili na prijem vysielackovych pasiem (v Kosiciach je stale co pocuvat). Vysielacku z druhej ruky alebo kvalitny scaner? Vdaka za info. Jano34

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: doporucte zariadenie ako nahradu za icom r5
Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 10.01.2019 11:14

Antenu vyresis redukci, otazka je, tam pouzit ...
Druha vec je neco, by melo blind friendly SW ...
- popravde si SDR v readeru neumim moc prestaviti ...
Kdybys chtel analog, tak urcite nejaky jety Icom radu PCR ci i nejake AOR ovladatelny z PC z jednoduchym GUI.
Necim, co jsi tam mel za SDR klicenku, samo cene odpovida kvalita, casto chce pak predzesik a propusti - porad ale bude na tom, ze jde o lowprice SDR klicenku.
Resenim muze byti pak kvalitnejsi SDR + hlavne pak SW - tady by se neco mohlo najiti (stejne potrebujes pak jen neco, co ulozi nalezene do pameti + jednoducha editace subtonu, kodu ci nastaveni)

Autor: Jano34 (---.antik.sk)
Datum: 10.01.2019 14:00

Zdravim nasiel som GD-77. Mohlo by to na zaciatok stacit na posluch nejakych digitalnych sluzbiciek?
Ku icomu zvyknem pripajat:
[eshop.ddamtek.cz]
Je mozne pocut vselico, avsak tym ze svet sa digitalizuje bolo by zaujimave mat nieco aj na digital, preto ma zaujal ten China kus. Myslite ze by nieco chytil?
Jano

Autor: Tomas KV (---.lan255.net)
Datum: 29.01.2019 18:04

na nesifrovane DMR ti GD-77 poslouzi. ale pokud vim,neni k ni zadny software na ovladani z pocitace, jen programovaci CPS.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*8* + *6* =