CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Pojistná smlouva na anténu
Autor: OK1AGM (89.235.56.---)
Datum: 18.09.2018 17:23

Dobrý den, omlouvám se za duplicitní dotaz, uz jsem ho dával v sekci HAM, ale potřeboval bych to vyřešit.

Vážení, zdravím.
Mám dotaz. Po změně vedení SVJ v našem paneláku, mi sice v anténě nebrání, ale chtějí po mně i pro ten obyčejný dipól na střeše doklad o uzavření pojistné smlouvy za případné škody způsobené touto anténou!!!
Musel jste někdo něco podobného řešit???
Jak to řešit prakticky? Uzavření nějaké extra smlouvy nebo to zakomponovat do pojištění domácnosti...???
Chytré hlavy, poraďte mi.
Děkuji Josef OK1AGM, HK.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Pojistná smlouva na anténu
Autor: Mirek OK1DOM (---.cust.centrio.cz)
Datum: 26.09.2018 08:01

SVJ to po mně chtělo také, ale přítomný pojišťovák (člen SVJ) jim vysvětlil, že to musí oni a jde o součást pojištění objektu. Já se můžu pojistit jen na škody vzniklé na této anténě.
Tím veškeré požadavky SVJ v tomto směru skončily :)

Re: Pojistná smlouva na anténu
Autor: Mirek (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 07.10.2018 21:34

Ano je to tak - pojištění (Vaší) domácnosti totiž kryje pouze domácnost, do které bez pochyby případně poškozená anténa patří, pojištění odpovědnosti kryje pouze Vaši odpovědnost (za blesk nemůžete). Pokud dojde k úderu blesku do domu, musí být pojištěn dům. Zde upozorňuji na "mouchu" - je nutné dům pojistit proti škodám způsobeným přepětím, protože se nejedná o "přímé působení blesku".

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*2* + *9* =