CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Dipóly s izolačním rezonančním obvodem
Autor: petr (---.alfservis.cz)
Datum: 28.10.2019 07:19

O co jde, Tesla modrá, oranžová, T2LD Skipperovky ...
Když mám koax a z horní čtvrtvlny sundám stínění a na konci dolní čtvrtvlny udělám cívku.
Vypadá to jednoduše, PMR-CB dxmani to chválí, ale ...
Tahle anténa funguje dobře, jen pokud ta cívka na koaxu je samorezonanční. A to bych chtěl vidět, kdo tohle umí naladit. Pokud jsem mimo paralení rezonanci, tak je to jen "indukční brzda" plášťových proudů. Malá cívka znamená, že anténa bude svítit koaxem, podle toho, jak je dlouhý. Velká cívka znamená, že to bude celkem dobrý, jen se nám zvýší reálná impedance, kam nechceme.
Taková T2LD Skipperovka určitě nezklame, jen pokud hned pod cívkou bude "ručka" bez dalších drátů.
[www.cbpmr.cz]
[www.cbpmr.cz]
Dovolím si kacířskou myšlenku, ten "trap" bude háklivý i na to, co připojíte. Ale je jasné, že lepší nějaká anténa, než žádná nebo snad gumák.
Co mě k těmto úvahám dovedlo? Naprosto zoufalý signál OK0F, protože tuhle anténu teď používá na TX, navíc mimo původní pracovní frekvenci.
Pokud jste mimo samorezenaci cívky, tak svítíte i koaxem a většinou do mraků místu při horizontu. Navíc PVC dielektrikum taky nebude žádná sláva.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*6* + *2* =