CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Anténa na 70cm
Autor: nicolas (---.net.upc.cz)
Datum: 16.10.2007 09:35

Dobrý den, potřebuji radu, kterou anténu si mám koupit, na 70cm, aby byla mobilní - tzn. na auto i na parapet, a aby byla dostatečně dlouhá a účinná i pro nízký výkon. jde mi o ručky na sdílácích, na kterých mám naprogramován nízký výkon. Výkon z ohledu na akumulátor nechci zvyšovat, tak prosím o radu kterou anténu vybrat, popřípadě jak vyrobit celovlnku - jestli je vůbec celovnka vhodná. Klasické 1/4ky již nejsou tak účinné. Mám motoroly mtx 838 a motoroly p 0100. Děkuji za odpovědi. nicol, e-mail: nick(zavináč-antispam)mediclub.cz

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Anténa na 70cm
Autor: Paja (---.liten.cz)
Datum: 16.10.2007 10:52

See [www.cbradio.cz] - tyka se i 70 cm - externi antena ...
Kinak k te antene - co na auto dati nejakou pevnou? Treba z produkce byvale Tesly?
Bude na dodavce ci na osobaku?

Datum: 16.10.2007 23:41

Ahoj, jedná se především o nenápadnou anténu na parapet - rád bych nějakej drátěnej bič, který nebude přesahovat 150cm - z toho plyne, že beru i lambda-násobky. a co se toho auta týče, tak na osobáku. Zde může být také delší, ale tam bych viděl limit do 100cm. a dělala tesla i jiné, než čtvrtkové antény pro 70cm? děkuji.

Autor: Paja (---.pilsfree.net)
Datum: 17.10.2007 00:01

See treba [www.tcz.cz]

Autor: Viktor Olbramice (---.customer.vol.cz)
Datum: 17.10.2007 07:46

Problém je v tom, že delší anténa, tedy anténa s více násobky lambda-půl, ale bez fázovacích členů - tj. nekolineární dlouhý "drát" bude mít maximum vyzařování v ose zářiče. Jinými slovy "pánubohu do oken". Bylo by užitečnější držet se raději originálních kolineárních antén které, ač svislé, vyzarují maximum energie ve vodorovné rovině. Nebo něco obdobného vytvořit vlastnoručně z laminátové trubičky rybářského prutu a střídavě zapojených úseků koaxiálu, které tvoří zářič uvnitř. Když bude koaxiál kvalitní, nemusí být extra tlustý. Někde na internetu na to byl návod.

Datum: 17.10.2007 14:25

jo, tak. to už jsem viděl u policajtský antény na tehdejších 80 mega., myslím, že solidní základnovou anténu má zach - antény, a je to takovej doutník... asi to budu muset přimontovat vedle okna - na střechu to mám 12 pater, a stejně tam na střechu nemůžu. byla by instalace nákladná. totiž aby to bylo co možná nejméně nápadné, musel by se ten kabel vést lištou. když je to na takovou dálku, musela by to být rg 213tka. a to se kurevsky prodraží. nevíte prosím někdo, jak mám na zed přidělat ten držák na anténu, když jde o zateplenou fasádu?
dík. nicol

Datum: 17.10.2007 14:37

[www.anteny-zach.cz]

mrkněte prosím na to, okem zkušených radioamatérů, a řekněte mi, jaké dosahy by to mohlo mít, když jsem v praze na kopci, a vysílal bych cca 15W, děkuju. nick

Autor: PAVel Napajedla (---.cust.avonet.cz)
Datum: 20.10.2007 22:01

dobré antény jsou také od firmy diamond - prodávají je třeba v Elixu

mimochodem vysílat v Praze na sdílených kmitočtech na externí anténu z ručky motorola mtx838 / motorola p 0100 na nízký výkon 15ti watty... no comment

Autor: Paja (---.148.broadband2.iol.cz)
Datum: 21.10.2007 11:07

Co ta rucka ma za accu? :))

Datum: 02.11.2007 16:06

nejde o to, co má za akku, jde o to, na jak silnej zdroj ji připojím. A to, že je na RSK zakázáno vysílat z velké antény a s větším výkonem taky no comment :-)

Autor: Paja (---.liten.cz)
Datum: 02.11.2007 16:50

Tim jsme narazel na 15W na rucce :)
Jainak, samo dle V-OR tam stabil antena
nema co delat, ten vykon tez ne - 5 W do
pendreku ...

Autor: Lojza (89.235.9.---)
Datum: 02.11.2007 19:10

Udělej si 1/4 na magnet.

Autor: nick (---.net.upc.cz)
Datum: 18.11.2007 00:03

magnet na okno - to newpovažuju bohužel za vhodné, protože mám plasovej parapet, a tady správcovská firma nepřipustí žádný úpravy, jinak děkuju, za hodnotné typy a návrhy. Komu se 15W a stabil nelíbí tak at to neomentuje. děkuji

Autor: Milan B. (---.net.upc.cz)
Datum: 17.12.2007 20:30

magnet na okno:
Jsme firma, která dokáže nainstalovat držák bez poškození plastového obalu konstrukce domu - zateplení/parapetu/plastového okna - držák té Vaší antény vyrobíme zcela zdarma. Bude se jednat o prototyp a držák obdrží pouze 3 zájemci bez použití jakéhokoliv finančního závazku.
www.bagio.cz (sekce produkty a ceny, poslední produkt držák satelitu...)

Budeme se těšit na spolupráci při realizaci prototypu

S pozdravem
M.B.BAGIO

Datum: 17.12.2007 20:33

magnet na okno:
Jsme firma, která dokáže nainstalovat držák bez poškození plastového obalu konstrukce domu - zateplení/parapetu/plastového okna - držák té Vaší antény vyrobíme zcela zdarma. Bude se jednat o prototyp a držák obdrží pouze 3 zájemci bez použití jakéhokoliv finančního závazku.
www.bagio.cz (sekce produkty a ceny, poslední produkt držák satelitu...)

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 17.12.2007 21:47

Zadarmo..... Víš, že se nemá lhát!

Datum: 01.01.2008 17:03

Jsem majitelem této firmy,
velice dobře vím co dělám.. a lhaní nemám v popisu práce.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*7* + *9* =