CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Ještěd
Autor: Martin Kbely (---.casablanca.cz)
Datum: 14.04.2012 09:19

Je hezky, vypadá to že i na Ještědu už jsme nad nulou, takže odpoledne s PMRkou na Ještěd. Budu rád za každé spojení, takže zhruba od 13:00 zkuste poslouchat. Nevím jak to tam bude s obsazením kanálů, budu to zkoušet všude možně.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Ještěd
Autor: Luboš (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 14.04.2012 10:05

Čau mohli by jsme zkusit spojení protože já se taky chystám dnes na portejbl [www.cbradio.cz]
ale nevím jak to vyjde časově protože ty tam budeš ve 13h ale já než tam dojedu tam budu tak ve 14-15 takže nevím jestli tam budeš tak dlouho ale každopádně budu na 1. kanále.
73

Autor: Martin Kbely (---.casablanca.cz)
Datum: 15.04.2012 08:40

Dopadlo to včera skvěle. Kromě toho, že jsem po šesti hodinách na slunci rudej jak rak, tak mám osobní rekord - 145km (Ještěd - Žďár [kopec u Rokycan]), na obou stranách byl obyčejný Sencor SMR-600 bez úprav. Ještěd si rozhodně s 19 spojeními řadím do seznamu dobrých kót.

Autor: Petr (---.alfservis.cz)
Datum: 15.04.2012 09:48

Tak to je paráda. Kdybys vysílal na HAMa pásmech, tak uděláš tři spojení přes převaděč a jseš ještě rád. Budu si muset PMR zase koupit. Tolik spojení jsem neudělal ani na Králickém sněžníku 1420m s 5W na dvoumetru a s dipólem, na 70cm bylo spojení jen jedno a ještě domluvené. PMR je super, narozdíl od HAMa jsou tam aspoň lidi ochotní někam vylézt a snaží se pro pěkné spojení něco udělat.

Autor: Jirka6 (---.dialtelecom.cz)
Datum: 15.04.2012 10:03

Kdybys tam byl ty tak stejně neuděláš ani jedno spojení,protože scanováním se nikam nedovoláš,ani když dáš předem avízo,že někam lezeš.

Autor: Mirek Rozdrojovice (---.gprs.tmcz.cz)
Datum: 15.04.2012 11:49

Že by renesance PMR ...

Autor: Petr (---.alfservis.cz)
Datum: 15.04.2012 13:27

Ale kdepak. Na kopce je nejlepší pásmo 40m. Tam se dá udělat víc spojení, než nakolik stačí baterie.

Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 15.04.2012 14:01

Na 40m to chodí i z dolíku.

Datum: 15.04.2012 14:33

Na 40m se dovolám i bez stanice,popřípadě stačí znaková řeč.

Datum: 15.04.2012 14:46

Jo, ale co když si zapomenu brejle?

Datum: 15.04.2012 15:18

No a na 70 cm dokonce i ručně potmě.....

Datum: 15.04.2012 18:01

Ty bys potřeboval asi X-Ray brýle [magazin.libimseti.cz]

Autor: Martin Kbely (---.eurotel.cz)
Datum: 16.04.2012 08:47

A to je presne duvod, proc jsem na PMR. Kdyz clovek pomine prozvanejici deti a chuvicky, da se na PMR udelat spousta spojeni i se stanickou dle VO (ackoliv nemam iluze, ze vic nez 50% protistran vysilalo z neceho silnejsiho). Na HAM pasmech potka clovek "jen" HAMy, pokud se trefi do pasma, modulace, modu a ja ani nevim ceho vseho, alespon takovy mam pocit po pul roce poslechu.
Na pouhych osmi kanalech PMR se vzdycky nekdo najde, ja mel spojeni domluvene jen jedno - to nejdelsi - vedeli jsme oba, ze tam druha strana je, tak stacilo jen pobihat nez se naslo maximum. Druhe nejdelsi ale uz byla nahoda - nejaky paraglidista krouzici nad Doudlebama. Toho bych asi na HAM nepotkal.

Denik jsem dal na web - [radio.i-logout.cz] - a uz se tesim na pristi vikend na DX memorial Milana42.

Petr napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak to je paráda. Kdybys vysílal na HAMa pásmech,
> tak uděláš tři spojení přes převaděč a jseš ještě
> rád. Budu si muset PMR zase koupit. Tolik spojení
> jsem neudělal ani na Králickém sněžníku 1420m s 5W
> na dvoumetru a s dipólem, na 70cm bylo spojení jen
> jedno a ještě domluvené. PMR je super, narozdíl od
> HAMa jsou tam aspoň lidi ochotní někam vylézt a
> snaží se pro pěkné spojení něco udělat.

Datum: 16.04.2012 10:09

Podle mapky to vypadá,že na rovinách středních Čech se ještě PMR trochu používá,ale jinde to nestojí ta řeč.
Když to vezmeš trochu teoreticky,tak se ti většinou ozývali z dědiny.To taky ledasčemu nasvědčuje.
Jednak tam není takové průmyslové rušení,ale taky asi nejeli z paneláků.
Těch 146km není zase až taková extra dálka, na to odkud jsi vysílal,ale podle mapky je potom asi daleko více členitý terén,což taky hraje roli.

Autor: Martin Kbely (---.ppf.cz)
Datum: 16.04.2012 10:26

Tak, je pravda že z velkých měst bylo jen 7 z 19 spojení, ale o to mi tak nějak ani nešlo, osobně jsem očekával že těch spojení z portejblů bude ještě víc.

A těch 146km - vždycky když jsem někde četl o výrazně delších spojeních, byla tam také slovíčka jako "směrovka", "yagi" atp. Tohle je pomocí standardního 0.5W PMR s integrovaným pendrekem v denním PMR ruchu. Jistě se mi povede víc až to někdy budu zkoušet těsně nad ránem ze Sněžky, ale osobně to považuju za velmi dobré spojení.

Autor: Láďa Vysočany (193.84.36.---)
Datum: 16.04.2012 11:29

Martina jsem slyšel i já včetně druhého účastníka blízko Aera Vodochody kolem 15 hodiny. Zkoušel jsem se vbrejkovat, ale bohužel jsem byl moc "zapadlej" v lese. U mě to bylo pro oba za 4. Snad někdy příště.

Láďa Vysočany.

Autor: Pavel Hrobka (---.2-52-prg.avast.com)
Datum: 16.04.2012 12:14

Jakozto Turnovak jsem mel cele ty Martin Kbely DX orgie v kuse na scanu (zachytil jsem to ale nahodou pri navratu z vyletu v Borku). A byla to parada, padalo spojeni za spojenim, a to na neupravenou rucku sencor smr600 (jako protistrana jsem zkousel i nejlowendovatejsi lowendy, aka Technika TA-716 z TESCA, a za 46 z domu jako fik). Uz se tesim na Milan42 DXing, budu bud na prazske Vidouli, nebo Hrobce kousek od Sychrova :). Snad nebude prset. :)

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*7* + *7* =