CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
PMR Ďáblice
Autor: Martin Kbely (---.casablanca.cz)
Datum: 01.05.2012 09:48

V tak krásném dni škoda nevyrazit alespoň na chvilku někam na vršek. Budu tedy zhruba od 13:30 v Ďáblicích a těším se na spojení.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: PMR Ďáblice
Autor: Ales (---.88.broadband.iol.cz)
Datum: 01.05.2012 21:46

Zkousel jsem to na Tebe cca ve 13:55 od metra "Pole u Letnan" a bohuzel nic. Nakonec jsem nekoho objevil na PMR8 a ukazalo se ze jede po Tupolevce busem 195....takze zadna dalka se nekonala... Pak jsem se zanoril do metra a vylezl az na Holesaovicich, takze tam uz jsem to ani nezkousel.... Podarilo se nejake spojeni od hvezdarny? Nebo jsi byl jinde?

Autor: Martin Kbely (---.ppf.cz)
Datum: 02.05.2012 10:20

Dorazil jsem o chvíli později, než jsem chtěl. Udělal jsem nečekaně málo spojení, ale zas časově delších a o to divnějších. Ozval se mi pár slovenských cyklistů, kteří někde v okruhu 5km nakupovali a divili se, že na "jejich" vysílačkách někdo mluví. Ozval se mi Ota Ďáblice, se kterým jsem probral dění na CB a PMR, takže se alespoň dozvěděl, kde má na svých stanicích poslouchat, aby neslyšel jen šum. Spojení na 500m vzduchem, nic moc DX :-)
A nejvíc mě pobavila odpověď Michala Březí, který vyrazil s dětma do lesa a měl s sebou nějaké miniaturní dětské fixně naladěné vysílačky s dosahem 100m a který se divil, že mluví s někým 20km daleko. Zřejmě bývalý CBčkář, tak jsem mu řekl v jakém pásmu se to baví, na jakém kanále a bylo.

Rádiově tedy nic moc, ale alespoň jsem pokecal.

Autor: Jirka6 (---.dialtelecom.cz)
Datum: 02.05.2012 15:58

Na taková duchaplná spojení nemusíš chodit na kopec.
Stačí když si gecneš u nějakého většího marketu a bude to stejné.

Autor: OK1-36396 Martin (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 02.05.2012 19:17

Jj, dneska skupinka deti servala stavbare na PMr na Proseku. Nadavali mu dost slusne, ze co jim leze do signalu...

Autor: Matěj Brno (---.51.broadband4.iol.cz)
Datum: 02.05.2012 19:40

Na PMR by měla být nějaká formální registrace, jen aby si lidi povinně museli přečíst VOR, aby nedocházelo k takovýmto incidentům.

Autor: Jirka6 (---.dialtelecom.cz)
Datum: 02.05.2012 19:50

Však ta skupinka dětí měla pravdu.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*5* + *5* =