CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4
expedice Balkán
Autor: T m R (---.client.rionet.cz)
Datum: 14.07.2012 16:01

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: expedice Balkán
Autor: Petr (---.alfservis.cz)
Datum: 14.07.2012 16:20

Jó kdyby tam měli magnetku na 7MHz, tak mají telefón do ČR celej den bez ohledu na náladovou sporadiku.

Autor: Martin Zatec OK1MJO (---.ok0bez.com)
Datum: 14.07.2012 21:05

Pokud se nemejlim, tak nejmene 2 clenove expedice maji OK1xxx (Jira Doubrava).
A maji minimalne jednu all band TRX, tusim FT857 nebo IC706..uz si nevzpominam co maji a pochopotelne allband vertikal.

S Jirou a tim druhym jsem uz delal spojeni na 3.760MHz LSB.

Datum: 14.07.2012 21:09

Ten druhej je Venca Chotesov OK1IBD.
Na Jirovou volacku si uz nevzpomenu.

Datum: 14.07.2012 23:00

Nebudu to vysvětlovat, ale sakra se mejlíš!!!

Datum: 14.07.2012 23:02

Jinak nejaktualnější info vždy na [www.cbdx.cz]

Autor: OK5RT (---.pilsfree.net)
Datum: 14.07.2012 23:41

Na Balkán vyjela skupina lidí, která pouze opovrhuje běžnýma "radistama" za celý rok se většina z nich ani na pásmu neozve, ale jakmile vyjedou za hranice, tak jim je každý "brejk" dobrej a najednou každého hrozně rádi slyšejí. Holt sláva je sláva! Ach ouvej ... Dál to nemá cenu komentovat.

Jinak "Jířa Doubravka" nemá AMA licenci.

Autor: jindra (---.customer.poda.cz)
Datum: 15.07.2012 09:35

No to si tedy dovolili moc. Vyjet si na dovolenou za svoje prachy na Balkán a jinak se za celý rok neozývat. Nějak to nechápu. Okomentuj.

Autor: Jirka6 (---.dialtelecom.cz)
Datum: 15.07.2012 10:04

OK5RT,třeba už tě mají plné zuby a chtějí se bavit konečně s někým rozumným,koho zesplzně neslyší.

Datum: 15.07.2012 11:01

Chtěli jen CB, tak jim to nemějme za zlé. Tahat do Řecka HAM vybavení není dobrý nápad a pro vysílání na KV je potřeba mít potvrzení (ještě?) o zkoušce z telegrafu.
HAMatéři se také jezdí rektreovat a vysílají. Nedávno BUH, UR, HAP z Chorvatska, minulý rok OM4KK na Krétě.

Datum: 15.07.2012 11:28

Petře to není o tom, že tam mají sebou cb, ale o tom, že většina členů této expedice nezapne za rok z domova a ani okolí vysílačku a je jedno na jakém pásmu, protože jim běžný radista "smrdí a jejich plky přeci nebudou poslouchat a ztrácet čas". Pak vyjedou za hranice a najednou zblázní celou republiku a najednou jim nevadí ani "smrdící cbčkáři", který přes rok ani nepozdraví a takový lidé se pak vytahují jako kšandy a všichni honem honem dělají spojení a skáčou metr do stropu, že se dovolají do tramtárie. Přitom na tom není nic neobvyklého, buď to chodí i třeba na ručku a nebo to nechodí.

Kdo z vás tyhle lidi slyšel z domácího QTH za poslední rok?

Datum: 15.07.2012 11:32

Ty jsi taky "zesplzně", už tolik nepij ten líh. Aso jsi nepochopil o čem je řeč, ale to nevadí, nebudu se tady s někým dohadovat. Napsal jsem názor, který nesdílím sám.

Jirka6 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> OK5RT,třeba už tě mají plné zuby a chtějí se bavit
> konečně s někým rozumným,koho zesplzně neslyší.

Datum: 15.07.2012 11:43

Tak já nevím, soupis členů je tady:
[www.cbdx.cz]
A na žádné chlastačce nikdy nechyběli...

Datum: 15.07.2012 12:16

Dávač VÝZVY NA KANÁLE :-)
[www.youtube.com]

Datum: 15.07.2012 12:56

To OK5RT Pavel Bolevec: nejprve ti odpovím na otázku, kterou jsi položil.
Honza Sulejovice má za rok v Bance deníků 52 zápisů, ztoho 16 z domácího QTH.
Jířa Doubravka má score 21/11
Venca Chotěšov 2/1
Fousáč Vinice 10/4
Bohouš Česká Lípa 2/1
Jinak, jejich aktivity jsou hlavně v expedicích Rotunda, Borůvka, Radegast, Prenet a nyní Balkán. Jejich aktivity si můžeš dohledat v Bance deníků [www.cbdx.cz].
Správně bylo podotknuto „třeba už tě mají plné zuby a chtějí se bavit konečně s někým rozumným“. Neboť poslouchat opilecké žvásty na CH33, na to musí být silná nátura. Zaplať pán bůh, že to už skončilo. Ale zapoměl jsi napsat, že jsi to hlavně byl ty, kdo jim jako e. Keltoi znemožnil v roce 2010 spojení s vlastní rodinou (!) rušením a posíláním kamsi ….
Takže, udělal jsi si papíry, můžeš se věnovat svému koníčku, nic ti nebrání nechat cimbálisty na pokoji. Nebo tě „nové“ obzory na OK neuspokojují? Že by tam byli i tací, kteří o tebe nestojí a nemáš se kde zviditelnit?
Tohle totiž je parta s velkým P, která se umí bavit a případně i něco dokázat. Mimochodem, mají zcestovanou celou Evropu, byli i na Sahaře. Jezdí takhle ob rok od 1996! Pokaždé se ozývají na CB, aby udělali radost sobě i těm doma. Copak jsi za tu dobu udělal ty pro CB mimo bordelu na pásmu?
Ani mě nemusíš odpovídat, já to vím.

Datum: 15.07.2012 13:05

Takhle nejak by to mohlo vypadat, kdyz priste vezmou APRS tracker.
Venca naznacil, ze to ted "nezvladli", ale ze pri pristi expedici by to radi zprovoznili.
V SMS mi ted psal, ze maji sebou jen CB, ze tak maximalne 10m.
Odepsal jsem mu, ze by nebylo na skodu otestovat 29600MHz FM.
Na tomto jedinem vyvolavacim FM 10m kanalu je uplne prazdno a cisto.

Napsal jsem mu, ze jestli chce, tak at pouzije moji kolektivku a po prijezdu mi jen preposle mailem naskenovanej papir v png jako denik.

Tez jsem mu psal, at zkusi echolink a pipne DTMF do Zatce.

Toz uvidime.
Kazdopadne jsem zkusil "nasimulovat" jak by vypadalo kdyz by meli sebou APRS radiovej/GPRS tracker.

[aprs.fi]

[aprs.fi]

To druhe je object. Pokud by to fungovalo, tak by to bylo to prvni. Sledovani objektu, bylo by videt kudy kluci jedou a co uz odjeli a v kolik hodin kde byli. Taky je videt na jakem miste a v kolik se odvysilal pozicni radiomajak a na kterou konkretni DIGInu.
Nebyl by problem do DIGIny natahnout 3 draty (TXD/RXD/GND) jako seriovku RS232c (9k6) do expedicniho notebooka, kde by byl spustenej hyperterminal a pomoci neho by se aktualne menil podle potreby obsah ASCII textu, konkretne to na konci.... na kterem kanalu/kmitoctu prave jsou, to pred pomlckou by zustavalo :
expedice Albanie www.cbdx.cz - CH30FM
expedice Albanie www.cbdx.cz - 29600FM
expedice Albanie www.cbdx.cz - CH35USB
expedice Albanie www.cbdx.cz - 3770LSB
expedice Albanie www.cbdx.cz - echolink 206989
expedice Albanie www.cbdx.cz - echolink OKTALK 716624

Na tom poslednim OKTALKu muzou "viset" vsichni useri i prevadece/linky.
Takze muze povidat velka skupina lidi.
Pred odjezdem na Balkan neni problem si do trasy zapsat jake jsou po ceste echolinky/DIGIny.

I kdyz je APRS vec i HAMovska, tak je dobra i CBckare, kluci by vsem davali info (bez SMSek do webu) kde jsou a na jakem kmitoctu.
Pro prijem neni treba byt doma na inetu, da se spustit APRS terminal v Symbianu, Androidovi, Winmobil atd..
Nebo v netbooku spustit treba UI-View32 s dobrym mapovym podkladem a do vstupu zvukovky poustet zvuk z vystupu rucniho prijimace na 144.800MHz FM (AX25, 1k2, AFSK).
Tento kmitocet je po celem regionu 1 (Evropa, Afrika, cast Asie/Ruska) stejny.
Dokonce nektere GPSky maji HAM APRS funkci integrovanou do mapovych podkladu. Staci napriklad propojit starou Kenwood TH-D7 pres 2.5mm stereojack s vozidlovou GPSkou Geosat5 a 6.

[jan.kepic.cz]
[www.aprs.cz]
[www.avmap.it]
[www.ok0bez.com]
[www.hamradio.cz]
[garmin.blogs.com]

Takze jak rikam, APRS je super vec. Pokud chcete koupit rucku, doporucuji Kenwooda TH-D72.

Co se tyce expedice za rok, tak pokud bude Venca potrebovat s APRS pomoct, tak neni problem.
Staci nejjednodussi sestava... FoxDigi je do 300Kc, GPS modul 4k8NMEA je bazarovej za 120Kc, novej asi za 400Kc.
Jeta vozidlovka/rucka s min 3W PA se da sehnat pod 1000Kc.
Antenu jsem poresil elegantne....pouzil jsem rozhlasovou autoantenu, kterou jsem preladil a zadelal olejem atd..

Diky Pajovi mam Foxe a tohle:
[www.foxdelta.com]
[www.ok0bez.com]
A rucku 2m Albrecht RL-102 (obdoba Alan CR-170).

Kdo chce sledovat vylustenej text (prevod zvuku paketu AX25 do textu), tak staci tohle:
[www.foxdelta.com]

Az tohle Venco budes cist, tak bude pro tebe jednodussi se spojit s Pajou, dal by ti dohromady nejaky "blackbox", protoze je je k tvemu QTH blize, oba jste Plzenaci. Ale do auto si to budes muset dat sam :)

73! Martin

Datum: 15.07.2012 13:47

[czech.aprs2.net:14501]

V 17h sedam do auta s FT897 a TH-D7 APRS a budu na CB, OK0BEZ, 3.7MHz.
Po 5 letech prespim v aute na portable Dlouha Louka. Prubezne budu monitorovat k30 kvuli klukum.

Sledovat me muzete na :
[aprs.fi]

ASCII MSG do me rucky Kenwood TH-D7 mi muzete poslat via:

[www.findu.com]

Muzete napsat (do 60znaku) kterej kmitocet chcete zkusit.
2m je obsazene pro APRS. 70cm budu mit pokud mozno trvale na OK0BEZ (echolink 206989 funguje).
Hlavni pasma jsou CB a 3.7MHz LSB fone.

Kdo me chcete udelat, tak dejte echo.
3 roky po operaci hlavy chci otestovat portable tak jak jsem kdysi jezdival.
[www.ok1mjo.com]
[www.ok1mjo.com]
[www.ok1mjo.com]
[www.ok1mjo.com]
[www.ok1mjo.com]
[www.ok1mjo.com]

Datum: 15.07.2012 13:53

Martine, tohle nech až se vrátěj, na pokusy celkem nemaj čas, podívej se v jakejch místech jsou, mají problémy s cestou, klikatý ůzký prašný. Nazmíněnou frekvenci nemůžou. A vzhledem k místnímu pokrytí wifi mají problémy poslat mě článek. Obvykle ke mě leze 30 minut. Dnes ráno to byla vyjimka.

Datum: 15.07.2012 14:29

Rozumim. Venca me poslal sms, ze by ho to urcite zajimalo a ze by se neco pripravilo na pristi expedice. Protoze APRS je dobra vec a prinos i v ramci CB, kdy lidi budou vedet kde jsou a na kterem kanale on-line.

Ja jsem zabalil spacak a karimatku a jdu k autu pripravit vozidlo na portable. Zaparkuju u stozaru co byla vetrna elektrarna, tedy na druhou stranu pres silnici az dozadu za chalupy.
Az dojedu, bude to videt na te mape APRS.fi.
Jeste doplnim z klavesnice TH-D7 text radiomajaku.

Zatim 73! a klukum fakt zavidim, u me je problem to zdravi :(

Autor: Ruda Kunratice (217.77.165.---)
Datum: 15.07.2012 14:32

Dík TmR za link na aktuality z expedice Balkán. Nechápu, proč sem píše OK5RT, když ho expedice nejen nezajímá, ale ještě ho dráždí :-o. Martine ze Zatce, při vší úctě k jeho znalostem a dovednostem-tohle je CB RADIO, HAM věci sem nepatří. A organizaci monitoringu jejich trasy, případně alternativy spojení s CZ/OK, chtělo dělat dříve než ted, když jsou 1500 km daleko...

Jdi na stránku: 1234Následující
Aktuální stránka: 1 z 4

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*1* + *2* =