CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4
Re: expedice Balkán
Autor: OK5RT (---.pilsfree.net)
Datum: 15.07.2012 14:42

Pane Hájek, pokud mojí osobu považuješ za alkoholika, tak je vidět, že nevíš o čem mluvíš! Já za rok vypiji tak max. 20 piv a tím mé alkoholové dýchánky končí, takže nevím co mi tady píšeš o tom alkoholu. Pokud já mám "opilecké žvásty" tak ty patříš na protialkoholické léčení a že ty jsi byl na mol ne jednou v étheru. :-D Já ani jednou! Ty bohužel vlastně ani nevíš kdo já jsem, možná jsi mi někde viděl na fotce, nebo znáš z vyprávění, ale to je asi tak všechno, kdybych si před tebe stoupl, tak mi nepoznáš. Já vím, že mi napíšeš, že mi přesně znáš.

Navíc už loni jsi psal nesmysl o tom, že jsem někomu znemožnil spojení domů. Krista pána, tohle už nebudu dlouze probírat. Naše parta lidí se bavila v Plzni na kolečku celé odpoledne a najednou se tam někdo přižene a bez nějakého slušného slova nás bude někdo hulvátsky vyhazovat z frekvence? Prober se! Na cb pásmu máš dalších 79 kanálů a mobilní telefon v kapse, takže tuhle tvojí pohádku o nějakém rušení a znemožnění hrozně důležitého hovoru domů nech spát dál. Já vím, že ty jsi od Plzně pouze 150 km a máš přesný přehled co se kde děje, ale nejdříve si ověř fakta a pak něco piš, ale prosím jen pravdu. Posledně jsi toho pokroutil víc než dost!

Že mi má někdo plné zuby? Ano, říci někomu pravdu někdo druhou stranu naštve to je pravda :-D

Nabízel jsem ti možnost osobního setkání, to jsi nevyslyšel, už dávno se to mohlo vyřešit, pokud by jsi chtěl. Tak tady neházej na někoho špínu, že je alkoholik a že neumožnil někomu spojení domů, atd., Vysíláš pár let a někdy mi připadáš, že máš na všechno patent.

Na tvá čísla ohledně aktivit nebudu reagovat, kdyby jsi si přečetl co jsem psal, tak by jsi mi tohle nemohl odpovědět. Tedy jednoduše řečeno, na mojí otázku jsi odpověděl úplně jinak :-D. Jak ty to umíš.

Říká se moudřejší ustoupí a proto máme v Plzni téměř všichni AMA licence a máme klid, panečku tam se dělají DX spojení :-).

Pokud máš stále nějaké vnitřní nesrovnalosti, nemám problém si to vyříkat osobně, popřípadě na Skype a třeba hned, ale když už sem něco píšeš, tak piš pravdu!

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Autor: T m R (---.client.rionet.cz)
Datum: 15.07.2012 15:01

Možnosti osobního setkání jsi se zalekl a do Ejpovis jsi nepřijel .... A to to máš blíže než ti, kteří by tě tam rádi viděli, jak jsi proklamoval. Nikde jsem nenapsal, že jsi alkoholik! To neumíš číst? Ale na CH33 byl alkohol cítit i ze stanice. Původní konflikt nebudu rozmazávat, neboť jsi nepochopil podstatu spojení z ciziny domů a případný pile up na expedici. Nehledě na výrazy, které jsi použil. HAM spirit? Nemáš tuchu o co jde ...
Jestli si myslíš, že budu z Dlouhé Louky volat telefonem do zahraničí, aby se přeladili na kanál, kde není tupec, na to za prvé nemám peníze a za druhé jsem tam bez signálu! Tudíž mimo podezření, že si něco vytelefonuji ... Nehledě na to, že na dalších kanálech to spojení nemusí fungovat, ale to ty při svých znalostech a praxi nemůžeš pochopit. To nejsou převaděče. Ale tu Plzeň na Dlouhý slyším velmi slušně, to jen tak pro info.
Jinak mě nestojíš za tu námahu datlovat tady obehrané záležitosti. Věnuj se opravdu svému koníčku a cimbálisty nech na pokoji ...

Autor: Martin Zatec OK1MJO (---.ok0bez.com)
Datum: 15.07.2012 15:35

Rudo, nepochopil si me.
Na cbdx.cz do vlakna pod prvnim clankem pred odjezdem jsem napsal prispevek, predevsim urceny pro Vencu.
Je mi jasne, ze s tim neudelaj ted nic.
Ale v tom prispevku je napsano, co by to chtelo behem roku predpripravit na pristi rok, aby to mel Venca trvale namontovane "napevno".
Ja jsem to musel vyndat ze sveho auta, protoze musim jeste poresit napojeni na alarm a centralni zamykani (auto mi odvysila polohu, kdyz ho budou krast atd.., taky diky OBOUstrannemu APRS (Fox ma i demodulator a co to udela je zalezitost PIC+eeprom) muzu na dalku vypnout motor. Staci poslat z rucky D7 co mam nebo pres web urcitou kombinaci ASCII znaku a mototronic (CPU co ridi motor) se odpoji, vcera jsme to testovali, staci prizemnit urcitej signal a je to mrtvola, tak tam chci napojit relatko z modemu.
Zkratka...neodjedou :)
Jukni treba na tohle:
[www.byonics.com]

Navic kdyz se tak divam na dosahy pres more (osobni zkusenost na kopci nad Splitem, mel jsem D7 sebou a 2x 5/8L 2m/70cm na magnetu....Italske prevadece a DIGIny chodily az na 400km), tak kdyz je v Albanii bile misto, tak presto se da na mnoha miste vyuzit DIGIN a echolink-prevadecu/linku z Italie. Problem u Italu je vsak ten, ze co mesto to jina kmitoctova pravidla.
odskok + nebo -, 1.6,5 a 7.6MHz ruzne na preskacku je normalni stav...proste bordel, jeste horsi nez u nas.
Na druhou stranu, pokud se Vence pusti do koupe Kenwooda TM-710, tak u tehle vozidlovek je vyhoda jednotlacitkoveho automatickeho preladovani. VFO-A 2m zachyti msg object... 70cm prevadec, vcetne spravneho odskoku/kmitoctu/subtonu atd... a tak staci stisknout tlacitko TUNE a vozidlovka sama automaticky podle te technicke-syntax zpravy preladi VFO-B 70cm na danej kmitocet s danyma parametrama, takze clovek pak nemusi nic skenovat, ladit a studovat predem APRS.fi mapu kde jsou echolink prevadece. Funguje to tak trochu jako HAM GSM..bunkovej trunkovej system.
[www.aprs.cz]

Navic v EU funguje Voice Alert, coz je lepsi jak vyvolavaci kanal 145.500MHz. Protoze user TRX co vysila 136Hz CTCSS pri zavysilani majaku, tak otevre reprak vsem prijimacum (normalnim user radiostanicim s APRS) v radiovem okoli. Takze kdyz uslysim chrapteni na 2m, staci vzit mikrofon a zarvat vyzva voice alert OK1MJO, je tu nekdo?
Podle meho je tento system a zpusob mnohem ucinejsi a funkcnejsi nez vyvolavaci kanal 145.500/550MHz.

A tva poznamka o tom, ze to je HAM a ze "tebe" zajima jen CB...to neni pravda. Kdyz Vencovej tracker bude vysilat msg tak jak jsem popsal, kde na konci je aktualni-live kmitocet/kanal/modulace. Tak nejen ty, ale vsichni CBckari :
1) vidi kde expedice prave je s presnosti do 100m
2) vidi kudy expedice jela, vcetne trackpointu odkud se odvysilali majaky s pozici
3) je videt okamzite online text majaku = vzkazy pro nas i do webu, existuje script konvertor php co to vparsuje do textu na webu = neni treba hledat internet, pochopitelne lze msg/foto posilat pres paket a pres 80m i v digi jpeg kvalite (D-SSTV [www.ok1mjo.com] ), jsem ochotnej Tomovi pujcit KV TRX vcetne me kolektivky, aby mohl zaznamenat fotky/clanky.
4) je online videt cislo kanalu/kmitoctu/modulace a prave tato posledni moznost je dobra i pro tebe jakozto cebeckare, nemusis se ptat kolegu na pasmu jestli tam jeste jsou nebo ne, text v majaku to jasne na zivo rika

5) v EU je povolen i SSB provoz, mozna by bylo dobre na priste taky uvazovat i o tomto provozu, aby to chodilo spolehliveji do CZ.

Veci HAM-CB se v urcite rovine-urovni stiraji.
Ja taky zacinal na CB a v roce 1996 jsem si udelal koncesi.
A dam ruku do ohne, ze drtiva vetsina cebeckarku by uvitalo moznost videt kde kluci jsou a na kterym kanale prave on-line jsou. Konec koncu kvuli tomu APRS bylo vymysleno, pomucka k DX-clusteru.
APRS pouzivaj lidi i komercne, nekdo si dal do letadel trackery se svoji HAM volackou.
[skola.flycomfort.cz]
A klini si dole vlevo na "pozici letadel".

Tohle taky zdanlive nesouvisi s HAM:
[www.hamradio.cz]

A kdyz nemas signal, pockas si na ISS, kde je APRS letajici DIGIna na 145.825MHz FM.

[aprs.fi]

Vsimni si tady toho Reka:
[aprs.fi]
Takhle by to pak melo fungovat, jen tam bude call OK1IBD.
[aprs.fi]

Druhy duvod, proc jsem se tady o tom tak rozepsal je "nadhozeni" tematu, ktery muze pomoci vsem. Hromada cebeckaru ma dnes HAM licenci a tak pripomenuti, ze Cesko ma uz slusne pokryti DIGIn APRS je vic jak zajimave. Vis kolik das firme za pouzivani lokacnich sluzeb pres GSM-DATA? Presne, APRS je "zadarmo" a kazdy "nadsenec" muze "sit" rozsirit o dalsi DIGInu, kterou si udela z jednoho PICu nebo TNC2 v kterym se vymeni obsah EPROMy 27c256... [www.qsl.net]
[www.ir3ip.net] .

Cebeckari-posluchaci celeho sveta velice radi sledovali a monitorovali signal mezikontinentalniho balonu, ktery preletel Atlantik z USA do Spanelska.
[www.ok1mjo.com]
[www.youtube.com]

I Paja ti rekne, ze radio je jednou radio a patri to do vlakna o radiovem prenosu. A pokud to tebe nezajima, tak vez, ze je tu dost lidi, ktere to zajima a kteri privitaj moznosti APRS v expedici, ktera se bude konat priste.
A ano, Vencovi volacka neutece az ji zaplati (uteklo mu to), tak ji dostane, drzet mu ji CTU bude 10 let.
I kamaradovi vedle me jsem to zaplatil ze sveho, zapomel, pak mi to proplatil ... OK1TBP :)

Dalsi veci, kterou si myslim mame CB+HAM blizko je pasmo 10m a zvlast jedinej vyvolavaci kmitocet 29600MHz FM na kterem budu davat vyzvy a tech 8 kanalu nad timto kmitoctem budu zkouset 10m FM prevadece s odskokem -100kHz.

Datum: 15.07.2012 15:45

Kdyz jsme u toho, jak HAM APRS prispiva CBcku, podivej se na konec ASCII textu meho majaku:
[aprs.fi]

Kam se hnu, tak to bude majak vysilat, lidi me nemusi hledat. Staci naladit kmitocet, ktery je napsany na konci radiomajaku APRS.

"Martin Zatec CB30FM"

Za hodku vyrazim.

Datum: 15.07.2012 15:56

Pane Hájek osobního setkání jsem se nezalekl,nemám čeho se bát a tvé osoby už vůbec. Do Ejpovic jsem nepřijel a pokud by jsi se zeptal někoho proč, tak by jsi věděl kde jsem byl. Znovu opakuji, že máš možnost zavolat na Skype. Já jsem celou tuto kauzu znova nevyvolal. Ty jsi to začal pitvat a stejné lži jako pře rokem.

Pokud někdo na kanále popíjel alkohol, je to jeho věc, popřípadě naší party lidí. To bych sem netahal, zrovna ty jsi nebyl mnohokrát střízlivej na pásmu a nikdo Ti to nezazlívá a poslouchala Tě přitom 1/3 republiky. Vím na koho narážíš a ten dotyčný si to už taky přečetl.

Jinak na vysvětlenou, pokud jsi v ČR, tedy i na Dlouhé louce, tak pokud voláš na číslo, které je s předvolbou +420 XXX XXX XXX tak voláš za stejnou částku jako kdyby byl dotyčný v ČR. Pokud je tedy problém dát 3 Kč za minutu hovoru, je možné poslat sms, která je za stejnou cenu jako v ČR a dotyčný jí dostane zdarma! Já jsem tedy tupec? Nevidím problém v tom napsat "kanál je obsazený jdeme jinam tam a tam". Pokud by někdo z vás slušně požádal o prostor, tak by ho dostal, když jsi byl na poslechu, jak píšeš mohl jsi se včas ozvat, ale nikdo se neozval. Ale když někdo hulvátsky vleze někomu do hovoru nemůžeš čekat, jinou reakci, než že z 10-15 lidí na kmitočtu nikdo neodejde. Ty by jsi se zachoval stejně. Nebo až budeš na Dlouhé louce a já si někam vyjedu na kopec vezmu si CB stanici a do hovoru Ti začnu z ničeho nic mluvit, tak mi uvolníš frekvenci? Neuvolníš o tom jsem si zcela jist a byl jsem několikrát u toho, jak jsi při podobných případech reagoval do étheru a slušně to zrovna nebylo. Tak než začneš kritizovat druhé, dej si sám ruku na srdce, ani ty nejsi 100%. Říká se, že se slušností nejdál dojdeš.

Jinak loni jsi psal jinou verzi na Internetu a to byla ta, že jsem neumožnil spojení mezi Vaškem z Chotěšova a jeho manželkou domů, dnes už je to hovor na Dlouhou louhu, tak bude třeba si to příště ujednotit.

Navíc bych Ti doporučoval přečíst si knihu Nebojte se CB, CB pro mazáky, CB pro mazáky II, aby jsi se dočetl jak se na CB vstupuje do hovoru a jaká jsou pravidla provozu na tomto pásmu. Poté by jsi si uvědomil k čemu bylo a je CB pásmo prioritně určeno a jak je to na tomto pásmu s DX spojením. Jaké se mají používat stanice,antény a výkony, atd. Já předpokládám, že tyto knihy doma máš.

Zažil jsem největší roky slávy CB pásma, které vrcholily okolo roku 1997 a pokud by někdo takhle lezl do hovorů, tak by v té době měl do dvou týdnu v lepším případě anténu zlomenou a každému bylo jedno, zda-li vysílá z Japonska, nebo vedle z ulice a to bylo v Plzni okolo 1 000 lidí na pásmu na 40 kanálech. Další věc je ta, že si musíte uvědomit, že v každé lokalitě je zaběhnutý nějaký život, nějaká pravidla a může se stát, že ostatní nějaká DX spojení nemusejí zajímat a pokud tedy musím někomu hupsnout na frekvenci, tak je třeba nějak slušně požádat, nebo tak něco. Když tak dobře slyšíš Plzeň, mohl jsi nás včas upozornit. Pokud máš chutě na DX spojení, tak je můžeš dělat každý den z tepla domova třeba na 3,5 MHz. Ale nebudu Ti psát nějaké hloupé narážky o tom, že by jsi to nepochopil, nebo o tom, že nemáš na to ty zkoušky udělat, ... Jak mi píšeš ty. CB pásmo je v první řadě občanská radiostanice, ne DXové pásmo.

Asi si ani ty sám neuvědomuješ, že i bez těch alkoholiků by jsi ty ani ostatní kamarádi na těch kopcích neuspěli a věř mi, že přístup, který vaše parta lidí má k ostatním jim není lhostejný a blíží se doba, kdy bude na cb pásmu mrtvo a nebo se Vám lidi přestanou ozejvat, právě protože jimi opovrhujete v běžném provozu. Ty lidi co tam ještě jsou je třeba mít za kamarády a ne jen mlčet 340 dní v roce a ten zbytek dní si vyjet někam na kopec a najednou chtít s nimi udělat spojení a hrozně nadšeně je zdravit a za čtyři hodiny jet zase domů. Takhle ty lidi otrávíte úplně, možná tomu nevěříš, ale je to tak!

Já tu energii do tebe vložím, nemám s tím problém. Nemám problém s tebou diskutovat, ale na slušné úrovni a ne tady číst od tebe, že je někdo alkoholik, že ze stanice všude byl cítit alkohol, že bych to nepochopil, že jsem tupec, že konečně je v Plzni na 33 ticho, atd. Takhle se prezentuje člověk, kterému je okolo 65 let a ohání se značkou CB klub Česká Lípa?

Datum: 15.07.2012 16:01

Tady nekdo micha hrusky s jabkama, Dlouhou Louku s Irskem a spojeni na primo bez odrazu vs spojeni pres ionosferu jedno ci dvema skoky via vrstvy E-F.

Balim a jdu k autu....

Datum: 15.07.2012 16:09

Tady nejde o to zda-li jde o to a nebo to spojení. Tady jde o princi a průběh celé té akce a některé hlouposti napsané okolo. Jdu taky něco dělat. Pokud má pan Hájek chuť komunikovat dál, má možnost emailem, skype, může mi zavolat telefonem, atd. Ale dál to asi nemá cenu pitvat.

Datum: 15.07.2012 16:23

Mimochodem nemíchám nic, beru DX spojení jako takové.

Autor: Petr (---.alfservis.cz)
Datum: 15.07.2012 16:32

Na KV dochází velmi často ke kolizím různých kroužků. Nemusím chodit daleko, třeba ráno počasí na 3770. Kmitočet berou za předplacený a všichni musí z cesty. Onehdá tam byla nějaká expdedice, volalo ji spoustu lidí, ale ne, páni meteoamatéři to zcela ignorovali a ještě se rozčilovali, že je ruší asi nějací CBčkáři! Na 7MHz k problémům dochází nepřetržitě, protože je tam celá Evropa naráz a podmínky velmi živé. Na 14320 je zase kolize s rumunským a ruským kolečkem a nedokážou se domluvit ani velmi zkušení amatéři. Dokonce dochází k vzájemnému "vykuřování". Kde končí rozum, vyhrává výkon... Je přece jasné, že když kecám na osmdesátce večer, tak tam kecají i jinde. A jak se rozpustí Dčko, tak se slyší všichni a velice silně. A každý může argumentovat, já tu byl dřív a je nás tolik a tolik, vypadněte. I na dvoumetru je veselo, když se na 145450 sejdou na Moravě tři kolečka.

Datum: 15.07.2012 16:45

Petr: Však já pořád mluvím o tom, že stačilo se slušně domluvit. Tomáš píše, že byl na frekvenci, mohl nás požádat, pokud tam vůbec byl. A ne někam hulvátsky hupsnout hlava nehlava a pak tady psát po internetu jak jsou všichni špatní, že neodešli. A čteš to sám dál, že jsme v Plzni alkoholici, já že jsem tupec, atd. Pokud se někdo slušně nechová, asi k domluvě nemůže dojít. Tady tedy holt vyhrál náš výkon nad neslušným chováním.

Navíc mi není jasné proč po více jak roce roztáčí plameny znova. Moje věty co jsem napsal jako první s tímto nemají vůbec nic společného. Tohle diskuzní fórum, vyjádřil jsem slušně svůj názor a byl jsem akorát zasypán urážkami a ne zrovna jednou lží.

Autor: Milan Valmez (88.146.136.---)
Datum: 15.07.2012 17:46

Je neděle v podvečer, vysílají Balkánci ???? Včera a v pátek jsem spojení udělal, dnes zatím ani ťuk !!! Díky za info !!!

Autor: Petr (---.alfservis.cz)
Datum: 15.07.2012 18:53

Jestli bengálci budou slyšet nebo ne poznáte tady:
[www.vhfdx.info]

Podle magnetometru a rádiového toku ne.

Datum: 15.07.2012 20:30

JJ Petře, dnes asi negativ.

Datum: 15.07.2012 22:02

Dlouhá Louka versus Chotěšov – nevíš co píšeš nebo neumíš číst to co napíšu já. Viz alkohol, nikde jsem nenapsal konkrétní jméno, ty na někoho narážíš …
Čtení knih od člověka, který nejezdí po kopcích a nemá praktické zkušenosti, neb ani nevysílá z domova, mě neláká, to je ztráta času. Pokud jsi čerpal svoje vědomosti tam, tvoje věc.
Ok zkoušky mě nelákají, neb jsem jazykový blb a nehodlám se už v tomto věku učit anglicky. Poznámka o náročnosti zkoušek mě pobavila.
Panebože, podívej se, kolik mají účastníci expedice Balkán výjezdů pod jinými expedičními názvy. A jsou i tací, kteří nemají možnost vysílat z domácího QTH, ale to ty nepochopíš.
Neslušné chování jsi měl ty, ten zvukový záznam je pořád k dispozici.
Ano, prezentuji se tak. V dobách „slávy“ CH33 Plzeň to byla snůška vulgarizmů a blábolů o ničem.
Nevím, kdo zase začal. První zmínka byla od tebe - Autor: OK5RT (---.pilsfree.net)
Datum: 14.07.2012 23:41
Netuším, co tě k tomu vedlo. Jak říkám nech ty cimbálisty, oni si poradí.
Nicméně, nehodlám se tady zabývat plkáním, celkem mě to unavuje omílat pořád něco dokola a na konci je to jiný než na začátku …

Autor: Michal (---.247.broadband6.iol.cz)
Datum: 16.07.2012 07:58

...by mě ten záznam zajímal, aspoň by si člověk udělal obrázek...

Autor: Karel6 (---.211.broadband.iol.cz)
Datum: 16.07.2012 11:21

Mel bych dotaz.Je nekde konkretni informace o vysilani na CB z Albanie? Na jakem kanale a kdy vysilaji???
Nikde to nemohu najit.Ani na strankach klubu C.Lipa.

Autor: Žábra (---.203.broadband4.iol.cz)
Datum: 16.07.2012 11:32

Ahoj, pokud to info o Exp. Balkán na CBDX není, tak asi nevysílají, nebo nejsou u nás slyšet. Monitorují kanál 30 - 27,305 MHz, zkus tam dávat na ně výzvy, třeba se Ti ozvou a pak dej info na CBDX. Tím se dozvíš: Na jakem kanale a kdy vysilaji???

Autor: Dragon Praha (---.ctk.cz)
Datum: 16.07.2012 11:34

pro Karel6: [www.cbdx.cz]

Autor: Žábra (---.203.broadband4.iol.cz)
Datum: 16.07.2012 11:52

Na třicátým jsou nějací Balkánci, ale tady v Praze :_)
Jinak by se to chtělo spojit, takových 10 CBčkářů, kteří by nepřetržitě dávali výzvy na 30 k, aby Exp. Balkán, pokud se nebesa otevřou, slyšela češtinu z domova! Pak se určitě ozve.

Autor: Petr (---.motorola-solutions.com)
Datum: 16.07.2012 12:20

Můžou poslouchat 10W maják z H.K.

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*8* + *6* =