CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
PoMRdářů rej.
Autor: Slidil (---.mason-net.cz)
Datum: 24.03.2018 19:02

Bacha, zase je v éteru husto, spousta Baofňuků napojených na směrovky.
Homologovanou stanici nemá NIKDO.
(kdo neví, tak se to pozná podle rogerbeepu a zdvihu)
Teď by mohli na Tehově zaměřovat.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: PoMRdářů rej.
Autor: @ (93.99.133.---)
Datum: 01.05.2018 14:39

a tak se mám někam schovat?

Autor: oponent (---.wehost.io)
Datum: 01.05.2018 21:31

u PMR se dělá jen direkt, ne? nebo, co je to ta směrovka?

Re: PoMRdaru rej.
Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 01.05.2018 21:38

Std. je pendrek ci magnetka - neodnimatelna antena
A pak je vysilani na PMR proti zakonum - odnimatelna atena, vestaveny konektor, vysilani z velke anteny - at ze vsesmerovky, ci ruznych smerovek - Yagi, HB9CV apod.

Autor: oponent (---.103.broadband4.iol.cz)
Datum: 01.05.2018 21:46

aha, směrová anténa.

jedna PMR celebrita si k anténce přilepuje hliníkovou trubku, to i nejsem jistý, jestli je na hraně nebo zahranou.

Autor: Soda Kladno (---.233.broadband17.iol.cz)
Datum: 10.05.2018 19:08

Magnetku bych do toho nepočítal, ještě jsem neviděl PMRku s pevně připojenou megnetkou.
VO říká, že smíš s výkonem 500 mW e.r.p. a "ruční přenosnou stanicí se schopností příjmu a s integrální anténou, tj. anténou pevně spojenou se stanicí, bez možnosti odpojení uživatelem".
Baofeng to opravdu není, anténa je na SMA konektoru, bez ohledu na to, že jeho v nižším výkonovém nastavení má 1W.
Jakákoliv trubka, návlek, drátový nástavec (tzv. duhovka) nařízení vyloženě nijak neodporuje. VO říká, že "Stanice PMR 446 nesmí být elektricky ani mechanicky měněny." jenže stanice s návlekem není nikterak měněna, stanice je pořád stejná.

A nakonec, sorry slídile, ale musím to říct - to svoje velké, capslockové "NIKDO" si vetkni za klobouk, protože třeba já používám čistokrevnou motorolu T80 a nemám potřebu s ní jakkoliv porušovat předpisy.

Autor: David (---.jsnet.zlin.cz)
Datum: 10.05.2018 19:36

[vysilackymilin.cz]

Vyrobce tvrdi:

dimensions : w 104 x h 25 x d 108 mm (case)
weight : 428 g
connector : microphone fixed, not detachable
antenna not detachable
external speaker: 3.5 mm
item no. : PR8134 PMR

Datum: 10.05.2018 19:40

Ok, tak teď upřímně smekám!

Re: PoMRdaru rej.
Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 11.05.2018 08:11

A tech radii je abylo daleko vice
Namatkou treba
[www.cbradio.cz]
[www.cbradio.cz]

Datum: 13.05.2018 11:48

Je holt vidět, že ty stanice moc nesleduju. Mám vlastní a znám pár nejběžnějších typů, ale s takovýma (s magnetkou) jsem se vážně nikdy nesetkal. Magnetku na CB mám, ale to je něco jiného, tam není předepsaná integrovaná anténa a v životě by mě nenapadlo něco takového hledat u PMR. A vím, že už jsem dost OT, ale zajímalo by mě, jak jsou na tom ty stanice ve srovnání s běžnou pendrekovou anténou? Má třeba lepší příjem, nebo je to jen iluze? Anténa je fyzicky delší, ne?

Autor: David (---.jsnet.zlin.cz)
Datum: 13.05.2018 16:47

Ja mel kdysi "stolni" s napevno pripojenou externi antenou (tusim neco od Inteku) a bylo to spis horsi. Ztraty na koaxu atd..

U tech mobilnich vidim jako (asi jedno z mala) pozitivum v tom, ze je antena na strese (oproti PMRce v aute to bude urcite lepsi). A taky je to v tom aute nastalo, nemusi to mit vlastni aku (odpada nutnost nabijeni atd). Ale ja bych si to treba nekoupil.. :)

Autor: view (82.117.130.---)
Datum: 14.05.2018 06:26

Trubka přilepená k anténě může být pro koncák i nebezpečná. Kromě toho je to porušení předpisů, protože to je úprava. To že se něco přilepí neznamená, že to není změna. A to dušování se, že používá originál stanici, lze lehce kontrolovat třeba USB RTL klíčenkou a dobrýma ušima. Takže opravdu mohu potvrdit, že nikdo, kdo je trochu aktivní, nepoužívá homologovanou stanici. Baofňuků a dalších příšerných stanic tady přibývá bohužel i mezi radioamatéry.
Je to běs Vaše Ignorantstvo.
Sedum trojka a vode mě volno.Mikrofón letí na tebe.

Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 14.05.2018 08:17

V dobách, kdy jsem se zabýval školní mládeží, používali jsme takovouhle směrovku: [hellsoft.cz]
Domnívám se, že to není protipředpisové, stejně, jako když se postavím před plechovou garáž.

Datum: 14.05.2018 15:20

No právě, já si jednou všimnul, že když se na kopci posunu blíže k vrcholové geodetické značce, což byla ocelová trubka zabetonovaná v zemi s cedulkou "poškození se trestá" tak jsem měl náhle lepší příjem. A tyhle návleky se snad ani nelepí, je to jen nasunuté :D Jasně, úprava to je, ale je jasně řečeno mechanicky ani elektricky měněna. Změna není na stanici, ale jejím bezprostředním okolí. Je to mechanická změna stanice, když na anénu natočím kus drátu? Stanice je pořád stejná, nezměněná. Změna je mimo stanici, není s ní pevně spojená, ale evidentně něco mění. Docela ale slovíčkaříme. Je to mechanická změna, když anténu strčím ke značce? Tak to už snad ani zakázat nejde, nesmělo by se vysílat z kovových rozhleden? Je to elektrická změna? Není to nikterak spojeno s obvody stanice. Takže když návleky zrušíme a portejblisti sebou budou tahat železný sloupek od vrat, vedle kterého budou vysílat, tak to bude v pořádku? Tohle už se řeší dlouho. Každý web věnovaný PMR má podobné návody na návleky, duhovky a jiné "upgrady" a všude se řeší stejná polemika. Je to, nebo není to teda změna? Samozřejmě PMRkaři to chápou tím způsobem, že stanice je elektricky a mechanicky nezměněná. Opačně to obvykle vidí ti ostatní :D

P.S. IKE, to je hodně dobrý, to budu muset někdy snad zkusit XD

Datum: 14.05.2018 15:26

XD: na CB zisk až 4 dB, na PMR nezkoušeno.

Autor: Adam (---.multisec.no)
Datum: 14.05.2018 16:41

"Je to mechanická změna stanice, když na anénu natočím kus drátu?"
Je, protože mechanika se krom pohybu těles zabývá také jejich tvary - což se obecně málo ví - jinak by tyhle debaty nevznikaly.

Autor: Anti (207.244.66.---)
Datum: 14.05.2018 17:07

No dobrá, dejme tomu, že to fachčí. Ale tady se jedná o PMR, proč jsi to nezkoušel:

Datum: 14.05.2018 17:24

No Ty nevíš?
Je to nerealizovatelné.... Rozměry......

Datum: 14.05.2018 18:48

PMR je přece 446 MHz. Délka vlny vychází na 0,67m takže ti dva po stranách od tebe musí stát 33 cm a ten vzadu necelých 17 cm :D

Datum: 14.05.2018 19:01

Adam napsal(a):
-------------------------------------------------------
> "Je to mechanická změna stanice, když na anénu
> natočím kus drátu?"
> Je, protože mechanika se krom pohybu těles zabývá
> také jejich tvary - což se obecně málo ví - jinak
> by tyhle debaty nevznikaly.

No dobře, ustoupím před tlakem argumentů. Beztak návlek nemám, takže budu na svém obvyklém QTH nadále využívat geodetickou značku :D Sakra, takže měl ten slídil pravdu, nakonec ani já nejsem stopro legal :P Tak to můžu rovnou vytáhnout baofňuka :D

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*2* + *1* =