CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Kľúčovanie PMR stanice - princíp
Autor: Mailo Dubnica (---.db.swan.sk)
Datum: 11.10.2011 21:53

Pekný večer prajem.
Mám jeden pre mňa závažný dotaz :
Ako funguje kľúčovanie v PMR stanici ? Mám tu jednu pikošku z praktiky :
Stanicu mám zapojenú na optákovač. Pokiaľ je stanica ( TwinTalker 4710DCP) v kľude a na príjme + má zavretý SQUELCH , nameriam na Handsfree konektore ( GND, REPRO, MIC) medzi GND a MIC vstupom 2,5 Voltu. Pri otvorenom SQUELCHI je tam 3,3 Voltu a keď opakovač ide odvysielať reláciu, čiže stanicu zakľúčuje, napätie klesne na 0,5 Volt ( čomu by som priradil logickú 0) . Musí to logicky podľa mňa fungovať na základe logiky ( i keď pre mňa je 2,5 Voltu na logicku 1 málo). Keďže VOX funkcia je vypnutá, dáva mi to jedinú možnosť pracovať systémom logiky. Nemýlim sa náhodou ???
P.S Keď som stlačil PTT, tak napätie medzi GND a MIC vstupom do stanice sa nemenilo, rovnakých 2,5 Volt. Pôjde to asi nejakou inou cestou.
Ďakujem za odpovede.
73

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Kľúčovanie PMR stanice - princíp
Autor: Matěj Brno (---.test-line.cz)
Datum: 12.10.2011 12:39

Nějak jsem z toho nepochopil, jestli chceš klíčovat nebo ověřovat "zaklíčovanost"
V prvním případě je odpovědí, že většinou se stiskem PTT tlačítka paralelně k mikrofonu připojí odpor, viz [www.cbradio.cz]

Re: Kľúčovanie PMR stanice - princíp
Autor: Jindra (213.29.147.---)
Datum: 12.10.2011 12:44

Mailo neznám Twin talker 4710. Ale logické stavy které máš na mysli fungují na obvodech TTL. V té stanici tam TTL nepoužívají. Ty napěťové úrovně chodí přes nějaké napěťové komparátory. Jsou to operační zesilovače které mají nastavené napěťové úrovně libovolně, tak jak je konstruktéři navrhli. Takže tam nějaké 0, nebo 5V nehledej.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*2* + *2* =