CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
náhrada tranzistorů
Autor: Martin (---.eurotel.cz)
Datum: 24.03.2012 15:08

Potřeboval bych poradit ohledně náhrady těchto tranzistorů: KD 507; KD 517.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: náhrada tranzistorů
Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 24.03.2012 15:12

BD507, BD517

Autor: Franta FJ (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 24.03.2012 18:06

Ovšem bacha na mezní provozní hodnoty!!! U KD šly většinou překročit trvale! až o 40%, kdežto BD ti shoří dávno před tím, než se k nim jen přiblížíš. Pokud to má být náhrada do starýho zařízení, sežeň si raději ty KD.

Autor: Hades (---.176.broadband4.iol.cz)
Datum: 26.03.2012 23:13

jsou tu jiné náhrady, tačí pohledat, když tak najdu....

ale KTE má ledacos, stačí se zeptat, pobočka je v ostravě, ale poláci umějí dobře česky, stačí se tam poptat...

Datum: 27.03.2012 09:07

Ostrava je v Polsku?

Autor: Jirka6 (---.dialtelecom.cz)
Datum: 27.03.2012 14:42

Budeš se divit,ale je to tak.Spousta obchodů a E-shopu na chacharsku prodává jen polské zboží,které ti nkdo u nás neopraví a případné reklamace musíš posílat jen a jen zpět do obchodu.

Datum: 27.03.2012 14:49

Znám spoustu obchodů, kde "Nérosumi šéski".

Datum: 27.03.2012 14:58

On je taky většinou problém už v dotazu samotným. Každej hledá náhradu za nějaký tranzistor, ale nikoho už nenapadne, že je dost důležitý, v čem má ta náhrada být- nejlepší je se podívat na schema a pak se dá rozhodnout. Mě konkrétně v laboratorním zdroji ekvivalentní náhrady starých KD za nový BD naprosto selhávají- prostě se prorážejí jak na běžícím pásu. A to je ani v krajních mezích nepřiblížím k žádné z mezních hodnot daných datasheetem. Třeba daleko lepší než BD jsou MJ- a to i v NF PA. [ovšem i cenově] Hlavní poblém spočívá v tom, že naprostá většina těch BD [v GM a GES všechny] jsou čínský pajcy, kdežto ty MJ moc zatím nekopírujou. Osobně varuju všechny před koupí jakýhkoliv výkonových trandů v GES a GM- ti vědomě nakupují čínský kopie. A nejen trandy, ale i IO. Není to tak dlouho, co jsem koupil jeden NF IO se značkou Toshiba. Dvakrát mi shořel, až jsem se začal o to zajímat, zjistil jsem, že Toshiba tento IO nikdy nevyráběla! A rozdíl v ceně- originál od EZK 170,-Kč, čínskej pajc od GM 130,-Kč. Navíc pajcovaný levnější BD z GESu mě svlíkly dráty z cívky v reprákách, když se bezdůvodně prorazily- škoda několik tisíc za ušetřenou stovku na tranzistorech.

Autor: Jirka6 (---.dialtelecom.cz)
Datum: 27.03.2012 15:16

Taky znám obchody "tám sléva,mi šéši si musime pomáchat".

Datum: 27.03.2012 22:11

omlouvám se za mystifikaci, nikoliv KTE ale TME... a to jsou poláci s pobočkou v Ostravě

ještě jednou se omlouvám za chybný odkaz...

Datum: 02.04.2012 08:31

Dobrý zdroj součástek [www.tyden.cz]

Datum: 02.04.2012 16:43

Jo jo, zrovna tam najdeš hromady těch čínských pajců, co jsem nedávno povyhazoval :-)))

Datum: 08.05.2012 22:25

To: Franta FJ

njn, zrovna nedávno jsem se bavil s jedním "mlaďochem"...
Na NF kupoval nějaký kondy a "půlvodiče" za nehorázný peníze, a nechtěl si nechat vysvětlit, že i starý a vyzrálý součástky z bývalé "TEchnicky-SLAbší" stojí za to používat a že není potřeba kupovat za stokoruny, ale že stačí za koruny...
Až po předvedení hotové koncepce pochopil, že co je drahé, nemusí být vždy zrovna to nejlepší...
Ale to jsou Franto ta "mláďata"... :-)

Datum: 09.05.2012 14:16

Tak mezi námi děvčaty- mám doma plný šuflata 30 let starých tesláckých elytů, a je dost zajímavý, že po nedávným změření jsem s děsem ve tváři zjistil, že jsou na tom co se parametrů týče líp, než nový z GESu, či GM, kde prodávají "kvalitní" čínský šmejdy Hitano s ani ne poloviční kapacitou oproti deklarované, a se svodem rovnajícím se téměř hliníkovýmu drátu.
Kde jsou ty časy, kdy mívali v GESu kondy Rubycon. Ještě tady nějaký mám.
Z dnešní produkce jsou bez obav použitelný jen Rubycon a Nippon Chemicon. Jenže kde je sehnat, že?
Trandy- to je ještě větší sranda. Když vidím, ja někteří ládujou do konců BD z číny, nebo TIP a BDW, který jsou na tom v NF ještě hůř, protože jsou to spínáky a mají malý čipy s špatným odvodem tepla a u čínskejch pajců navíc bez vlisovanýho měděnýho plata, tak se směju, a cívky v reprákách hoří. Ať zkusí naše KD503, KD607/617, a pod. Sice nemají udávaný tak oslňující výkony, ale zato těch udávaných skutečně dosahujou, i překračujou, a to spolehlivě. A když už dnešní trandy, tak MJ, a kupovaný třeba u EZK, u Denkla, a pod.V žádným případě v GES, GM.
Co se výkonových IO týče, to samý. TDA, LM- vše čínský pajcy. Nevydrží mezní hodnoty napájecího napětí, klidně zruší repráky.

Jo, Tesla dělala poctivě. Jen je třeba se v tom orientovat, protože i v jejich produkci se najdou nepovedený šmejdy- hlavně kondy- epoxydový, tzv. "hovňáky" stářím praskaly, krabičáky TC z metalizovanýho papíru zase časem sesychaly a zvyšovaly kapacitu!, plastový barevný elyty taky za nic nestály. Na tranzistory ale nedám dopustit. I když třeba KU jsem si taky moc neoblíbil.

Autor: Krysa (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 25.06.2012 12:20

K tomu bych řekl jen to, že na repasování extra starých zařízení bych měl mít doma i výkonový germaniáky jako "něco" ..NU72,73,74 a podobně. Což se dnes nahrazuje ještě blběji. Myšmo bych nějaký poskytl, protože sám je asi všechny nevyužiju.

Autor: FRANTIŠEK (194.228.32.---)
Datum: 06.10.2014 21:58

Potřebuji náhradu za fet C 5027 F ve spínaném zdroji combo zn.SEG díky ok1XQC
> hoří. Ať zkusí naše KD503, KD607/617, a pod. Sice
> nemají udávaný tak oslňující výkony, ale zato těch
> udávaných skutečně dosahujou, i překračujou, a to
> spolehlivě. A když už dnešní trandy, tak MJ, a
> kupovaný třeba u EZK, u Denkla, a pod.V žádným
> případě v GES, GM.
> Co se výkonových IO týče, to samý. TDA, LM- vše
> čínský pajcy. Nevydrží mezní hodnoty napájecího
> napětí, klidně zruší repráky.
>
> Jo, Tesla dělala poctivě. Jen je třeba se v tom
> orientovat, protože i v jejich produkci se najdou
> nepovedený šmejdy- hlavně kondy- epoxydový, tzv.
> "hovňáky" stářím praskaly, krabičáky TC z
> metalizovanýho papíru zase časem sesychaly a
> zvyšovaly kapacitu!, plastový barevný elyty taky
> za nic nestály. Na tranzistory ale nedám dopustit.
> I když třeba KU jsem si taky moc neoblíbil.

Autor: FRANTIŠEK (194.228.32.---)
Datum: 06.10.2014 22:15

ZRAVÍM,POTŘEBOVAL BYCH NÁHRADU ZA FET S5027F DO SPÍNANÉHO ZDROJE zn.SEG- COMBO JE TAM NA NĚM CHLADIČ.DÍKY MOC- OK1XQC

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*2* + *2* =