CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
CB President Taylor 3 nepřijímá, vysílání jde.Prosím o radu
Autor: Tomáš (---.airnetdt.cz)
Datum: 13.05.2012 16:45

Zdravím všechny na fóru.Potřebuji poradit.Získal jsem od šéfa tuto CB staničku, jenže problém je v tom, že nepřijímá.Zkoušeli jsme to mezi kamiony, kolega mě slyší perfektně, já jeho ne.Jedná se o model s ASC s 80ti kanály.Zvukový koncový zesilovač funguje, když povolím squelch tak se rozšumí.V koncáku bych problém teda neviděl.Nesetkal se už někdo s tímto problémem?CB je škoda vyhodit, je téměř netknutá.Plánoval jsem ji jako náhradu místo odcházející formelky.Děkuji předem za rady.S pozdravem a přáním hezkého dne Tomáš

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: CB President Taylor 3 nepřijímá, vysílání jde.Prosím o radu
Autor: jindra (---.customer.poda.cz)
Datum: 13.05.2012 19:37

Typoval bych to na keramický filtr 455 Khz. Několik jsem jich už takhle vyměňoval. Ale může to být i něco jiného. Vyzkoušel bys ho tak, že vstup přemostíš s výstupem přes nějakou kapacitu cca 1K.

Datum: 13.05.2012 20:06

Díky za radu.Prosímtě, navedeš mě kde je?Vrtám se sice tak trochu v televizorech a dvd, ale ve VF se moc nevyznám....

Datum: 13.05.2012 20:27

Stáhnul jsem si schéma, nožná z toho něco vybastlím....

[manual.cbmonitor.cz]

Datum: 14.05.2012 02:19

V té vrchní lajně máš přijímač. Filtr je ta krabička co je nad ni napsáno TR4. Vstup-výstup=zleva-zprava

Datum: 14.05.2012 20:17

Nepřečtu označení.To schéma je dost nečitelný.Nemohl bys mi prosím tě, poradit?Přestěhoval jsem se a nemám doma ještě ani měřák, abych se propípal podle schématu.Děkuji za trpělivost :D

Datum: 14.05.2012 22:55

To schéma v PDF je velmi dobře čitelné. Tam se nikde nepropípáš. Na ten filtr 455 je přímo napojen vstup tranzistoru Tr4. Většinou je to taková malá umělohmotná kostička cca 2x1x1 cm. černé, někdy modré barvy. Ale může být i něco jiného. Můj typ je tak 50% Pokud ne, tak je třeba měřit napětí na tranzistorech.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*4* + *4* =