CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
EKOLOGICKÝ ZDROJ ENERGIE
Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 10.06.2012 14:01

Kdo znáte J. M. Trosku, tak v jeho knihách se také vyskytoval Slovák Juraj Smitko, který svá letadla poháněl atmosférickou elektřinou.

[elektrika.tv]

Po shlédnutí tohoto videa mne napadá otázka vlastnického práva na blesk, co když mě ho bude soused krást?
Dále, jak bude Finanční Úřad danit blesky, že by paušál?
Ale základní problém: co když neudeří?

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: EKOLOGICKÝ ZDROJ ENERGIE
Autor: JN (82.117.136.---)
Datum: 10.06.2012 14:26

Proč nepoužít rachejtli?
[www.youtube.com]

Datum: 11.06.2012 09:35

ČEZ (a samozřejmě i stát) nám ceny elektřiny neustále zvyšují. V Německu stojí v přepočtu kilowat asi 1.75Kč. My přece jsme ve výrobě elektřiny soběstační a ještě jim a Rakušákům prodáváme. To by mě tedy zajímalo, za kolik?
Ale nezoufejte, zde je řešení!
Elektřinu lze vyrábět z lidské moči. Nové využití odpadní kapaliny objevili odborníci z University of the West of England v Bristolu.
[www.lidovky.cz]
Chtělo by to hodně pít... no vidíte, a narazil jsem na další problém. Vody bude nedostatek. Bez vody nebudeme čůrat...

Autor: Hades (---.176.broadband4.iol.cz)
Datum: 12.06.2012 18:59

Jo dobrý, tohle znám, přijde šlověk na prodejnu, kde jsou fotovoltaické panely a první otázkou je, zda mu to utáhne barák... LOL

ještě víc těch zelených a lidstvo totálně zblbne, stejně jak KatkaJuaJau a její biomasa... ROFL

Ale Jirko neboj, ty knihy od J. M. Trosky znám... A jednou k tomu dojde, že budeme používat elektřinu z potenciálu planety, ale mi dva se toho nedožijeme :-)

Datum: 13.06.2012 09:02

K té fotovoltaice - prodavač mu odpověděl, že pokud v noci nebude svítit, může elektřinu s výhodou prodávat.

Datum: 13.06.2012 22:02

jo a nebo dotaz na KatkuJauJau...

a jak se tou bipmasou bude příkládat, lopatkou???

to taky asi znáš... LOL

Datum: 13.06.2012 22:14

Ale prosím Tě, vždyť se bude nalejvat......

Autor: Dáda (---.asseco.cz)
Datum: 14.06.2012 12:46

A co třeba seriózní využití ekologické energie pro vysílání ? Jednu z možných aktivit krásně zpracoval Viktor Olbramice : [expedicebilytesak.sweb.cz] Zajímavé by to určitě bylo, akorát by to chtělo jak sám píše sponzora a zapáleného tahouna na rozběh a provoz akce.

Datum: 14.06.2012 17:28

Jo, tohle má Viktor ode mne, již to zde jednou bylo, a snesla se na nás oba taková sprška kritiky a nadávek, že jsem bleskově vycouval. Chudák Viktor v tom zůstal sám.
Původ této akce byl v mé expedici na St. Kilian Island, kde jsem používal 83 metrů vertikální anténu. Odchytil mně při tom redaktor QRV, a za to, že o tomhle mohl napsat, jsem pak dostával rok časopis zdarma. Z tohoto vyšel v AMAVET PŘÍBRAM nápad, na expedici nebo třeba i soutěž na způsob rozhleden, ale tentokrát z ostrůvků v řekách. No a samozřejmě - elektřina nikde po ruce není, takže další podmínka byla použití obnovitelných zdrojů.
A právě tohle byl ten hlavní důvod kritiky.

Autor: Dáda (---.asseco.cz)
Datum: 15.06.2012 10:07

Ahoj Jirko, nemyslel jsi v příspěvku "redaktor QRP"? A určitě se nenechej s Viktorem odradit od takových aktivit. Čím více takových myšlenek a nápadů bude, tím spíš se stanou normou. Nadávají a kritizujou hlavně ti, kteří používají kilowatové výkony v teple domova a nepoznali kouzlo vysílání v terénu. Kamarád tomu říká vítězství hrubé síly nad elektromagnetismem. Pro mě je upachtěný amatér na kopci s vlastnoručně vyrobenou krystalkou na plochou baterii větší borec, než profesionálně vybavený závodník s hromadou diplomů, který nevychoval žádného hama.

PS: Tvoje stránky jsou vynikající, často na ně chodím pro inspiraci.

Datum: 15.06.2012 10:12

Nenenene.... Skutečně časopis QRV, mám ten dojem, že již nevychází, byl to NSR časopis.

Datum: 15.06.2012 10:15

Zapomněl jsem - díky za pochvalu stránek, vznikají na téma bastlení v radiokroužku (bohužel již jsem musel skončit, zdravičko nevyhovuje), v současné době již pouze listuju v sešitech, které jsem měl jako přípravu na jednotlivé schůzky a zápisky z různých testů.

Autor: Krysa (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 16.06.2012 11:18

Počítám, že ta "sprška kritiky a nadávek" byla především z české republiky, že???
To je totiž u nás obvyklý za jakýkoliv nápady.... zvláště pak za ty zajímavý a dobrý, hi!

Já taky nevím na co má smysl dělat závody kde každej vysílá kilowattem do koupený anteny z koupenýho vysílače napájenýho koupenou elektrocentrálou a totéž platí o příjmu!
KOLIK lidí tady (kromě pár z CSDXC) dělá příjmy např. krystalkou (v USA jsou na to závody...) nebo vůbec něco konstruuje??

Ale i jinak: před nějakým rokem se jeden známej dost optákoval když slyšel co teda já slyším na doma dělanej RX s Polyakov mixerem na 80m
ač on má cosi za asi 20litrů...ovšem ten cca deseti až dvacetinásobek ceny rozhodně neodpovídal tomu rozdílu v kvalitě příjmu, hi...

Navíc nákupem zařízení se prd naučíte. Leda tak krákorat "CQ DX" do majku a krámu s kilowatem na konci.

Datum: 16.06.2012 12:06

V tomhle máš naprostou pravdu. Podle mínění odborníků není možno na nějaký zbastlený primitivní přijímač chytit ani nejbližší vysílač, ale již v dávných dobách, kdy se ještě takové špičkové přijímače jako dnes nevyráběly, se v Radioamatéru psalo:

http://www.hellsoft.cz/ok1ike/kuk/ra2.jpg

Autor: jindra (---.customer.poda.cz)
Datum: 16.06.2012 20:59

IKE napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V Německu stojí v přepočtu
> kilowat asi 1.75Kč.

IKE, Pověz kde ty na to chodíš? V Německu je cena elektřiny skoro o 100% dražší než u nás!

[ekonomika.idnes.cz]

Cena elektřiny pro domácnost:
Česko 14,7 Euro /100kWh.
Německo 25,3 Euro /100 kWh.

Datum: 17.06.2012 14:52

to je přece "šumák" kolik stojí kilowata u nás nebo jinde...

a soláry maj, co vím nejlepší účinnost tak max. někde kolem 17%, a to to musí hodně svítit... většinou je to tak kolem těch 15%

Dopr... se zelenou ekektřinou, je to jen hodně předražená lobby, ale pokud se tomu někdo věnuje jen tak se záliby, tak jím neopovrhuju, naopak...

Datum: 17.06.2012 16:12

Jedno je fakt, že nebýt "úspor" se zelenou elektřinou, cena by byla poloviční.
Solární panely uznávám někde na baráku, kde si může přes den ohřívat vodu v bojleru, pouštět pračku, atd. I když přímý ohřev vody konvertory má vyšší účinnost, než boiler.
Kde jsem všemi deseti pro, je použití na chatě, kde si nabíjím akumulátory a pak svítím na 12V. Ovšem - vzhledem k tomu, že existují jistí spoluobčané, je to dost riskantní.

Autor: Krysa (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 19.06.2012 08:26

Musíš taky ovšem nabíjet brokovnici a střílet na 12m... pak ty panely vydrží.

Datum: 12.08.2012 17:32

U Prahy hořely solární panely, škoda je milion korun

[pravednes.cz]

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*5* + *3* =