CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: FET - DIPMETR pro 80 KHz - 460MHz
Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 12.08.2012 16:05

V tabulce cívek je psáno
80 - 310 kHz - 750 + 750 - vf licna - do 2 sekcí, propoj 1 - 4, 3 - 5

Původně jsem ji vinul křížově, jelikož mi z pravěku zbyla navíječka, ale v kroužku na škole ji kluci vinuli "nadivoko" do dvou sekcí, jak je vidět na obrázku

http://www.hellsoft.cz/ok1ike/kuk/civky.gif

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Autor: Franta FJ (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 12.08.2012 16:22

Ono by nebylo od věci, kdyby tam byly uvedeny aspon indukčnosti cívek, když nejsou rozměry. A v tý tabulce je hromada chyb! Např. jak lze propojit u 5-kolíkovýho DIN konektoru vývody 3-6, nebo 3-7, případně 3-8?

Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 12.08.2012 16:44

Jojo, tyhle chybičky vznikly při přepisování z již dost nečitelného (poničeného) rukopisu, který koloval několik generací mezi žáčky v kroužcích, jasně že to vše má být 3-5......

Indukčnost se dá snadno zjistit podle Thomsonova vzorce, jelikož žáčci neměli měřiče indukčnosti, bylo by to pro ně zbytečné.

Rozměry - i když to bylo děláno "přesně stejně" na milimetry, byla stejně každá cívka jiná, měla jinou mezizávitovou kapacitu, atd. To pak záleží na konstruktérovi, jak si ocejchuje stupnici a jaký použije ladicí kondenzátor. Těchto dipmetrů bylo stavěno asi 6 - 8 (přesně si nepamatuji) a ani v jednom případě nebyly použity stejné ladičáky, byly vybrakované ze starých tranzistoráčků, od Japonských, přes Ruské až po Teslácké.

Autor: Barbucha (---.156.230.94.awnet.cz)
Datum: 13.08.2012 01:52

IKE napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V tabulce cívek je psáno
> 80 - 310 kHz - 750 + 750 - vf licna - do 2 sekcí,
> propoj 1 - 4, 3 - 5
>
> Původně jsem ji vinul křížově, jelikož mi z
> pravěku zbyla navíječka, ale v kroužku na škole ji
> kluci vinuli "nadivoko" do dvou sekcí, jak je
> vidět na obrázku
>
> [www.hellsoft.cz]
díky, tento obrázek jsem taqké objevil, ale nic nevypovídá o rozměrech, pouze odhaduji, že podle původního pramene je kostra z fixky, takže orůměr 10mm a pokud je zachovám poměr mohla by šíře jedné cívky cca 12mm? Ostatní se dá vcelku lehce spočítat.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*4* + *7* =