CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
zapojení PPT u handsfree s PMR Midland
Autor: Jerson (---.fe.bosch.de)
Datum: 13.08.2012 12:31

Mám problém s PPT tlačítkem u handsfree. Vlastním PMR Midland G9 a k němu mám Handsfree Midland. Obojí dohromady funguje, bohužel mikrofon je poměrně krátký a málo citlivý, takže pokud do vysílačky neřvu, není mi rozumět.
Pořídil jsem si i druhý headset Bowman a k němu PTT tlačítko U94 (odkaz zde: [www.airsoftguns.cz] )
Mikrofon u Bowmana je o dost lepší, s ním je mi rozumět dobře. Bohužel PTT tlačítko je zapojené špatně, na vysílačce musím mít zapnutý VOX a a přitom ještě stisknuté PTT tlačítko, abych mohl vysílat.

Poté co mi prodejce neuznal reklamaci jsem tlačítko rozebral a zjistil, že spínač je normálně v sérii s mikrofonem. Kamarád mě rozebraný jeden headset od Midlandu a poradil mi, abych paralelně k mikrofonu připojil odpor okolo 800 Ohmů pro klíčování. Zkusil jsem připojit 1kOhm, pak po stisknutí PTT sice vysílačka klíčuje, ale nejsem slyšet.

Budu vělmi vděčný za radu, jak zapojit externí PTT, aby fungovalo tak jak má, protože u VOXu si nikdy nejsem jistý, kdy opravdu vysílám a kdy ne.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: zapojení PPT u handsfree s PMR Midland
Autor: Hroch (---.humlnet.cz)
Datum: 05.09.2012 22:12

Řešil jsem stejný problém u stejného headsetu a podobného PTT tlačítka (Tlačítko TCI Tactical PTT - ICOM/COBRA/ALINCO) to kulaté.
Vysílačka byla tti TX-446.
Problém jsem řešil stejně jako ty, ale problém nebyl v chybějícím odporu.
Druhý headset+ptt byl stejně zapojen (tlačítko jen připojilo mikrofon)a fungoval super. Problém byl v konektoru spojující headset a PTT, když byl úplně zasunut nebyl mikrofon připojen, pokud se o malinko (cca 1mm) povytáhl vše fungovalo,při původním zapojení, OK. Prostě soudruzi v Číně zastříkli trochu špatně kontakty v zásuvce PTT tlačítka.
Vyřešil jsem to podložením, aby nešel konektor zasunout úplně na doraz.

Re: zapojení PPT u handsfree s PMR Midland
Autor: Viktor (---.fsid.cvut.cz)
Datum: 06.06.2013 11:10

Rozebíral jsem teď nějaké handsfree a při klíčování byl klíčovací spínač v sérii s mikrofonem. Mikrofon měl k sobě paraelně připojený 2.2kOhm rezistor. Bez rezistoru (spínač klíčování tedy připojil jen samotný mikrofon) vysílačka nedetekovala klíčování a dál zůstávala v režimu příjmu.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*5* + *9* =