CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3
Re: SOFT Start
Autor: Liška (188.120.194.---)
Datum: 02.02.2013 08:38

To je výbornej nápad, jen doufám, že to barmanka bude umět obsluhovat a že to nebude poruchový. Ještě taky doufám, že se jednotlivé sady liší kódy ovládače.

Zkusím jim to navrhnout. Doteď se to tam dělá tak, že se odsunou všechny bedny, vypojí ze zásuvek, nahážou jističe a pak postupně zase připojuje. Tohle když se stane večer, kdy je herna plná turků a rakušáků a je tam barmanka sama, tak nastane nezvladatelnej chaos, a než se to srovná, tak hráči utečou do jiný herny.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Autor: Franta FJ (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 02.02.2013 11:19

Existuje ještě jedno řešení, levnější, a taky bez drátů. Stačí dvnitř mašiny na přívod 230 napíchnout dvoupólový relé s cívkou na 230V. Jeden kontakt bude spínat přívod pro stroj, druhej se zapojí jako "samopřídržný", tedy do cívky povede proud přes něj. Dokud nebude relé sepnutý, cívka bude bez napětí. Na sepnutí pak postačí jeden krátkej impulz, kterej se dodá krátkodobým přemostěním toho samopřídržnýho kontaktu. Abys nemusel vo stroje vrtat tlačítko, tenhle kontakt s přemostí trubičkovým kontaktem [pro trubičkový relé- stojí pětikorunu], kterej se vevbnitř přilepí tavným lepidlem nějak na neželeznou stěnu. Po přerušení dodávky proudu relé samozřejmě odpadne, a po obnovení dodávky už samo nemůže naskočit, protože přívod pro cívku je přerušenej otevřeným samopřídržným kontaktem. Pak stačí aby obsluha obešla mašiny a k místu, kde je uvnitř přilepenej trubičkovej kontakt krátce přiložila magnet. Tím naskočí relé a bude držet, dokud zase někdo nepřeruší proud.
Já tohle namontoval už několika známým do aut, a je to levný, spolehlivý a jednoduchý. Vypneš klíček, relé odpadne a už nenastartuješ, pokud nepřiložíš někde na palubku magnet, a to místo zná jen řidič.. Pokud se ten jazýčkový kontakt namontuje na místo, který je přístupný až po odmontování palubky, zloděj nemá šanci to nalézt.

Datum: 02.02.2013 11:23

Spolehlivost stoprocentní, a náklady na jedno AC/AC relé a jeden slkeněný jazýčkový knontakt. Pro obsluhu pak jeden malej neodymovej magnetek pověšenej na klíčích třeba.

Datum: 02.02.2013 15:09

To je taky dobrej nápad. Zeptám se bedňáků, jestli mi to umožní tam namontovat. Ideální by ovšem byl plně automatizovaný provoz.

Datum: 03.02.2013 11:24

Já myslím, že zbytečně. Kolikrát do roka vypadně proud? Co pamatuju, tak tady u nás to bylo za posledních 20 let tak třikrát. Kvůli tomu dělat nějakej automatizovanej systém se mi zdá nesmyslný a drahý.

Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 03.02.2013 11:28

Jo. Zvláště když nahození jističů trvá jednotky sekund.

Datum: 03.02.2013 11:30

Jinak když ne dovnitř, tak plastovou se zásuvkou krabičku zvenku.
Tady jsem ti hodil schema [ferda64.rajce.idnes.cz]

Datum: 03.02.2013 12:55

Schema je mi jasný, ale děkuji. Tady vypadává proud právě docela často, protože je to odlehlá lokalita v oblasti hraničního přechodu a síť e-onu je tam v tristním stavu.

Do beden nic namontovat nelze a krabička poblíž bedny na viditelném místě je také potíž.

Když to udělám s časováním, už se mi to tolik neprodraží - budu dělat 27 stejných krabiček, kapkou cínu určím vývod posuvného registru s patřičným časováním. Tzn. 27 stejných krabiček, stejných DPS a stejných součástek.

Toto je finální koncepce.

V každém případě děkuji všem přispěvatelům za velmi inspirativní nápady, které jistě mimo mne využije spousta dalších zájemců, vyhledávajících tuto problematiku. Zároveň si vážím toho, že se toto vlákno diskuse nezvrhlo v žumpu.

Datum: 03.02.2013 15:20

Ta když už 27 stejnejch krabiček bez vzájemný závislosti, tak už je ten posuvnej registr zbytečnej, stejně ho musíš časovat. Pak stačí jen časovač- 555 s trimrem a je to. V každý škatulce si nastavíš čas a je to.

Autor: Liška (---.client.inetpckb.cz)
Datum: 03.02.2013 15:40

Posuvnej registr bude časovat blikací ledka, viz příspěvky výše. U 555 je nevýhoda v tom, že nelze přesně stanovit, jak se po delší době nečinnosti zachová kondenzátor - chvíli mu trvá, než se srovná.

Posuvný registr mi umožní určit, po kolikátém probliku ledky dojde ke spuštění. Ledka bliká cca po necelé vteřině, tzn. když do každého okruhu vložím časovače, nastavené na 1s, 2s, 3s, 4s, 5s, dojde ke spuštění přesně v tomto sledu.

Souástky jako ledka, shift registr, pár odporů, tranzistor pro ovládání relé a jednoduchý zdroj se zenerkou nebudou převyšovat cenu řešení s 555.

Až to vyvinu, schválně sem hodím zapojení a nějaké poznatky. Tou ledkou jsem se nechal inspirovat tady v tomto vlákně.

Teď nejsem doma, jezdím po práci všude možně. Jakmile bude čas, začnu na tom dělat.

Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 03.02.2013 15:50

Jedno řešení tohoto problému je zde - [cxema.my1.ru] - po výpadku je nutno stisknout tlačítko u každé bedny.

Jdi na stránku: Předchozí123
Aktuální stránka: 3 z 3

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*3* + *8* =