CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Zesilovač s elektronkou - řízení zisku napětím
Autor: Lišák (188.120.194.---)
Datum: 27.02.2013 20:59

Řešil tohle někdo ? Zajímavých řešení je např. na Internetu plno, ale zajímalo by mě, jestli tu někdo už zkoušel konkrétní funkční variantu, třeba Krysa nebo mistr IKE. Princip mi je jasný, ale už ne tolik různá úskalí tohoto řešení, neb jsem ho ještě nikdy neřešil.

Jeden bohatý fajnšmekr do rockový muziky si chce nechat postavit LAMPOVÝ vícepásmový modulační "procesor" pro FM vysílač, kde půjde o několikastupňovou úpravu dynamiky. /Něco jako OPTIMOD/

Řídicí napětí zisku lamp budou generovat polovodičové obvody tak, aby zesílení elektronky bylo v rozsahu -20dB až +3dB, přičemž nejkratší reakční doba pro plnou regulaci bude cca 0.3 ms.

Další dotaz vyvstává z řazení zesilovacích stupňů za sebou - jak hodně to bude teoreticky šumět, budu-li se pohybovat v amplitudě zprac. signálu v řádu jednotek voltů ? Průměrný zisk jednotlivých stupňů bude 0dB, jde jen o vícenásobnou úpravu dynamiky různými způsoby.

Děkuji za případné poznámky a nápady.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Zesilovač s elektronkou - řízení zisku napětím
Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 27.02.2013 21:25

To je již dávněji vyřešeno.
Tak prosím, neprovokuj Medvědy s elektronkami, někdo je na tohle děsně alergický.
Úplně se stydím za to, že jsem kdysi dělal kopie zesilovačů Marshall.

Autor: Liška (188.120.194.---)
Datum: 27.02.2013 21:53

Lampa je lampa a jestli se tím nechá nějaký digitální jedinec vyprovokovat, budiž to jeho problém.

Žádnému profesionálovi v oblasti techniky FM vyslání jsem to raději neříkal, protože je mi jasné, jaká by byla jeho reakce. Za 150.000 Kč si to v digitálu může koupit kdekdo a bude to mít i hodinky s vodotryskem, ale nebude to lampový.

Autor: Lišák (188.120.194.---)
Datum: 02.03.2013 20:51

Už jsem to vyřešil.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*2* + *9* =