CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
SIM-karty dalkove hacknout
Autor: Standa (---.dip0.t-ipconnect.de)
Datum: 26.07.2013 21:12

Miliony SIM-karet se daji z dalky hacknout.

hxxp://www.heise.de/newsticker/meldung/So-funktioniert-der-SIM-Karten-Hack-1924346.html

hxxp://www.heise.de/security/artikel/DES-Hack-exponiert-Millionen-SIM-Karten-1920898.html

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: SIM-karty dalkove hacknout
Autor: CB (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 26.07.2013 21:27

Poslochat se dá všude a všechno [airdump.cz] stačí si pročíst články, hold data lítají vzduchem :)

Autor: Krysa (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 27.07.2013 11:54

Podle mne je jediná možnost na zprávy co nechcete aby o nich někdo věděl zásadně nepoužívat mobil, internet ani poštu a maximálně si to šeptem vykládat v temné noci za deště v u lesa na kopci pod stromama (ale abyste viděli okolo). To co povídáte do mobilu nebo posíláte sms a majlama a nedej buh jako debilové zcela nesvéprávní na sebe vykecáte na Facebooku můžete stejně dobře vyřvávat v poledne na Václaváku.
Ideální je navíc nemít bankovní účet a už vůbec né kartu a poštu si nechat aspoň posílat na PO Box a nikdy nic nesdělovat ani do dotazníků úřadů! (telefon, majl..etc)

Krysa

PS: pokud máte facebook a podobné sračky tak se pak nedivte.
No a pokud na ně lezete 20x denně a na noc ani nevypínáte mobil, je to na psychiatrické vyšetření a léčení - alternativně "ústavně" aspoň na čtvrt roku...

Autor: Franta FJ (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 27.07.2013 12:44

Ale blbost. Stačí zašifrovat Enigmou. I dnes je rozšifrování tak složitý že kvůli SMS se s tím nikdo nebude zabývat.

Datum: 28.07.2013 13:25

Co se týče PC, stáčí vytvořit VPN TUNEL(server) na routeru a komunikovat mezi sebou přes vnitřní sít a nějakého toho kecálka. Je to zašifrované a nic se neukládá někde na serveru, navíc si můžeme posílat data přímo, že :) Pokud někdo nedokáže vydržet den bez zaplého PC, je to fakt na léčení [www.zbynekmlcoch.cz] jako léčebnou kůru doporučuji lopatu, hrábě,kosu ... slabším bude stačit železný kartáč, štětka, plechovka barvy. Při manuální práci odpadá jakákoliv závislost a tělo se očištuje od odpadu, není třeba cpát prachy doktorům :)

Datum: 29.07.2013 08:42

Potíž začne v okamžiku, kdy někomu řekneš že nemáš profil na "knize ksichtů" (facebooku). Automaticky seš považovanej za nenormálního, asociála a možná i teroristy (to poslední v USA jistě, tam stačí i neplatit kartou a už seš podezřelej...)
Nemusíš mít web a snad ani e-mail, ale jak nejsi na knize ksichtů a nemáš bankovní účet, najednou mají problémy i potenciální zaměstnavatelé.
A nedej buh když řekneš že nemáš mobil či co strašnějšího: vůbec nemáš telefon! V posledních letech to vypadá, že i jako důchodce v devadesáti jsi povinnen mít bankovní účet, kartu, mobil i počítač. Ve třiceti to tak jen nevypadá, ale už to povinnost je!
Přitom ovšem mobilem nevyřídím vůbec nic, e-majlem minimum a nakonec všechno funguje jen doporučenou poštou.
Jinak mne dycky baví ty ksichty když mi přijdou nabízet slevu na mobil a ptají se kolik platíte? říkám "200".. a oni sou celí u vytržení a říkají "za den"?? "NE za dva měsíce nebo čtvrt roku!"
(volám někam tak jednou týdně) Opravdu bych vám přál pak vidět ty ksichty!!!

Faktem je, že i přes kódování o kterým psal Franta (a kterým se okamžitě staneš ještě podezřelejším - to je možná lepší i steganografie) ti nic nepomůže. Jen nepoužívat na poštu internet, nevolat z mobilu a nepoužívat platební kartu, vyhýbat se při rozhovorech všem místům s kamerami a pokud možno: ty věci ani nevlastnit. Já nepamatuju, že by se mi kdy podařilo něco s nějakou institucí vyřešit majlem nebo telefonem a zastávám názor, že po tom co mám je každýmu (hlavně státu) hovno takže proč to dávat na účet ke stejně nejsou žádný úroky?
Ideální stav je ten, kdy stát a jeho instituce o tobě ví co nejméně nebo nejraděj vůbec nic. Lepší je už jen to, pokud jsi ovšem hacker, nabourat se státu do všeho kam to jde abys zjistil co ti tají, smazal informace o sobě a zveřejnil všechno na všechny (jako Snowden).

Krysa

Autor: Franta FJ (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 29.07.2013 17:07

Myslím, že hekr by ti moc nepomohl, neboť důležitý informace mají státní instituce na izolovaným intranetu. Mimochodem pokud vím, žiješ z invalidního důchodu- opravdu bys rád vymazal všechny informace o své osobě???

Datum: 29.07.2013 21:25

Já bych ji klidně vymazal. nenarodil jsem se totiž tro potřeby úředníků ... narodil jsem jako svobodná bytost.

Autor: Paja (---.liten.cz)
Datum: 29.07.2013 21:52

Kryso, to by nebylo asi dobre - kam by pak asi CSSZ posilala

Autor: Martin Zatec OK1MJO (---.ok0bez.com)
Datum: 05.08.2013 01:45

Posilaj to ke me, protoze jsem CSSZ haknul a prepsal Jardovo Sedl... udaje na moje. :))

Oni ty dva DELLy Prolianty s 4x 2TB SCSI3 diskama neni problem hacknout, zvlast kdyz bezej na Win NT.

Datum: 05.08.2013 09:46

Domnívám se, že není nutný to státu usnadňovat minimálně tak, že jim není nutný dávat číslo telefonu, mobilu, e-majl a číslo bankovního účtu (nebo raděj mít jeden "kvůli nim" a jinej jinde. Ovšem lepší je asi mít peníze v trezoru a né na účtu) - je celá řada informací (co blbec nacpe i na facebook) co teda stát o vás mít nemusí. Stačí se podívat na formuláře a dotazníky, že. Nebudete se stačit divit CO po vás chtějí ač na to nemají nárok. Nebo mají nárok, ale mají si to zjistit sami! Mám s tím dlouholeté zkušenosti včetně dopisování si s MPSV...
Hacknutí simkaret je už dle mne to poslední...

Krysa

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*2* + *3* =