CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
vysielacka a skoda octavia
Autor: Strasidlo (---.orange.sk)
Datum: 03.01.2014 22:47

Ma niekto skusenosti s motazou TRX do octavie?
(kam antenu, kam TRX, odkial napajanie, co a ako rozoberat, na co radsej nesahat ...
Vopred dik!

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: vysielacka a skoda octavia
Autor: Jirka6 (---.dialtelecom.cz)
Datum: 04.01.2014 20:15

Pokud tě to ještě nepřešlo a opravdu bez CB v autě to nepřežiješ,tak máš spoustu možností,co a jak.
Montáž stanice je možná hned několika způsoby.
Vyhodit autorádio,koupit dvojitý DIN držák.Do jednoho nové autorádio,do druhého CB nebo později navigaci atd.
Další možnost je stanici na zkoušku dát mezi sedačky a spoužitím propojky ve tvaru "L",aby stanice neležela přímo na kabelu a napájení zatím použít ze zapalovače.
Nebo zakoupit stanici s oddělitelným displejem,spojeným kabelem se stanicí.Stanici hodíš do kufru nebo pod sedadlo a displej s mikrofonem už někam foukneš.
Nebo koupit stanici s ližinama,ty někam přiděláš a pak stanici jen nasuneš a nebo zase schováš před zloději.
Než začneš vrtat střechu,tak si raději vyzkoušej magnetku na střechu,nebo Klemu na střechu,zadní 5. dveře nebo na kapotu.
Napájení je pak nejlepší natáhnout přímo od baterky,přes pojistku

Pokud chceš vidět jak je to s montáží do Octavia combi,ne pohyblivých obrázcích,tak si rač nastavit Youtube.Tam to je.

Autor: Strasidlo Kosice (---.antik.sk)
Datum: 04.01.2014 23:54

Dik za info.
Zaujimalo by ma skor kde dat antenu (nad interierove svetlo?),
kde su priechodne dutiny v sptlikoch co by sa dali vyuzit na vedenie koaxu, a kadial sa dostat od baterky do interieru cez cim menej zlomov a v ramci moznosti bez vrtania .
Pekny vecer.

Datum: 05.01.2014 00:03

Ještě jsem neviděl Octávku s navrtanou anténou,ani ne s Klemou.
Všichni používají magnetku.Ať už jsou to taxikáři nebo podnikatelé.
Asi budeš první,kdo si takhle sk..ví auto.

Autor: Jirka88 (88.103.7.---)
Datum: 05.01.2014 09:43

Jedna dobrá rada:
Pokud jsi ještě neměl žádné zkušenosti s provozem CB, dej si stanici mezi sedačky, tak, aby jsi nemusel provádět složité montážní práce, a anténu si dej na magnetku.
Po čase zjistíš, že ta stanice je vlastně jen na dvě věci, a pak by jsi litoval té díry ve střeše.
Stanici jednoduše prodáš někomu dalšímu a jede se dál peřejí bílou podél černých skal.

Autor: OK1ACE (---.starnet.cz)
Datum: 05.01.2014 10:53

Vyjimecny souhlas s Jirkou88. Vzdyt na CB snad uz neni ani to bezny ruseni, natoz nejaky smysluplny pokec ... a jeste za jizdy.

Autor: Strasidlo (---.antik.sk)
Datum: 05.01.2014 14:38

Jirko, diky za info.
Magnetku nechem, pripada mi ako zbytocny zdroj pruserov.
Neche sa mi vzdy rozbalovat nadobicko.
Len zapnut a ist...
Dira v streche nie je tak velky pruser vzhladom k hodnote vozu.
V skodovke mi to vydrzalo 15 rokov, vo felde 7 a ani stopa po korozii.
Rad by som pokracoval v dalsom aute ale nechem, aby po mnotazi interier vyzeral ako keby tam vybuchla bomba.

Radio sa da v pohode umiestnit medzi popolnik a autoradio, napajat zo zasuvky sa mi zda brutal.

Hladam niekoho, kto ma skusenosti s montazou anteny na oktaviu, niekoho kto uz mal dole calunenie.
Dik

PS:
keby som to chel mat ako poliaci, tak zapalovac, magnetka a radio do kapsy v operadle spolujazdcovho sedadla.

Datum: 28.01.2014 20:35

Podívej se na taxi.
U nás to mají v místě rádioantény.Taky někteří používají magnetku a klidně s tím parkují na sídlišti.Asi to není jejich.

Autor: Jordán Nový Jičín (OK2GJK) (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 30.01.2014 10:58

Asi neexistuje jednoznačná odpověď, protože každý z nás má své neopakovatelné zkušenosti a tak si tady dovolím napsat ty mé. Taktéž jsem někdy dávno kolem roku 84 nosil na střeše žigulíku magnetku ML-145 na kterou dodnes nedám dopustit a stále ji vlastním (!). Pak stejnou anténu jsem nosil na Mitsubishi Space Wagon-u a vždy ke plné spokojenosti. Co mi vadilo byl kabel k magnetce, který dost trpěl v těsnění dveří a pod.
Pak jsem někdy kolem roku 97 (+-) na Felicii Kombi navrtal střechu nad osvětlením kabiny kde je dokonce zevnitř jakoby důlčíkem naznačeno vhodné místo a instaloval jsem anténu Sirio Turbo 800 s možností variantně měnit pruty s cívkou na 1000, 2000, ....
Opět tato kombinace byla víc jak dobrá. Stanička All-295 s touto anténou mi na direkt dělala spojení třeba kousek od Kyjova do N.Jičína (!), nebo od motorestu Kukačka u Horního Benešova do N.Jičína, z Havířova do N.Jičína - evidentně "na direkt" a odrazem bylo krásné spojení ze silnice z Loučky u Nového Jičína do Bernartic nad Odrou s plzeňským kamioňákem stojícím na parkovišti u Montpellier. Tato funkčnost mě tak dostala, že jsem následně stejnou sestavu instaloval i do Octavie Combi, jenomže již s RDST která se dá instalovat do šuplíku a má VOX (protože PČR nejenom pomáhá a chrání, že?).
U obou typů aut - tedy Š-Felicie i Š-Octavie (v mém případě Kombi 4x4 první typové řady) se dá koax velice dobře protáhnout od střešního světla k pravému prvnímu sloupku a v případě Felicie vnitřkem sloupku a u Octavie těsně kolem okna za plastovým krytem kde je svazek i jiných kablíků (ke světlu, k bočnímu airbagu,...). Pak dolu před koleny spolujezdce je jednoduchá cesta za schránkou (vhodné je schránku dočasně vymontovat po dobu instalace koaxu).
Jinak pokud máte jednodinové rádio a pod ním ten slepý jednodinový šuplík a pak je popelník, pak máte vyhráno. Ten jednodinový šuplík se dá jednoduše mírným násilím vytáhnout. Drží vzadu takovým "špuntem". Na jeho místo se nasadí rámeček pro jednodinové rádio a do něho pak se zasune RDST. Konektor na koax je vhodný buď nízký "L" - tak jak už to pro jiný druh montáže kdosi navrhoval. Pokud máte chuť d inteligentnějšímu řešení, lze tou dírou do které zapadal ten "špunt" šuplíku vzadu za šuplíkem protáhnout koax a až pak na něj nainstalovat PL konektor (opěr co nejnižší). Případně lze tam nainstalovat i tzv. "nasunovací" PL konektor. Je to pak pohodlné pro nasunutí a vysunutí RDST ale asi ne nejvhodnější pro spolehlivost spoje co u antény je více jak důležité. Napájení již někdo výše uvedl - nejlepší je samostatné od AKB. Tak jsem to měl u Žigulíka i Micáka a pak přirozená lenost mě zavelila nechat napájení u Feldy i Octávky jako odbočku od zapalovače.
Takže i teď na Octavii Kombi mám navrtanou střechu a tam anténu Sirio Turbo 800 (případně 1000,2000,...)
Tolik k mým zkušenostem a jak jsem výše uvedl nepředkládám mé řešení jako nejlepší (nebo nedej Bůh jako geniální :-) ),ale jen jako řešení které se mi osvědčilo. Pak ještě jedna poznámka. Jestli jezdíte málo, případně jen kolem bydliště, pak asi mé řešení tolik opodstatnění nemá. Mě se vyplatilo, protože hodně času jsem uspořil třeba na dálnici možností dřívějšího odbočení mimo dálnici před ucpaným místem a to jen pro možnost být na příjmu na CH10 kde si kamioňáci sdělují informace o průjezdnosti, sjízdnosti a jiných záludnostech na silnici. No a v Budapešti mě třeba taxikář bleskově po CB navedl do cíle který ani navigace neuměla. Stejně tak při cestách do zahraničí ve skupině pěti aut, tam mělo CB minimálně v prvním a posledním autě své více jak opodstatnění.
Ale jak říkám, je to má zkušenost, mé názory. Nechci je nikomu vnucovat, určitě je vícero pro někoho vhodnějších řešení, ale kdyby to mělo někomu pomoci...
Hezký den všem.
J.
P.s. Omluva za případné překlepy. Word mi tady mění písmenka a snaží se mi "opravovat" slova mnohdy na nesmysly a na opakovanou kontrolu mi už nezbývá čas.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*8* + *2* =