CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
kroucení vodičů
Autor: mário (---.66.broadband17.iol.cz)
Datum: 07.02.2014 17:08

Ahoj. Dáse použít na vedení VF signálu kroucená dvoulinka.třeba na propojení předzesilovače a přijímače.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: kroucení vodičů
Autor: Jirka88 (88.103.7.---)
Datum: 07.02.2014 17:26

Jo. Po splnění všech podmínek (impedance atd). Viz radiostanice RF11, RM31 a další.

Autor: uhu (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 11.02.2014 08:24

Jirko, já jsem to pochopil ne jako dotaz, ale jako oznámení. V příspěvku není jediný otazník. Takže je to stejné, jako když napíšu:

Sežral jsem buřta.

což rozhodně neznamená

Sežral jsem buřta?

Navíc u RF-11, pokud vím, nikde žádné kroucené vedení použito nebylo, u RM-31 samozřejmě ano.

Datum: 11.02.2014 08:40

RF11 jsem vlastnil a provozoval (na způsob dnešní CB)- anténa viz manuál:
http://www.hellsoft.cz/ok1ike//kuk/RF11a-antena_m.gif

Datum: 11.02.2014 08:48

Hm, tady to není až tak úplně propojení bloků radiostanice, ale součást antény ... ale budiž. Je pravda, že v originální dokumentaci k první verzi RF-11 (verze 28MHz) takovýhle obrázek je.

Datum: 11.02.2014 09:05

Dobrá, uznávám. U RM31 to byla propojka mezi stanicí a anténním dílem. Ale dotaz (????) jsem pochopil tak, že zda může být kroucený vodič použit pro přenos vf, což tedy RF11 splňuje, neboť tam to je napáječ antény (místo koaxu, který by se musel stále stříhat a vznikala by dost velká škoda).
Ještě k té RF11 - bylo jich 6 verzí (včetně ORLÍK - neladěná, s pevným kmitočtem), armáda je po jejich vyřazení věnovala Svazarmu a členové si ji mohli odkoupit po 25.- Kčs. Stejnou cenu měly i A7B, zato RO22 stála 50.- a RM31 (A i T) už byly dosti drahé, ty stály 100.- Kčs, celá bedna i se stoličkou - elektrárnou (ve verzi A), náhradními lampičkami, měřákem, anténním dílem, trubkovou + drátovou anténou, atd.

Datum: 11.02.2014 17:17

Tak tak, je ale pravda, že u verzí M, M/1 a M/2 byl jiný kmitočtový rozsah (kolem 50 Mhz) a tam už by asi nevyšel rozumně ani anténní transformátor (RF11-3), ani parametry krouceného vedení.

Dobu vyřazování RF11 jsem zažil a měl jsem z jedné, úplně zničené, co jsem dostal zadarmo, udělaný krásný dekorační předmět na stůl - zabudoval jsem do ní telefonní přístroj. Zvenku všechny původní knoflíky, stupnice, anténa, mikrofon od RMky, sluchátka ... a když na stole zabzučela vysílačka (kolem r. 1975), lidi čuměli jak puci. Akorát ta číselnice chyběla :)

Datum: 11.02.2014 17:26

Tehdy bylo povolené pásmo 22 - 27 MHz, viz [www.hellsoft.cz]
stanice [ok1ike.c-a-v.com]

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*9* + *2* =