CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3
Ovládání dvou relé přes audiovýstup
Autor: Ondra (---.sum.o2.rpsnet.cz)
Datum: 23.02.2014 21:16

Ahoj , chlapi potřebuji radu -mám větrací klapky poháněné servomotory a jejich otevření a zavření potřebuju řídit na dálku přes pokyny zadané do vysílací rdst - tzn. pokud se např na audiovýstupu druhé rdst objeví DTMF 111 tak sepne relé A , nebo pokud se na audiovýstupu objeví DTMF 666 sepne relé B. Potřebuju radupo jakým zařízení se mám poohlídnout. Díky

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Ovládání dvou relé přes audiovýstup
Autor: Jirka88 (88.103.7.---)
Datum: 23.02.2014 22:09

Nóóó... esli Ti nebude vadit, že to kdejaký klouček může ovládat taky....

Já osobně bych to řešil ovladačem z autíčka nebo letadýlka. Ovšem, pokud to není móc kiláků daleko, ony ty řídicí staničky mají opravdu krátký dosah. Jo a pouštěl bych tam modulovaný tón.

Autor: David (---.aquapalace.cz)
Datum: 23.02.2014 22:10

Něco takového ?
[www.icircuits.com]

Autor: CB (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 23.02.2014 22:16

Musí to být ovládané přes CB-čko? Dneska je spousta bezdrátu na 433MHz s ovládatelnýma relé. K těm se dají přiřazovat různé funkce, třeba u jablotronu co klíčenka to jedinečné ID, které se dá spřáhnot s jedním příjmačem bez možnosti nabourání(cizího přístupu). Další možnost je zabudovat do CB radiostanice ,,selektivní volbu,, s relé.

Datum: 23.02.2014 22:37

CB: Jenže Ondra chtěl DVA výstupy takže selektivy by musel mít dvě.

Datum: 23.02.2014 22:44

Tady je něco levnějšího :
[www.ebay.com]

Re: Ovladani dvou rele pres audiovystup
Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 24.02.2014 01:38

See
[www.cbradio.cz]
[www.cbradio.cz] - ma 2 rele, musim se podivati na zapojeni

Jinak pocitas, ze kazdy muze ovladati?
Co tam misto toho dati 2 tony CTCSS a muze se riditi i delka otevreni ...

Napada me jeste jedna vec - AFSK modem - 3 stavy, 0/1/ a bez signalu - vziti treba TCM3105 ci neco podobneho - otazka je pri f jez reprezentuje 0 je na vystupu 0-0,4V, pri 1 od 2,4V vyse - co je ale na vystupu, pokud na vstupu AFSK dekoderu neni frekvence rovnaji se ani 0 ci i 1?
Pokud by tam treba pri f pro logickou nulu bylo 0,2V je OK, kdyby 0 je horsi - ze by pak DCD obvod?

Autor: uhu (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 24.02.2014 04:23

Mám rád jednoduchá řešení. Takže koupíme:

- čínský DTMF modul [www.ebay.com] ,
- reléový modul [www.ebay.com]
- levnéArduino board [www.ebay.com]

Tedy součásti pod pětikilo. No a napíšeme si SW takový, jaký potřebujeme, aby vyhodnotil např. popsanou sekveci DTMF znaků, nebo pokročileji klíč, plovoucí klíč, zablokování opakovaných pokusů ... fantazii se meze nekladou.

Autor: Ondra (88.103.238.---)
Datum: 24.02.2014 07:02

Díky všem za tipy , popíšu to ještě více do detailu jak to mám.

Mám sušárnu na dřevo, ta má větrací komínky , mám převaděč (2x MotorolaCM+Zetron controller) mám ručku u sebe a mám ručku v té oné sušárně. No a jsem třeba 5 km od firmy a vím, že by bylo potřeba sušárnu vyvětrat. Zadám přes RDST pokyn, přes převaděč jej přijme ručka v sušárně a serva se točí vlevo. Po 20ti minutách se rozhodnu že už je vyvětráno , zadám druhý pokyn a serva se točí vpravo. Důležité je , aby byly jednoznačně odlišeny pokyny pro vlevo (např.DTMF 111) a vpravo (např. dtmf 222).

A protože mám v sušárně vlhkostní a teplotní snímač , uvítal bych kdyby existovalo (jako že existuje na některých HAM převaděčích) zařízení , které když bych aktivoval nějakým pokynem , by mi odkecalo : TEPLOTA xx stupńů , VLHKOST xx procent.

Datum: 24.02.2014 09:18

Tak koukám, že to potřebuješ na větší vzdálenost, než ty běžné 433 knikadla zvládnou.
Takže, v případě že se má použít CB, doporučil bych jako nerušený systém pískadlo (dvojitý tóngenerátor) se dvěma AKUSTICKÝMI kmitočty, tím písknout do síbíčka. Na přijímací straně by byl výstup z síbíčka přiveden na jednoduchý filtr (buď LC, nebo s operáky) který na příslušné relé (se zesilovačem, samozřejmě) pustí buď jeden nebo druhý signál (lišící se kmitočtem).

Datum: 24.02.2014 10:13

Tak tady bych se priklanel k UHU reseni.
I kdyz me napada i jinaci reseni - ohni si SvxLink a mas to - see [cbradio.cz]
Jinak pak by nemel byti problem integrovati teplotni/vlhkostni cidlo, dala by se tam integrovati i inteligentnejsi autentifikace
Jak rychle potrebujes a jake maji byti cenove naklady?

Datum: 24.02.2014 10:18

Jirko, jak jsem psal - AFSK modulace, urovne 0 a 1, TCM-3105, FX614 apod. - jen pak rozlisit, kdy je logicka 0 (ton pro ni) a kdy je nevysila - tedy DCD identifikace - jendoduche reseni za par korun - vysilac dostanes do klicenky od dalkace ...

Datum: 24.02.2014 10:20

Klíčenkou ale nepískne na 5 km.

Datum: 24.02.2014 10:25

V klicence budes miti repro, baterky, a treba TCM3105 v SMD a prilozis k k rucce a vysilas.
Jinak ony frekvence muzes generovati i SW - a pak si tam muzes dati nejaky identifikacni klic a na druhe strane muzes miti neco lepsiho a dekodovat onu sekvenci, udelat tak autorizaci a pak poslat treba zpet info, pokdu budes miti 3 tlacitkovou klicenku /slo by i se dvema tlacitky a kombinaci/, muze spak dostati i info - stav typu teplota, vlhost, stav klapek apod.

Datum: 24.02.2014 10:26

Vysílač = jeden tranzistor s RC obvodem laděný na 1 kHz + jeden tranzistor s RC laděný na 2 kHz
Přijímač = z výstupu (sluchátkový) CB jeden tranzistor jako nf zesilovač, za ním dva LC filtry - 1 a 2 kHz (tohle rozliší i jednoduché filtry), za filtry po 1 tranzistoru s relátkem.
Bez softwaru.

Datum: 24.02.2014 10:27

Ondro, co tam mas za rucky a jaka tam mas cidla? Da se vytahnouti z ridiciho systemu ci je mozne dati cidla vlastni?

Datum: 24.02.2014 10:27

Aha, promiň - já měl na mysli VF klíčenku. S tou tady čarovali kluci v kroužku. Tak potom to je něco jiného.

Datum: 24.02.2014 10:32

Jinak, existuje i pak hotovove reseni - treba ala GSM a SMS - je otazka, zda je nejaky rozumny tarif, hotova reseni by se ale asi i nasla.
Otazka je spolehlivost SMS a nac za toto plati ...
Navic pokud uz bude reseni pro susku, da se udelati, by pak byl stejny HW, jez by dal na prevadec a monitoroval prevadec - tedy pokud nekdo neodnese radia, neutrhne antenu ci neodstrihne stavu ...

Datum: 24.02.2014 11:30

Paja napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ondro, co tam mas za rucky a jaka tam mas cidla?
> Da se vytahnouti z ridiciho systemu ci je mozne
> dati cidla vlastni?

čidla tam jsou originál od commetu see: [www.cometsystem.cz]

a celý se to sbírá v [www.kovosnovyknin.cz] ,
kde jsou zároveň i výstupy pro ty klapky který potřebuju ovládat jak z té origo jednotky , tak na dálku.
Ručka která by ty pokyny měla přijímat a za audiovýstupem je nějak zpracovávat by byla buďto Motorola CM140 , nebo INTEK MT 174 , nebo tam můžu dát Kenwood TK 7162 . Ty selektivky a relátka , dialer atd... - celé by se to mělo vejít do 3.000,- , pokud by se našel někdo kdo to i sestrojí bylo by fajn :-)

Datum: 24.02.2014 11:33

Jinak řešení přes GSM .....no ... ale proč za to platit. Válí se mi tu nějáký rádia pod stolem tak proč je nevyužít.. :-)

Jdi na stránku: 123Následující
Aktuální stránka: 1 z 3

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*8* + *4* =