CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3
Re: Ovládání dvou relé přes audiovýstup
Autor: Ondra (88.103.238.---)
Datum: 24.02.2014 11:34

Oprava předposledního příspěvku - ručka od motoroly je samozřejmě CP , a není 140 ale 040.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Datum: 24.02.2014 12:21

Jinak ručka ze které to budu řídit je Hytera PD 785 , takže i nějaká možnost Select5 , nebo ZVEI atd.... nastavit na CH1 a CH2 , se stejným CTCSS aby to procházelo přes převaděč který to vyžaduje a post PTT nastavit nějakou sekvenci (CH1 OPEN, CH2 CLOSE)

Autor: Jirka88 (88.103.7.---)
Datum: 24.02.2014 13:00

Nojo, když to chcš honit přes převaděče, tak je to jasný.

Datum: 24.02.2014 13:14

CO je jasný ? :-) ..... přes převaděč bych to táhat nemusel , ale musím. Sušárna je za kopečkem kde direkt na 2 km je max.

Re: Ovladani dvou rele pres audiovystup
Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 24.02.2014 15:02

Tak nekdo ma neomezene tarify ci SMS - tak se ptam i na tuto moznost ...

Autor: Jirka88 (88.103.7.---)
Datum: 24.02.2014 15:13

S tím převaděčem, prostě nepočítal jsem s tím, že nejsi v přímém dohledu, takže tím je dána verze jakou navrhuje Pája.
To máš vlastní převaděč, nebo HAM?

Datum: 24.02.2014 15:33

:) - jak Ondra psal, ma vlastni kmitocet a prevadec

Datum: 24.02.2014 15:46

Tak reseni je - jen ted jej sestrojiti, kazdopadne vezmi si cenu HW a pak zbytek na praci - na tu zu moc asi nebude s tim, ze pokud by se melo programovati, laditi a tvoriti, je horsi - vetsina podobnych veci vznika proto, ze si tvurce udela gratis sam pro sebe ...

Autor: OK4JD (81.19.47.---)
Datum: 24.02.2014 17:23

Osobně bych šel do GSM - říkáš do 3000Kč? Za to máj jak GSM tak eště habaděj kreditu na ovládání, nikdo to nemuže zneužít, potvrzení příjmu asi taky nebude k zahození. Rychlý, hotový, levný.

Autor: Ondra (---.sum.o2.rpsnet.cz)
Datum: 24.02.2014 17:28

Každopádně jak to tak zvažuji a pročítám tak tahle [www.cbradio.cz] varianta se mi líbí asi nejvíc. Stačí mi vlastně jedno relé s kontakty NO a NC. Zavolám pánovi jestli je ještě k mání. Ještě teď doladit to podávání informace o teplotě a vlhkosti do éteru a bude to fajn :-). Jinak převaděč je můj na přiděleném QRG :-)

Datum: 24.02.2014 17:43

To: OK4JD - GSM ne proto,že: mám už 3 objekty kde komunikuju přes gsm modul, oproti ovládání přes RDST je to gsm pomalejší, bude více ovládacích radiostnic a pokud se povede dát dohromady i vysílání veličin do éteru , tak by mi to s obsluhou sušky pomohlo (informace pro pracovníka expedice že má suchý materiál a může jej expedovat, pro topiče,že je potřeba jít přiložit do kamen , informace pro mne, že mám topiči strhnout prémie atd .... :-)

Datum: 24.02.2014 18:53

Tim ale nevyresis ono hlaseni vlhkosti - navic voice, coz je vzdy trochu horsi jak poslati SMSku ...

Datum: 24.02.2014 18:57

No pokud uz mas 3 GSM ovladani, neni pak lepsi udelati dohromady?
Co nejaka VPNka, M2M tarify apod.? Jake mas na to mesicni naklady? Kdyztak klidne i per email, akle myslim, ze i tady se da najit reseni, jez vyjde levneji jak budovati pres eter - a dejme tomu i mesicni naklady na par let se porad zaplati ...
I kdyz, chce videt, jak je delane v celku ...

Datum: 24.02.2014 20:52

Chápu to, že via sms je to levnější , ale tim ze mam uz 3 tak 4 nechci,pletlo by se to už. O tarif nejde mam VPN , ale uživatelsky pro mne a další ,,autorizované´´ osoby je opravdu schůdnější a pohodlnější via radio. Voice hlášení samozřejmě není otázka života a smrti, to oželím.

Autor: OK4JD (---.kobylnice.net)
Datum: 25.02.2014 09:21

Ten voice by nebyl problém. Použij tam raspberry PI s náležitým programem (ten nebude moc složitý) a efektivita a elegence naprosto maximální.

Datum: 25.02.2014 09:25

U slona mají teď PI za nějakých cca 1000Kč, program na dekódování dtmf je v linuxu nachystán, hlasový výstup tam bude určitě taky easy. On linux je celkově dost elegantní systém. Používám ho roky a už jsem jeho nasazením vydělal i nějakou tu korunu.

Autor: David (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 25.02.2014 09:28

A co tohle ?
[www.i4wifi.cz] cena příznivá..

Datum: 25.02.2014 09:31

Akorád by k tomu musela být eště USB zvukovka, protože PI nemá Audio inp. (Docela nedostatek) a nebo teda DTMF dekodér. Těžko říct, co je lepší. Ale zvukovka stojí pár šušňů a je bez práce.

Autor: Kamil_k4 (---.spkfree.cz)
Datum: 25.02.2014 10:39

Tak jsem to celé přečetl a stále mi uniká smysl,proč je nutné to kontrolovat ručně a "honit" to přes vysílačku,když to určitě umí řídit samo,výstupy to má,tak už k tomu jen připojit tu hlavní řídící krabičku..........nastavit při jaké teplotě a vlhkosti se to má otevřít a zpětně zase zavřít.........snad sis proto nezaplatil frekvenci a zřídil převaděč?

Autor: uhu (---.itam.cas.cz)
Datum: 25.02.2014 12:19

Inu, pokud půjdeme cestou RasPi, pak se jednoznačně vyplatí hardwarový detektor DTMF (od Číňanů za $10) a připojit ho přes GPIO. HW dekodér je vždycky lepší, než různé softwarové dobastly. Hlasový výstup jde realizovat přes systém 'festival', což je linuxový TTS dokonce i s českými fonémy.

Teplotu a vlhkost rovněž velmi levně zařídí čidlo DHT11 (nebo přesnější DHT22), od Číňanů kolem $5-$7. RasPi rovnou dokáže přes GPIO obsloužit i mnou před časem vybranou desku reléových výstupů (taky nějaké $2). Hodnota SW + oživení cca 2500Kč (jeden den práce).

Jdi na stránku: Předchozí123Následující
Aktuální stránka: 2 z 3

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*6* + *5* =