CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Umělá zátěž
Autor: Milan Slatina (---.unet.cz)
Datum: 14.08.2006 21:48

Chtěl bych si udělat umělou zátěž 4W 50 ohm.Našel jsem schéma jenom na 20W 50 ohm.Mohl by mi někdo poradit stránky kde to najdu nebo polopaticky poradit jaké odpory a kolik jich koupit?Moc se v tom nevyznám.Nebo ty waty nerozhodují a jde jenom o ty ohmy?Předem děkuji za snahu.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Umělá zátěž
Datum: 14.08.2006 21:52

Nějak to zablblo a mám to tady dvakrát tak se omlouvám.

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 14.08.2006 23:29

Kup si tři odpory 2W/150 Ohmů a spoj je paralelně. Musí to být vrstvový odpory, ne drátový. Nejvýkonnější vrstvový odpory se dělají právě na 2W. Budeš mít odpor na výkon 6W.

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 15.08.2006 10:39

A musíš to mít celý uzavřený v kovový stínění škatuli. Já je nacpal přímo do šroubovacího "N" konektoru.

Autor: PAVel (---.cust.avonet.cz)
Datum: 15.08.2006 22:22

Pokud máš zátěž na vyšší výkon než do ní budeš pouštět, je to dobře. Pokud je to obráceně, tak je to špatně a poznáš to po čichu. Jak jsem to vyřešil já se podívej na
:
[www.ok2pav.wz.cz]

Krabička od diabolek a v ní paralelně 20ks 1k metalizovaných odporů.Toto řešení je použitelné i pro vyšší kmimtočty.

Datum: 16.08.2006 20:44

No ta krabička je hezká ,dobrej nápad.A díky všem za rady.

Autor: Mirek Jabloňov (---.unet.cz)
Datum: 16.08.2006 21:14

Já mám na konektoru asi 5 cm koaxu a na konci 2x 100R 2W bezindukční odpory. Po chvíli docela dost topí, delší dobu by 4W asi nevydrželi, ale dá se podle toho snadno poznat, jestli je koncák v pořádku.

Autor: bus (88.146.138.---)
Datum: 21.09.2006 17:33

připoj kolik chceš bezindukčních paralelně, aby výsledný odpor byl právě 50 ohmů. Používají se i cermetové, třeba 2x 100 a na chladič. Chvilku to snese i větší zátěž, než vyhoří, kontrolovat teplotu

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*1* + *8* =