CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Hledám šikovného kutila, nejlépe Praha, oprava zdroje k NTB
Autor: Pavel (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 18.03.2014 21:33

Zdravím všechny šikuly a nejen z Prahy :-D
Stala se mi taková nemilá věc, že jsem zdroj k NTB zapojil v autě místo na 12V na 24V. Cvíli běžel bez problémů a pak se ozvala rána. Trocha kouře, však to asi znáte . . . Jelikož se jedná o universální zdroj s napájením jak na 12V, tak i ze sítě a výstupem 12-24V (bohužel jej již nejde nikde v CZ sehnat)docela bych jej i upotřebil nadále.
Problém je v tom, že když se zdroj (pomocí tlačítka na přepnutí rozsahů) nepřepne na požadované napětí do cca 5 sekund, zůstane na původně zvoleném výstupním napětí a už s ním mimo vypnutí nejde nic dělat. Když jsem ho otevřel, žádné viditelné poškození jsem nenašel (vypálený tišťák, bouchlý kondík a podobně.
Neměl by někdo z vás chuť se na to (za rozumnou cen) podívat ?
Díky za odpovědi.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Hledám šikovného kutila, nejlépe Praha, oprava zdroje k NTB
Autor: Liška (---.aagneth.cz)
Datum: 19.03.2014 07:58

Vyplatí se to ????

Datum: 19.03.2014 11:35

To Liška : Toť otázka. Proto hledám někoho spíše tady na fóru, který by se do toho chtěl pustit spíše "z hecu", než pro výdělek. Se zdrojem jsem byl velmi spokojený, neb umí rozsahy všech běžných NTB a hlavně je jak na 220, tak na 12V, takže při změně NTB nemusím pořizovat jiný, většinou speciální zdroj do auta dle konkrétního typu a výstupního napětí.

Autor: David (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 19.03.2014 13:08

To už asi nikdo neopraví..

Datum: 19.03.2014 15:51

No, za zeptání nic nedám, že :-D Kdyby byl úplně nefunkční, tak bych se s tím i smířil, ale on v podstatě jde, jen se po chvíli zasekne a nejde přepínat.

Autor: CB (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 21.03.2014 12:47

Vzhledem k tomu, že si dnes člověk může objednat zdroj z činy k noteboku v cenové relaci 8 až 16 dolarů a nemusí platit clo ani dph bych se do opravy nepouštěl. Akorát to bude hnít 14.dní na celnici. Zmíněné zdroje se u nás nabízejí za cirka 900,- Kčs.

Datum: 25.03.2014 17:04

CB : Jo, jo, to je dobrý nápad, můžeš sem, nebo mě do SZ poslat nějaké odkazy, kde objednat ? Jen bych nerad dopadl tak, že zapojím a budu na tom stejně, teď, ne-li hůř. Záruka žádná (nepočítám-li poštovné zpět do Číny :-D), proto raději kupuji tady a se zárukou (v tomto případě již prošlou) a mohu i reklamovat tady. Možná proto jsou u nás tak drahé, ale se zárukou.

Autor: CB (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 28.03.2014 21:25

Zkus mrknout sem, ono těch schopů je více momentálně mě napadá tenhle [www.focalprice.com]

Datum: 27.04.2014 21:16

Problém se zdrojem byl vyřešen k mé spokojenosti, tj. je opět funkční a navíc byla zabudována i ochrana, aby se to příště neopakovalo. Díky patří technikovi z jedné CZ firmy, který si nepřál být jmenován. Na rozdíl od ostatních "radilů a kibiců" zde se "mého problému z kutilova koutku" ujal a vyřešil jej.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*4* + *3* =