CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: Předchozí1234
Aktuální stránka: 4 z 4
Re: Mobilní převaděč UHF
Autor: Liška (---.southgate.cz)
Datum: 30.08.2014 09:40

Síbí to asi myslel obrazně.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Autor: uhu (---.itam.cas.cz)
Datum: 30.08.2014 09:47

Gucky: Zamysli se, kde je chyba. Pokud se ptáš slušných a pravidel dbalých lidí, jak se chovat proti těmto pravidlům a tito lidé Tě na to upozorňují, chyba asi nebude na straně těch lidí. Chápu Tvůj pocit začátečníka, že předpisy jsou na prd, ale jen díky dodržování předpisů většinou lidí si vůbec můžeš na rádiu vrznout. Nebo si myslíš, že pro stát (potažmo ČTÚ) by bylo tak těžké jedním škrtem pera zrušit sdíláky, zkrouhnout amatérská pásma a začít daleko víc sledovat (a mastně pokutovat) i drobná porušení pravidel? Legislativa na to existuje. Pak by ses divil.

Buď rád, že v ČR (ve srovnání např. s takovým Rakouskem, kde jsou schopni se s Tebou tahat i za vlastnictví přijímače a hovoří o pokutách v tisících Euro) existuje relativně velká svoboda v používání radiových vln a nedráždi hada bosou nohou své nedospělé drzosti. Mohl bys taky zadělat na průser všem ostatním.

Autor: Sibi (---.cyan.fastwebserver.de)
Datum: 30.08.2014 09:48

Takze abych to upresnil - slo mi o to, ze mezi lidmi je presvedceni - me to vyhovuje, tak co se ohlizet na jine.
Kdyz nekdo se nemusi ohlizet na predpisy, tak ja taky ne.
Cauves.

Autor: uhu (---.itam.cas.cz)
Datum: 30.08.2014 09:52

Sibi: Bohužel to tak nevyznělo dostatečně jasně, ale princip - pochopitelně - správný je, podepisuji.

Autor: Jirka88 (88.103.7.---)
Datum: 30.08.2014 10:10

Mám ten dojem, že Sibi vychází z předpokladu:

Franta jel přes obec stovkou, a nic se mu nestalo.
Politik XYZ zpronevěřil pět melounu, a nic se mu nestalo.
Najdu notebook, tak si ho nechám.
Mám "visílačku" na 170 MHz, tak ji samozřejmě mohu používat, Pepovi se nic nestalo.
atd.

Autor: Gucky (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 17.09.2014 21:41

Tak další poznatky z terénu:
V mírně členitém terénu, hustý les a za deště jsme se dovolali v okruhu s poloměrem cca 1800m (nejdál jsme od sebe byli něco málo přes 3km), výkon 1W, rozteč Rx a Tx 10MHz. Celé (dvě stanice + řadič) to bylo v plastové rozvaděčové krabici s anténami uvnitř a bylo to položeno (nebo spíš postaveno - vertikální polarizace) necelé tři metry na stromě - prostě těžká provizorka.
Ještě jsem to zkoušel se stanicemi Baofeng BF-888S a s těmi to prakticky nefunguje

Autor: Jirka88 (88.103.7.---)
Datum: 17.09.2014 22:04

Téměř přesně za těchto podmínek jsem před pár lety dělal "contest" s žáčky základní školy - kdo bude mít jako prvý spojení se všemi ostatními, kdo udělá nevíce spojení za čtvrt hodiny, a tak dále.
Jenže tam jsme používali stanice NIVEA, které si sami postavili. Takže příliš se to srovnávat nedá, vy jste na tom byli lépe. Doufám, že tohle nebude číst někdo z ČTÚ, dokud to nebude promlčené.

Autor: Gucky (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 18.09.2014 22:24

Taky doufám, rozhodně to neplánujeme používat nějak často, jen párkrát do roka a vždy docela daleko od civilizace. Snad tím nikomu nezpůsobíme újmu, to rozhodně není našim záměrem. My jen prostě potřebujeme komunikovat přes kopec.
Jinak v převaděči jsou použity stanice PUXING PX-888D UHF, při zkoušce se zapůjčenými MOTOROLA VISAR to fungovalo cca na 500m (stanice se zarušili navzájem) a o BAOFENGu snad ani nemá smysl mluvit, ty fungovali na 50m, dále už jen nosná. PUXINGy z toho vyšly zatím nejlépe, jen nemám jak změřit jestli při přepnutí na nízký výkon jde ze stanice opravdu jen jeden watt (nemám SWR ani PWR metr na UHF pásmo).
Ještě mě napadlo postavit opakovač a píchnout to na sdílák s pěti watty, ale nevím jestli se to může.

Jdi na stránku: Předchozí1234
Aktuální stránka: 4 z 4

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*7* + *5* =