CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4
Re: Mobilní převaděč UHF
Autor: Gucky (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 05.06.2014 20:11

Zdravím všechny co nemají rádi airsoft, patřím mezi ně a airsoft od nás určitě nikdo nehraje. Jen mě mrzí že se tu vždy komunikace rozvíjí směrem jak jsou ti či oni hloupí a pořádnou radu o kterou jde, aby tady člověk doloval. Každopádně všem díky za relevantní informace, ti ostatní si alespoň snad udělali dobře.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Autor: Medved (---.64.broadband9.iol.cz)
Datum: 06.06.2014 12:08

Nestacilo by proste vzit dve dostatecne odolne rucky,treba Puxing,nebo Wouxun (Baofeng jsem zamerne vyloucil,protoze jejich odolnost je priserna),dat je metr od sebe a propojit je audio kabelem ? Pak na jedne z nich nastavit VOX,nastavit dva ruzne kanaly na sdilacich a proste to tak provozovat ?

Autor: uhu (---.itam.cas.cz)
Datum: 06.06.2014 12:19

Medved: No vidíš, to nás nikoho nenapadlo!

Autor: LQR (---.client.ufon.cz)
Datum: 06.06.2014 23:40

Tak zas taková volovina to není, když bude jedno rádio přijímat na VHF a druhé vysílat na UHF a ty ostatní ručky to budou mít naopak, tedy crossband. Ale ty "odolné ručky" v souvislosti s číňany je pokus o žert, ne?

Datum: 07.06.2014 06:19

Medvěd vůbec rád a dobře žertuje. Ondyno mi vysvětloval, že pro konstrukci FM radiostanice s MF filterm, širokým cca 15kHz (úprava RF-10), potřebuju ústřednu s krokem 100Hz. Prostě takový lidový vtipálek, ale fóry dobrý.

Autor: Jirka88 (88.103.7.---)
Datum: 07.06.2014 08:58

Možná se někdo podiví, ale už jsem měl v ruce radiostanici s krokem 100 Hz.

Datum: 07.06.2014 10:36

Jo, a to rádio není VHF, ani UHF, ale obyčejný HF.

Autor: trotl (---.alfservis.cz)
Datum: 07.06.2014 10:52

HF má rádio s digitálním krokem 1Hz a co?

Datum: 07.06.2014 11:12

Právě o to jde - že během ladění "zpívá" jak přebíhá přes jednotlivé stanice. A to je na tom to nejhezčí.

Datum: 07.06.2014 18:18

Ještě jednou zopakuji pro pomalejší - šlo o FM (frekvenční modulace) rádio s MF (mezifrekvenční) šířkou pásma 15kHz. Takže zcela postačí krok 5kHz, taková přesnost naladění je prostě z principu v dané situaci dostatečná a jemnější nemá žádný přínos, jen překáží.

Nemíchejte sem krátkovlnná rádia s modulacemi s potlačenou, či klíčovanou nosnou vlnou, tam je krok 10Hz minimálním komfortem, neb přesnost naladění určuje výšku tónu telegrafie či věrnost přednesu USB/LSB. A pro pokročilé digitální módy (myslím tím opravdu digitální módy, ne NBFM s kurvítkem) je i ten krok 1Hz užitečný.

Datum: 09.06.2014 11:20

UHU:Ty jsi psal o krocich 10kHz a ja nabidl ze neni problem i po 1Hz.Proste to ta technologie umoznuje a neni na tom nic spatneho.Navic existuji HF radia co maji rozsah 6m a asi se budes divit,ale umoznuji ladeni po 1Hz.Je to proste takova ta funkce navic co muzes vyuzit kdyz budes potrebovat..

To co jsem s tema ruckama napsal by mohlo fungovat.Jednou se mi stalo ze jsme s Wouxun UVD-1P kecali od sebe vzdaleni 1-2m o kanal vedle na UHF sdilenkach a nebyl zadny problem,ze by jsme se rusili.V tomhle rezimu se neprojevuje nizka odolnost proti zrcadlum,IP2,IP3..

Mam doma dve rucky,Wouxun UVD1P a Baofeng BF-888s,tak vyzkousim na sdilenkach zavysilat z 5m,2m a 1m o "kanal vedle" kdyz tam budou vecer kecat a pak poreferuji vysledek.Jen doplnim ze ten vecerni pokec prijimam opravdu hodne spatne,takze se to na tom dobre projevi,jestli vubec..

Datum: 09.06.2014 14:29

... Ty jsi psal o krocich 10kHz a ja nabidl ze neni problem i po 1Hz. ... Navic existuji HF radia co maji rozsah 6m a asi se budes divit,ale umoznuji ladeni po 1Hz ....

O krocích 10kHz jsem psal proto, že bandplán takový krok doporučuje. Jiný je zbytečný.

Jednou se mi stalo, že jsem strčil ruku do potoka a nekousla mně undatra. Undatry tedy tutově neexistují!

A závěrem - taková rádia s krokem 1Hz jsou koncipována jako jednoúčelová NBFM, o které šla původní řeč? Jedno jediné takové mi ukaž, prosím ... Pravda, několik rádií s uvedeným ladicím krokem na 50MHz mám, ale používat je na efemku by bylo docela škoda ...

Datum: 09.06.2014 16:27

uhu: ICOM IC-7000.Pri SSB/CW/RRTY ma krok 1Hz,pri FM/AM 10Hz.Umi HF az UHF..

Datum: 09.06.2014 18:00

Sedmitisícovka je koncipována jako jednoúčelová NBFM radiostanice??? No toto ... člověk se stále učí. Ale od Tebe radši ne.

Autor: Rejpal (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 09.06.2014 18:34

Zaříkávač medvědů II (1)

9. 6. 2014, 17:55 - Prima ZOOM

Dokument, USA (2010), 60 min, Premiéra, stereo vysílání

Mladí delikventi. Dok. seriál USA (2010). V malém kalifornském městečku žijí lidé, jejichž domovy dennodenně navštěvují medvědi z okolní divočiny. Aby jim lidé neubližovali, snaží se místní ochránce Steve Searles medvědy humánním způsobem naučit hranice toho, co si mohou k lidem dovolit. Steve je pravý zaříkávač medvědů (49 min)

Autor: Medved (---.cust.vodafone.cz)
Datum: 09.06.2014 19:18

uhu:ma jediny ucel.Komunikaci :-D Defunuj ten pojem,kdyz chces takle vrtat..

Datum: 09.06.2014 20:47

... si ze mne děláš srandu, ne? Kolik dalších lidí tu, prosím, ještě nechápe, co to znamená "jednoúčelová FM (nbfm) radiostanice"?

Autor: Medved (---.cust.vodafone.cz)
Datum: 09.06.2014 22:18

UHU:ok,dost srandy.Sedmitisicovka je dobry priklad toho ze když uz se něco dela,tak proc to neudelat třeba s tim ladenim po 1Hz,kdyz uz to jde.Program v ni umoznuje i mnohem vetsi kroky a tak je to mysleno i odemne.Proste muzu v programu urcit jak bude krok velky a to po 1Hz,takze tam muze byt klidne jen tech 10kHz,nebo tam muzu dat 12345Hz.Proste volit si to dle libosti a momentálních potreb a když se mi v danem zarizeni vyskytne potřeba pro jiny krok,tak proste udelam malou upravu v programu a nemusim tam predelavat kus elektroniky.Doporuceni na kanálovou roztec je sice fajn,ale urcite se najde někdo například s IC-7000 kdo ti to napali presne mezi,protoze preci jen je to doporuceni a ne predpis,a s tim krokem to pak nedoladis,takze je lepsi mit v zasobe ještě menci kroky,pro pripad kdyby něco.Jde ti preci o vylepseni toho radia,tak proc to neudelat ještě o něco lepe,protoze jinak by to ani moc nemelo smysl delat..Nevim co se ti nelibi na tom ze někdo chce něco udelat ještě lepe ?

Datum: 09.06.2014 23:26

Tisíce slov, jedno nepochopení. Ty už si jistě nepamatuješ, že šlo o úpravu RF10. Takže žádný "když se něco dělá, tak proc to neudelat ještě o něco lépe", protože takovéhle vylepšení je bez přínosu. Navíc v tom rádiu krmit celý DDS systém vyjde podstatně energeticky náročněji, než použít nějaký nízkopříkonový PLL obvod, procesor uspávat a většinu stanice zachovat. Prostě obhajuješ neobhájitelné a mne už nebaví tu reagovat na poznámky typu "Defunuj ten pojem,kdyz chces takle vrtat..". Papa.

Datum: 10.06.2014 08:51

UHU:Jo vim ze se bavime o RF-10.Ty chces udelat transplantaci,ja transplantaci s liftingem.Proste dve reseni s podobnym vysledkem.Mame oba reseni z toho co se nam vali doma po suplicich a v obou pripadech je to funkcni reseni..Vzpomel jsi spotrebu.Ano PLL ji ma nizssi.Mnou uvazovany DDS by mel v RF-10 spotrebu kolem 60mA.Kdyz by se za nej dal dvojnasobic kmitoctu tak by se dalo dosahnout i cca 45mA,protoze by to nemuselo jet na tak vysoke frekvenci a kdyby se s nim udelalo jete par uprav jako snizeni napajeciho napeti na minimum,snizeni referencniho kmitoctu toho DDS,tak by se to dalo stahnout na cca 20mA.. Nebylo by lepsi to probirat ve vlakne co jsi na to zalozil ? Obe reseni maji svou miru elegance,sve vyhody a sve nevyhody,tak proc se hadat,misto toho aby jsme vymysleli funkcni reseni ? Bez vrtani jeden do druheho..

Jdi na stránku: Předchozí1234Následující
Aktuální stránka: 2 z 4

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*5* + *3* =