CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
PM 4800 - headset
Autor: CErin (---.karneval.cz)
Datum: 23.05.2007 00:24

Zdravím pánové - jsem majitelem sériovky PMR Microcom PM 4800 a řeším dilema náhlavní soupravy - potřebujeme ji kvůli komunikaci mezi motorkama. Originální sada (Topcom TT 3300) stojí 250,- a to mi příjde moc, proto Vás žádám o pomoc, čím lze tuto sadu nahradit "po domácku" - je tam krpa v tom jacku, málokterý tam jde zasunout zcela a handsfree z Nokie také nefungují pohodově. Lze to nějak obejít? Moc děkuju.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: PM 4800 - headset
Autor: PAVel Napajedla (---.cust.avonet.cz)
Datum: 23.05.2007 09:30

Handsfree z Nokie(alespoň 3310ky to tak měly) použít jde, ale s jiným konektorem.
Není ti divné, že ten konektor má 4 místo 3 kontaktů???? Máš tam 2,5" stereo jack
Tohle jsem dělal už několikrát a fungovalo.(!!! některé stanice mají jen výstup na sluchátka - ale to sis už asi zjistil)
Stanice jdou klíčovat bez zapnutého voxu tlačítkem na kabelu se sériovým odporem(musí být tak akorát-chce zjistit napřed potenciometrem - se slabýma baterkama ve stanici)připojeným paralelně k elektretovému mikrofonu.

Handsfree koupíš na burzách řádově za 10Kč - ale ne všechny mají tlačítko na zvedání hovorů.
A pokud chceš "bondovku" tak v Lídlu občas prodávají za cca 200Kč komunikační sadu na motorku.(nejsou tam ale tlačítka- myšleno jako zdroj materiálu)

Autor: CErin (---.karneval.cz)
Datum: 23.05.2007 14:21

Díky i tak.

Autor: Leoš Pv (---.morava.adsl-llu.static.bluetone.cz)
Datum: 23.05.2007 15:02

PTT odpor se dává kolem 2kilo ohmů.
Většinou. ( s tímhle odporem to vždy na všech bezpečně klíčovalo)

Jinak to máš napsaný v manuálu od stanice ..

bejvá tam "microphone impedance"

Autor: asd (62.209.249.---)
Datum: 29.05.2007 09:33

Čéče, to klíčování na HF se mi nikdy s odpůrkem nepodařilo rozběhat. Pokud budete někdo vědět hodnotu toho odpůrku který opravdu funguje, dejte vědět! Já jsme dospěl k názor že to klíčování na HF neumí, ale kdo ví... Jen pro zajímavost, jak chceš vyřešit sluchátko - do helmy zadlabat? S mikrofonem to taky není žádná slast v té helmě, také jsem to řešil...

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 29.05.2007 11:21

No se sériovým odporem ti to skutečně chodit nebude. Musí být paralelní!!!Připojením toho odporu zajistíš, že tím obvodem poteče ss proud, což přes vložku nejde. Tím zaklíčuješ.

Autor: Scorpion (---.chello.sk)
Datum: 12.04.2008 15:47

tiez sa pokusam vyrobit klucovanie na kabel pre stanicu PM 4800, skusal som 10k potenciometrom najst nejaky vhodny paralelny odpor, ale zaklucovat sa mi tak nepodarilo.
ked klucujem na vysielacke alebo cez VOX, tak dany headset funguje bez problemov, len PTT na kabli by som potreboval vyriesit. neviete mi niekto poradit ako to este vyskusat?

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*9* + *1* =