CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Zapojení miku AL295
Autor: qwerz (---.cust.sloane.cz)
Datum: 21.06.2007 09:00

Zdravím...dostal se mi do rukou mikrofon ALAN F24 a asi botřebuje přepojit konektor. Po připojení k Allamatu 295 nefunguje ROGER BEEP, a ze stanice se ozývá slabé pískání, asi bude špatně zapojená kostra či co. Nechci zapojení zkoušet zkusmo abych něco nespálil, ale zapojení miku jsem zatím nikde neobjevil. Prosím o nějaké info co kam patří, díky.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Zapojeni miku AL295
Autor: Paja (---.liten.cz)
Datum: 21.06.2007 09:59

Jukni na schematko stanice a hned vidis ...

Datum: 21.06.2007 10:14

no...to možná jo, ale co mikrofon? Já nevím kterej kolik je kterej a nevím jestli to někdo nepřehodil uvnitř...

Datum: 21.06.2007 10:25

Vsechny ty konektory maji std. cislovani - mozna dokonce na nem i ty cislicka najdes

Datum: 21.06.2007 10:34

Je tam kulovy...ten origo očíslovanej na plošáku je a má zapojenejch všech 6 drátů..ten druhej (alan) má zapojený 4...a k tomu i barvy drátků jsou jiný...

Datum: 21.06.2007 10:45

jo...teď jsem to byl zkoušet znova...pročistil jsem spínače...roger beep už teda funguje..když nemám zaklíčováno a fouknu třeba do miku tak to jde slabě slyšet ze stanice...když zaklíčuju tak je ticho a ukazatel modulace na displeji se nehne... Když zaklíčuju a odklíčuju se zapnutým RB tak se ozve RB v reproduktoru na staničce.. Co teda může být prohozený...?

Datum: 21.06.2007 11:10

Na barvicky kasli, cesta do pekel - vezmi ohmetr a protukej.
Pri RX uzemnujs pres PTT RX atim i repro, pro TX a zaklicovani odpojujes repro a uzemnuje TX.
Vypada, ze ti modulace jde do RX - co pak jde do modulace, tezko rici - moc bych neriskoval.
Jinak zapojeni konektoru urcite najdes v archovu - i kdyz poor na vyjimky, lepe schematko ci jeste lepe se podivat u tebe v radiu.

Datum: 21.06.2007 13:23

Takže jsem po proměření zjistil že-všechno je tak jak má byt...když mám odklíčováno tak 5 je spojena s 2kou (GND+RX), když zaklíčuju, toto se odpojí a spojí se 5 + 3 (GND+TX) takže to by mělo být OK, ne? ALE, v tom miku je eště navíc 9V baterie a na 3 sem naměřil plný napětí 9V?? To je v pořádku? Po zaklíčovaní se napětí ztratí.. takže do modulace jak si psal jde 9V z baterie....

Re: Zapojení miku AL295
Datum: 25.06.2007 10:26

furt to nejede....:c(

Autor: Hades (---.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz)
Datum: 27.06.2007 21:27

koukni na číslování konektoru. Chce to alespoň lupu, ta čísla jsou hodně malá, jinak jak tu někdo psal, všechny "mike" konektory mají standardní číslování, stačí se toho podržet...

Datum: 01.07.2007 15:35

nic tam nejni...ho asi vyhodim....:c(

Autor: Honza-Švermov (---.net.upc.cz)
Datum: 11.07.2007 01:12

:::::::(3)::::::::
:(2):::::::(4)::
:::::::(6)::::::::
:(1):::::::(5)::
:::::::{ }:::::::

Takhle jsou očíslovaný vývody konektoru , s tim že { } znamená ten zářez kterej zabraňuje cpát tam ten konektor jinak než tam patří.

Zapojení vývodů:

1 modulace
2 RX (spojenim na GND )
3 TX (spojenim na GND )
4 "kanál dolu" (spojenim na GND ), "kanál nahoru" připojenim +12 V (přes odpor 22K)
5 GND
6 +12 V ze stanice(pro napájení mikrofonu, pokud je elekret - přes odpor 1k2)

Jestli tam máš ROGERA, tak ten by měl po odklíčování chviličku "podržet" spojený TX a GND (3 a 5) a zároveň do modulace pustit svuj zvuk, potom rozpojit 3 a 5 a potichu čekat na další stisk tlačítka. Žádný napětí z něj nebo z jeho baterky by rozhodně nemělo jít na konektor, stanici by se to moc líbit nemuselo ...

Měril sem to na majku svojí 295ky, jestli chceš můžu ti to nafotit a poslat.
PS: Nakreslit tenhle "obrázek" byla docela fuška, protože když sem použil mezery tak mi je to vynechalo až k prvnímu znaku a když sem tam dal něco jinýho (dvojtečky) tak ve vyplňovanym okýnku to vypadalo úplně jinak než potom v náhledu.

Autor: Paja (---.pilsfree.net)
Datum: 11.07.2007 01:21

Tak ASCIIart je to pekny a povedeny ...

Autor: Mirek Sejna (---.dialognet.cz)
Datum: 13.02.2010 15:21

Cau Honzo zdravi te Mira Ze Skutce!Precetl jsem si neco z prispevku a poprosil bych te moc kdyby jsi mi mohl poslat foto zapojeni dratku v zasuvce miku295 protoze jsem z toho spatny a nevim v jakem poradi to je zapojene podle barev dratku...zatim predem diky a at se dari spojenicka!!! Budu se tesit na odpoved,diky

Autor: Mirek Sejna (---.dialognet.cz)
Datum: 13.02.2010 15:21

Cau Honzo zdravi te Mira Ze Skutce!Precetl jsem si neco z prispevku a poprosil bych te moc kdyby jsi mi mohl poslat foto zapojeni dratku v zasuvce miku295 protoze jsem z toho spatny a nevim v jakem poradi to je zapojene podle barev dratku...zatim predem diky a at se dari spojenicka!!! Budu se tesit na odpoved,diky

Autor: Honza-Švermov (193.179.209.---)
Datum: 01.09.2011 16:19

Teprv teď jsem si všimnul toho dotazu, ale už nemám 295ku. Resp mám, ale nevim kde ...

Autor: Jirka6 (---.dialtelecom.cz)
Datum: 01.09.2011 19:07

Ty jsi co za zvíře?
Medvěd spí přes zimu,ty rok a půl.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*1* + *5* =