CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
PA pro 70cm
Autor: Klapadlo (---.mnet.cz)
Datum: 23.07.2007 00:55

Nevíte kde sehnat slušný návod na PA cca. 750W - 1,5kW pro 433Mhz? Potřeboval by jsem neco zabastlit kvůli EME. Díky.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: PA pro 70cm
Autor: Paja (---.148.broadband2.iol.cz)
Datum: 23.07.2007 01:29

Hmm, takova kamna a na 70ce - celkem ducharina ;-(

Autor: Klapadlo (---.mnet.cz)
Datum: 23.07.2007 02:08

Mno jo, ale láká mě to, měl jsem male zkušenosti se známým, jel na 1296Mhz, ale na to nemám vysílač.....

Autor: Petr, OK2ZAR (---.net)
Datum: 23.07.2007 09:37

Ale reseni existuje. V Holicich se podivej po GI-7. Sparujes 4 a na 70 cm pri buzeni 1W Ti z toho tech 750 vyleze, ani nebudes chapat jak. :-)

Vazne, nekecam. V cem se mohu mylit jeoznaceni te lampy. Jak je to tuba, tak tomu nerozumim. Ja jsem schopen namontovar elektronku misto zarovky v lustru a nadavat, jak mizerne sviti. Lampy nejsou moje hoby, ale znamy delal neco podobneho a liboval si, jak to je jednoduche a chodive. Nevim, zda ta lampa je GI-4 nebo GI-7, ale da se sehnat za par korun (vydridusi za ni chteji i 200,-). Chytrejsi a lamp znali me jiste opravi nebo upresni, ale reseni vazne existuje.

Autor: Paja (---.148.broadband2.iol.cz)
Datum: 23.07.2007 10:04

Petre, se vi, ze existuje, ale ...
76ka je uz velika ducharina - schema nestaci, chce miti i rozmysteni, ev. PCB - by to po vf nehaprovalo ...
Jinak, kolega, Tomas OK1GTH, si kdysi delal na VHF s GI-7B zesicek
[ok1gth.nagano.cz]
[ok1gth.nagano.cz]
Jinak par URL pro inspiraci ...
[www.radars.me.uk]
A cena? Nekde za pivco, 200 je jeste tez OK - v eshopech se da i kolem 10ti liber :-)
Zalezi na stavu apod.

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 23.07.2007 11:52

Jestli chceš vidět, jak bys mohl hulákat nahoru desítkama koliwat i bez PA, podívej se sem :

Autor: Leoš Pv (---.morava.adsl-llu.static.bluetone.cz)
Datum: 24.07.2007 17:40

Ahoj říct si "a teď si zbastlím lampovej lineár" chce velkou dávku odvahy.

Tohle nejde odfušovat, součástky na to nejsou, musíš shánět po burzách zásobách, konstrukce musí být dokonale promyšlená, VF relé, kapacity všechno je hrozně drahý, takovej i doma zbastlenej lineár ti pod 10 000,- se vším všudy nepřijde. A to nemluvím o tom že to budeš dělat a rozcházet 2 i více měsíců, všude smrtelný anodový napětí...

Nešel bych do toho ani za prachy!
Z lidí co to postavili a chodí jim to podle představ mám respekt a mají můj obdiv.
Hlavně se jedná o projev trpělivosti.

Když už tak bych to dělal tranzistorový, ale to můžeš tak maximálně na 2m band a ještě do omezenejch výkonů.

Přeju hodně zdaru!

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 24.07.2007 19:45

Jo jo, svatá slova. Na KV v pohodě, na 2m dejme tomu, ale na 70cm ani za zlatý prase.

Autor: Tomas OK1GTH (---.190.broadband4.iol.cz)
Datum: 11.11.2007 22:20

Hi, ja myslim, ze i na tech KV je to celkem kumst :) zrovna mam rozdelany pa s SRS457 pres 1 KW out a je tam mnohem vice problemu nez na VKV, hi.jinak, pro kolegu, co chce stavet ten linear pro 70 cm, tak by bylo nejdriv dobre precist par desitek skript a literatury, ktera se tim zabyva a pak zacit s pokusy :) jinak, ohledne tech GIcek, tak 200 KC za novou je velmi pekna cena a pri 30 W dovnitr, se da realne dosahnou okolo 350 W ven a to pri jedne elektronce. Pri dvou je potreba minimalne 50 W pekneho signalu, coz uz vetsinou radiostanic ( s ohledem na intermodulacni produkty) stejne neda a musi se stavet mezibudic...a pak lze u dvou a pri dobre zkonstruovanem vystupnim obvodu s Q alespon 700 dosahnout cca 750 W ven...jednodussi je se poohlidnout po burze a zakoupit linear hotovy za cca 20000 KC :) mnoho uspechu a 73. OK1GTH

Autor: ok2bx (---.jizmorava.adsl-llu.static.bluetone.cz)
Datum: 29.02.2008 22:06

Hi pokustooni,
PA na 70cm s 2x GI7B podle "planku" to jsou mne veci.. Pokud chybi zkusenosti s UHF technikou a bezpecnosti kolem VN toz na ty "planky" zapomen. V jednom prispevku ctu ze takovej PA udela z 1W 750W, tak to je teda pekny perpetum mobile. Ty lampy maji maximalni zisk 13 dB coz je 20x, takze z 1W tak 20W a hotovka, Jedine pridat jeste jeden stupen s jednou GI7B a to jeste bude malo.
A jak to planujess vystupnim relatkem a koaxem? Prenest s malymi ztratami 750W na 432 MHz to uz potrebuje aspon tak 7/8" koax a nejaky masivni koaxialni rele. Vse take dobre nacasovat pri ptrepinani RX-TX-RX, protoze na EME provoz u anteny bude take predzesilovac. Je tech neznamych celkem dost, ale jde to resit. Cena techto komponentu nebude take zanedbatelna, jak to bylo jiz vyse receno.
Jen je treba posbirat zkusenosti a davat majzla aby te to Klapadlo nezabilo a sousedum nevypalil vstup u TV :-)) za predpokladu ze ti to bude fungovat..

Zdravi Zdenek OK2BX

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*3* + *6* =