CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
ELIX GIANT
Autor: loj1 (---.vimperk.elsat.cz)
Datum: 13.08.2007 10:14

Mám problém se svojí stanicí Elix Giant.Pokud s ní přestanu pracovat po několika minutách se stanice "uspí"-zhasne osvětlení a stanice nereaguje.Musím zaklíčovat aby stanice opět běžela.Nevěděl by někdo o co jde a zda jde tato funkce vypnout-pokud jsem v jiném diskusním foru tak se omlouvám

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: ELIX GIANT
Autor: Paja (---.liten.cz)
Datum: 13.08.2007 10:22

Forum je OK, z toho no problem ...
Ten Giant je nejak modofikovany? Doma jednoho mam - ale nejak jsem si podobneho
nevsiml. Jak casto a po jake dobe se vypina?

Datum: 13.08.2007 11:45

Jsem začátečník,stanici jsem koupil před týdnem na aukru takže oní moc nevím-je rozšířená na pásma a,b,c,d,e,f,když jí otevřu je uvnitř izolačkou omotaný balíček součástek připojený na z.desku,kontrolku zapnutí a konektory mikrofonu-nevím jestli je to selektiva nebo to rozšíření.Ona se docela nevypne,zhasne osvětlení,nereaguje na ovládací prvky(kromě zaklíčování),při příjmu ukazuje přijímaný signál,ale mlčí,a je to pokaždé když přestanu vysílat asi po 5ti minutách.

Autor: Leoš PV (---.morava.adsl-llu.static.bluetone.cz)
Datum: 13.08.2007 14:19

Je tam pravděpodobně dobastlená selektivka, tzn. stanička je mrtvá dokud ti někdo nezavolá pod sel.call pak znovu ožije.. Ten dotyčný asi nevěděl jak tu selektivku správně připojit tak to udělal takhle šalamounsky.... (můj názor)

Autor: Paja (---.liten.cz)
Datum: 13.08.2007 14:28

Mozn astaci ji naprogramovat - ted je nastavena, by pak sama padla pod selektivu.
Co je to za typ selektivy? Pak dle manualu doprogramovati
- ci se podivati, jak se prepina ...

Datum: 13.08.2007 15:19

Manuál žádný nemám,ale díky za radu.Zkusím kontaktovat původního majitele a nebo ji znova otevřu jestli se dá něco vyčíst.Jinak stalo by se něco kdybych selektivu vymontoval-tzn. odpájel to klubko drátů?Nemění se něco na z.desce když se montuje selektiva do stanice?

Autor: Lojza (89.235.9.---)
Datum: 13.08.2007 16:51

Takovým nějakým způsobem fungovala šumperská selektiva,že se po čase když jsi nezmáčkl majk,uložila pod selektivu.Potom se muselo tlačítkem od mikrofonu ťuknout do dlaně druhé ruky a podle toho kolikrát se ťuklo tak se nastavoval program selektivky.Bylo to napsáno v návodu.Jestli máš tu samou nebo jinou,to ti řekne jedině odborník co to montuje.

Datum: 13.08.2007 20:31

Lojzo díky vypadá to že tohle je ta pravá cesta.Vyzkoušel jsem poklepávat tlačítkem mikrofonu-reaguje na skupiny uderů 1-5,kolikrát klepnu tolikrát zapípá stejným tonem,pokud udery kombinuji(třeba 3krát a hned 4krát) ozve se skupina melodických tonů.Nevěděl by někdo víc?

Autor: Paja (---.pilsfree.net)
Datum: 13.08.2007 22:52

Zkus predchoziho majitele, co tam je zac ...
Jinak nevyndavej - ruzne se neco odpojuje a prerusuje ...

Datum: 14.08.2007 21:50

Pánové díky moc.Snad to nějak vyřeším.Zase asi vím o trochu víc.

Datum: 16.08.2007 11:39

Dneska jsem stanici otevřel a podle všeho se skutečne jedná o selektivu "sumperk".Na cbradiu jsem našel jenom schémata.Nevěděl by někdo způsob ovládání a programování.

Autor: nunciki (---.static.grapesc.cz)
Datum: 13.04.2011 16:41

Zdravm,vlastnim stanic ELIX GANT je rozsirena na pasma a,b,c,d,e,f.rozblikala se mi na dispei zkrka CHK a od te doby mi nejde vysilat ani prijimat,nevim si s tim rady,displei sviti a tlacitka fungujiporadi mi nekdo co s tim,predem dekuji.

Autor: Poustevník OK1HI (---.o2isp.cz)
Datum: 13.04.2011 20:21

Pravděpodobně je to CHECK, tak že schéma a kontrola ve stanici, někde unikl dým.

Autor: IKE (---.8.broadband13.iol.cz)
Datum: 13.04.2011 20:34

Samozřejmě, tohle přeci funguje na principu dýmu - jakmile unikne, přestane fungovat.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*9* + *5* =