CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Pruchodkovy kondenzator
Autor: Fabien (---.ste-net.cz)
Datum: 10.01.2016 20:46

Dobrý den potřeboval bych poradit s kondenzatorama chci si postavit vibrační měnič jak jsem již psal v předchozím tématu a našel jsem ve světlých r105d pojem průchodkové kondenzátory které by měly mít kapacitu 0,05 a 0,025uF poradíte mi prosím kde sehnat. Předem děkuji.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Pruchodkovy kondenzator
Datum: 10.01.2016 20:49

*To světlých má být schematech (auto nahrazování)

Autor: uhu (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 10.01.2016 23:56

Autor: Remis (---.digitalniservis.cz)
Datum: 11.01.2016 14:22

Nejsem si jistý, ale když někdo neví co to je průchodkový kondenzátor a chce něco stavět, jak to asi dopadne?
Nebylo by lepší se nejprve kouknout na základy?

Datum: 11.01.2016 14:39

Remis: Podívej se, Koloději, já to všechno vím. Ale prosím Tě, nedupej. (Cimrman, Dlouhý, Široký a Krátkozraký, scéna u Děda Vševěda).

Samozřejmě, že to nedá. Neví ani, jak funguje vibrační vložka a chce stavět celý měnič - což zrovna není až tak sranda. nemá původní trafo. Neví, co to jsou průchodkové kondenzátory, neřku-li že by věděl, proč tam jsou a co z toho vyplývá (elektricky těsná stínicí krabička).

Ale takový je dneska svět. Nikdo nestuduje, nikdo si nic nerozmýšlí. Dokonce ve školách jsou děti vychovávány tak, že dělat chyby je vlastně správně a kdo na to poukazuje, tak naopak ten je xenofob a nechápe inkluzivní školství blbých s normálními. Když vezmu jen u sebe, kolik času jsem (od cca 13 let věku, co jsem začal s elektronikou laškovat, tedy cca 43 let) věnoval studiu a učení se a kolik času "bastlení naslepo - co to udělá?", tak rozdíl je určitě 1:1000, možná i výrazně víc. Jenže doba je jiná a já jsem rád, že jsem starej a s tímhle se nebudu už muset dlouho srát.

Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 11.01.2016 14:49

Tak Fabien se jen ptal, kde je sehnati ... - neptal se, co je to zac.
A ted uz vi, ze u Drbala by mohly byti ...

Autor: Jirka (---.vslesy.cz)
Datum: 11.01.2016 15:33

proboha proč jste všichni posedlí nutností za každou cenu tomu druhému vysvětlovat že je nevzdělaný v oboru, když Vás stejně neposlechne. Pokud chce informaci a jsem ochoten mu ji poskytnout tak mu ji poskytnu.

Datum: 11.01.2016 17:42

To bude asi tím, že nevím co je (u Drbala) Kondenzátor průchodkový demontovaný 2,4/Y - 1nF

Datum: 11.01.2016 18:57

Je mi 14 a zabývám se elektrotechnikou asi tak 4 roky nějak víc ale jinak už si s elektronikou hrají už od asi od sedmi let a víc bych ocenil pomoc a ne kritiku uhu

Datum: 11.01.2016 20:19

Domnívám se, ře UHU tím mínil potřebu se učit, a ne jenom žebrat o hotová řešení podaná na zlatém podnose.

Autor: HAM (107.170.174.---)
Datum: 11.01.2016 20:38

Fabiene, zkusím Ti poradit - návrh transformátoru pro měnič není až tak jednoduchý, pokud máš zájem, postup výpočtu je na webu [www.cqham.ru]

Datum: 12.01.2016 03:21

... Je mi 14 a zabývám se elektrotechnikou asi tak 4 roky nějak víc ale jinak už si s elektronikou hrají už od asi od sedmi let

Každý projekt musí mít odpovídající zázemí, včetně zázemí znalostního. Když to vezmu čistě matematicky, zabývám se elektronikou asi tak trojnásobek doby, po kterou jsi Ty vůbec na světě. A přesto jsou v oblasti elektroniky věci, do kterých se prostě nepouštím ani teď - třeba péct integrované obvody v zahradním grilu. Z Tvojí perspektivy je kvalitní vyřešení takovéhoto vibračního měniče napětí v postatě stejným problémem.

Toužíš po "pomoci", ale ve skutečnosti Ti není ji jak pomoci, protože ve Tvém věku, předpokládám, neovládáš ani základy, pro návrh takovéto věci potřebné. Nemáš tedy nástroje k uchopení pomoci. Ověř si sám:

1) Umíš řešit přechodové děje vyšších řádů v obvodech s akumulačními prvky a neharmonickými průběhy veličin? Bez nich transformátor nenavrhneš.

2) Umíš řešit lineární a linearizované obvody ve frekvenční doméně? Bez těchto znalostí nenavrhneš napájecí a výstupní filtry, o tranzistorové variantě ani nemluvě.

Seriózně se takovéto věci učí ve druhé polovině inženýrského studia na elektrotechnických VŠ a i tak je ne každý student pochopí a dokáže aplikovat.

Pro základní orientaci bych doporučil např. vcelku dobrého Krejčiříka [knihy.abz.cz] , případně něco zahraničního [www.amazon.com] , [www.crcpress.com] , [eu.wiley.com] (ukázka z knihy tady samples.sainsburysebooks.co.uk/9780470694657_sample_379024.pdf ).

Jinak budeš tápat ve tmě.

Datum: 12.01.2016 03:36

(Pardon, toho Kazimierczuka jsem tam omylem uvedl dvakrát. Místo toho dáme třeba [publ.lib.ru] , nebo [www.bookler.ru] )

Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 12.01.2016 09:37

Když si dá do vyhledávače (třeba gůgl) heslo Транзисторные преобразователи напряжения vyskočí 260 000 odkazů. Nojo, ale problém je v tom, že se na školách ruština neučí.....
Když jsem chodil do školy já, zase jsme se neučili americky.

Autor: IKE (88.103.7.---)
Datum: 12.01.2016 09:42

Tak jo. Nebudu jej trápit. Dost toho najde například v [www.vutbr.cz]

Datum: 12.01.2016 12:28

IKE: Snažil jsem se najít odkazy na publikace, ze kterých se něco naučí, ne na tupá schémátka bez teoretického základu, podle kterých se věc buď podaří, nebo ne a nikdo pak neví proč.

Datum: 13.01.2016 22:26

Děkuji všem za rady.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*1* + *6* =