CB bazar
 
CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat
 
Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Radio go box
Autor: Honza (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 09.10.2017 23:12

Dobrý večer má tu někdo zkušenosti se stavěním něčeho takového jako je radio go box

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Radio go box
Autor: Václav (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 13.11.2017 19:34

Dobrý večer. Máš-li na mysli "bednu se vším co je třeba", pak ano. Pokud portabluješ, je to užitečná věc. Vyrazíš na kopec připraven a nemusíš se v polních podmínkách trápit s montáží propojek, káblíků, atd. Neustálé namontovat/demontovat také rádiu na zdraví nepřidá. Eliminuješ tím také možnost opomenutí něčeho drobného - propojka, klíč, ... Stačí jen připojit anténu a napájení a jsi ON AIR. No a pak zase přijdeš domů, položíš bednu na stůl a máš vše se vším všudy ihned připraveno. Pokud by ses chtěl do něčeho takového pustit, mám tady k dispozici rackovou skříň Gator 19"/8U v UFB stavu s nějakým příslušenstvím navíc, kterou mohu nabídnout. Budeš-li chtít, ozvi se. Vašek ok2bhs (at) seznam.cz

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Radio go box
Autor: view (82.117.130.---)
Datum: 14.11.2017 07:27

V hobby marketech se nabízejí pěkné černé kufry z odolného plastu i s možností zámku. Uvnitř jsou dvě až tři vrstvy pěnového molitanu předstřiženého do kostiček, ty lze podle potřebného tvaru vytrhat a bezpečně uložit potřebná zařízení. Je pravdou, že nosit na SOTA a jiné aktivity kufr je dost pošetilé, ale pro transportní účely velmi praktické. Dobře členěný batoh je však zaručeně lepší.
Na kole lze postavit také portablové zařízení, na nosiči vertikální anténa na 7/14MHz, na řídítkách držák na rádio, mike a key, případně i keyer a mobil kam si lze zapisovat spojení i odečítat čas. Takové super rádijko na kolo je Elecraft KX-3, nebo FT-817. V brašnách pak další příslušenství. To sestavování není zas až tak složité.
Když projdeš web, najdeš mnoho rádioboxů, jde ale především o dost rozměrné skříně, jejich výhodu příliš nevidím. Stejně musíš k radioboxu připojit minimálně anténu.
Pokud jde o to dostat do boxu více zařízení (na různá pásma) je to jiná písnička, ale to už není na portablování pěšky či na kole, to už je na auto a s tím se nedostaneš všude.
Ptáš se na zkušenosti se stavbou. Tam rozhoduje co je pro každého rozhodující, zda robusnost, hmotnost, nebo rozměry. V mém případě vyhrává ten plastový kufr z Hornbachu.
Moc pěkné řešení je tohle:
[swling.com]

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Radio go box
Autor: Paja (---.glow.cz)
Datum: 14.11.2017 08:12

K onem kufrum pro transport - see [www.radio-foto.eu]

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Radio go box
Autor: Q (---.eurotel.cz)
Datum: 18.11.2017 11:23


Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek


Jméno: 
Email: 
Téma: 
*2* + *7* =