CB bazar
 
CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat
 
Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Danita 1240 po zapnuti 9 kanal
Autor: jirys (---.spcnet.cz)
Datum: 12.09.2007 21:01

Danita 1240 se po zapnuti napajeni spusti na 9 kanale potreboval bych aby se spustila na 10 kanale. Jde to nejak upravit ??
nezapinam ji vypinacem sama se zapne po nastartovani auta. vypinac je trvale zaply. do stanice nejde trvale napeti tak vzdy se spusti na 9 kanale

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Danita 1240 po zapnuti 9 kanal
Autor: Viktor Olbramice (---.customer.vol.cz)
Datum: 17.09.2007 08:21

Tento stav je dán od výrobce a nelze na něm nic měnit. Je to uvažováno pro případ havárie, aby kdokoli (kdo příliš neumí zacházet se stanicí) mohl ihned po jejím zapnutí vysílat tísňové volání, aniž by dlouze přecvakával kanály. Kdyby jsi měl stanici zapojenou tak, jak výrobce předpokládá - tedy bezprostředně na svorky autoakumulátoru a vypínal ji také "jak výrobce předpokládá" tedy vypínačem spojeným s potenciometrem, zůstával by ti nastavený naposledy použitý kanál. Za normálních okolností totiž zůstává "půl" stanice pod proudem. Krom jiného i procesor, který si kanály pamatuje. Pokud napájení odpojíš úplně, provede se restart a stanice se bude po zapnutí "rozbíhat" podle výrobcem udaného scénáře, tj. na kanál č.9.

Jediné, jak by jsi to dokázal obejít je vyvést dráty od spínače potenciometru na kontakty miniaturního relátka ovládaného od klíčku zapalování, ale samotnou stanici (její původní napájecí přívody) nechat trvale připojené na akumulátor. Bohužel tímto "manévrem" přijdeš o záruku.

Konec-konců i autorádia mají dva "plusy", jeden trvalý, který drží paměti a druhý, který se spíná od otočení klíčku zapalování a zapne NF část a připojí reproduktory.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Danita 1240 po zapnuti 9 kanal
Autor: Lojza (89.235.9.---)
Datum: 17.09.2007 20:41

Většinou u stanic bez scanu a nebo s karuselem zůstává naladěno na kanále na kterém jsi stanici vypnul.U ostatních toho docílíš asi jen tak,že ji vypneš jen potenciometrem a nebudeš vypínat zdroj.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek


Jméno: 
Email: 
Téma: 
*8* + *2* =