CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Shogun
Autor: Kočkodán (---.czech-tv.cz)
Datum: 13.09.2007 09:52

Zdravím.Mám už skoro rok v provozu Shoguna, ale má trochu mouchy...Nevíte o firmě, nebo člověku, který je dovede slušně vychytat?.Nebo je lepší ho prodat, a na SSB si koupit HAMstroj a nechat si ho rozšířit? Díky za Vaše názory..

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Shogun
Autor: Paja (---.liten.cz)
Datum: 13.09.2007 10:10

A jake musky ti vadi? Ja mam Alana 9001 - a zas to tak divoke neni ...

Datum: 13.09.2007 10:30

Při silném signálu prolejzá šum a rušení i při zatažené bráně ven, kmitočtově nestabilní při SSB, opravdu hodně ostrá NF část-velké zesílení hned na začátku regulace.Hlavně každou chvíli někde upadne zem od regulace VF výkonu a stanice jede naplno 50W.Musím ji otevřít a proklepat desku s poťákem.Velké zesílení na vstupu vede k rozkmitání a následně stanice šumí.Autosquelch funguje až při S5.A to pípání při skenování...V ostatních pásmech skenuje jen po kanálech takže na CB béčko nepoužitelné...

Datum: 13.09.2007 10:34

Teď jsem koukal, že RCI 2970 DX se dá koupit v Německu za 429 EU.A tato stanice má jiné reference..

Autor: Petr Buchlovice (---.cust.sloane.cz)
Datum: 13.09.2007 11:34

To nejsou mouchy,ale hovada.... Odkud jsi?

Datum: 13.09.2007 11:45

Praha, nebo občas Plzeň jih

Datum: 13.09.2007 14:10

Hmm... To je horší. Já mám známého ve St. Městě u Uh. Hradiště. Ten by ti ho dal uršitě dohromady. Mně dával minulý týden dohromady totálně rozhašené RCI2950, které jsem koupil z druhé ruky a původní majitel se v něm hodně, ale hodně vyřádil.
Jen to sem dostat. No, kdyby ta možnost byla, dal bych ti na něj telefon.

Datum: 13.09.2007 14:58

Spíše zatím přemýšlím, jestli se vyplatí ta oprava.Nebude li lepší Shoguna prodat a koupit to RCI 2970 DX .. Jinak možnost dopravy je to poslat PPL a vyrovnat se platbou na účet....A nebo si udělat výlet...Když tak ten telefon mě můžeš dát a zkusím se domluvit...

Datum: 14.09.2007 11:09

Máš to v e-mailu. 73!

Autor: alan9001 (---.conti.de)
Datum: 29.09.2007 08:42

ja mam doma alana 9001 uz mooc dlouho,ale nikdy sem do nej nevrtal a reknu smele ze se mi jevil lepsi nez roztahnuta Ft-897d !!!

Mirek Zlechov /kusek od buchlovic /

Autor: Petr, OK2ZAR (---.net)
Datum: 29.09.2007 17:35

A co takhle používat to, co komu a tomu danému pásmu přísluší?

Jinak YAESU stanice jsou vyráběny jako HAM, nikoli CB, takže se nedivte, že na pásmech, pro něž nejsou určeny nedosahují parametrů, na jaké jste zvyklí ze stanic určených právě pro dané pásmo.

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 29.09.2007 17:38

No jo, když někdo neví, jakou šířku má určenou CB a používá na 897 širokou FMku, a podobně, tak se nelze divit, že to není to pravý ořechový.

Autor: pomeranč (93.99.132.---)
Datum: 15.08.2016 16:28

Pánové, netuší někdo, zda jde seřídit ve Shogunovi S metr? nejsilnější signál zobrazí 7S. Víc by ukázal až s ručkou před anténou. A další malej problém je, že prý to prolejzá. Když je na kanále ticho tak né, ale když na něm někdo mluví tak se svézu s ním. Nevím jak je to možné, do doby než byl v servisu to nedělalo.

Autor: pomeranč (93.99.132.---)
Datum: 15.08.2016 16:54

S metr seřízen. Ted už jen pořešit to prolejzání. Samozřejmě to dělá i na poslech. provoz na vedlejších kanále některých stanic se promítá do kanálu vedlejšího.

Autor: Honza-Svermov OK1ACR (---.tmcz.cz)
Datum: 18.08.2016 11:46

Zkusil bych presne zmerit vystupni frekvenci pri vysilani - jestli neni ujeta kmitoctova synteza - protoze pak i pri prijmu by mohla poslouchat mezi kanaly, a to by i vysvetlovalo proc S-metr neukaze nikdy plnej signal.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*3* + *4* =