CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
President Lincoln
Autor: Petr (---.static.adsl.vol.cz)
Datum: 13.09.2007 14:23

Měl bych dotaz ohledně Lincolna, kterého vlastním už mnoho let. Zajímalo by mě, jestli se na tom dělají nějaké úpravy, případně jaké, co to obnáší a nejlépe, jestli to někdo dělá, aby to bylo odborněji udělané, já bych si na to netroufl.
Předem děkuji za informace.
73

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: President Lincoln
Autor: Kočkodán (---.czech-tv.cz)
Datum: 13.09.2007 15:08

Jestli ti chodí dobře, tak bych se do toho nevrtal...Zvýšení výkonu o pár W nemá smysl.A nějaké jiné smysluplné úpravy mě nenapadaj.Myslím, že nejlepší úprava která vede k lepšímu příjmu a vysílání je naladit anténu, zkusit jinou pozici (dát jí vejš) nebo i zkusit typ s jinou charakteristikou.(méně je někdy více-hlavně v období rušáků)Tyto experimenty mají smysl a někdy radikálně pomůžou..
Jiná věc je, když stanice zlobí jako ta moje.....

Autor: Zdeněk Ústí (---.karneval.cz)
Datum: 18.09.2007 15:37

To Petr:Co se týče Lincolna tak je to jedna ze stanic ve které se dělají úpravy asi nejvíc ze všech továrních zařízeních.Osobně s tím nemám zkušenosti ale mnohokráte jsem četl návody na různé úpravy.Myslím že jsou i celé weby které se tím zabývají.Bohužel nikdy jsem si stránky nepoznamenával takže to chce hledat na netu.Vím že jako první se dělají úpravy na FM modulátoru který je v originálu ne moc dobrý,různé filtry,úpravy koncáku,vložení dalšího procesoru (prodával se) atd.
Kdo se tím zabývá taky bohužel nevím.

Autor: Lojza (89.235.9.---)
Datum: 18.09.2007 18:33

Před lety se k tomu prodával zlatý čip nebo tak nějak se to jmenovalo,cena byla přes litr a přidávalo to hodně funkcí navíc.
taky se to dá upravit na dvoumetr a kdoví co ještě.

Autor: Zdeněk Ústí (---.karneval.cz)
Datum: 18.09.2007 20:10

To Lojza:JJ,to je právě ten druhý procesor (hle dvoujádrová stanička:-),někde jsem ho viděl nabízet tak před rokem.

Autor: Kočkodán (---.czech-tv.cz)
Datum: 21.09.2007 16:46

A mají ty úpravy smysl? Jen jestli ty funkce navíc nebudou jen pozlátko.Myslím si, že je snad vždy levnější koupit raději jinou stanici, když s tou starou nejsem spokojen....Když si člověk spočítá ten čas co ty úpravy sežerou včetně toho shánění návodů atd..., tak nevím nevím..

Autor: Hades (---.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz)
Datum: 04.10.2007 21:38

začni tady [malzev.tripod.com] některé z těch úprav stojí za to, záleží, co od Lincoška očekáváš

Autor: Paja (---.pilsfree.net)
Datum: 04.10.2007 23:18

Chipswitch - [www.chipswitch.com]

Autor: Dušan (217.12.49.---)
Datum: 12.01.2011 12:42

Zdravím, vie mi niekto poradiť ? Na staničke Lincoln musím mať vytočený potenciometer RIT maximálne v lavej polohe (mínus). Akonáhle dám potenciometer na stred, protistanicu odladím. Dá sa to nejako nastaviť ?

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*3* + *9* =