CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Trafo z mikrovlnky
Autor: Bořek (---.mnet.cz)
Datum: 13.09.2007 18:31

Zdravim Vas. Chtel by jsem využít zdroj z mikrovlnky na moje PA. Ovšem RE025XA má maximální anodové napětí 2000V a já ho nechci nějak překračovat. Může nekdo doporučit zhruba výkon trouby, příp. nějaký levný typ, který by splňoval požadavky 1800 - 2000V? Díky moc.
(elektronky v pa jsou 3, podle [www.crk.cz] ...

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Trafo z mikrovlnky
Autor: Bořek (---.mnet.cz)
Datum: 13.09.2007 18:33

Nebo doporučit jiný lehce sehnatelný a vhodný zdroj.

P.S. škoda že tu není edit,kdyz si člověk vzpomene.:-)

Autor: Viktor Olbramice (---.customer.vol.cz)
Datum: 17.09.2007 08:06

Nevím, nevím, trafo z mikrovlnky je navinuté dost "natvrdo". Mám obavu, že když ho necháš zapnuté delší dobu (byť by bez zatížení), že se ti "zapeče" do stolu po vzoru zapomenuté žehličky. Aby se to nestalo, musel by jsi nejspíš "klíčovat" PA i s tímto anodovým trafem, což se mi z hlediska náběhu nezdá ani moc šťastné řešení, ani v praxi příliš reálné. Spíš bych se poohlédl po nějakém trafu určeném na nepřetržitý provoz. Třeba z elektronkového NF zesilovače (tj. se sekundárem nějakých 2x350V). Když zapojíš vinutí bez použití vyvedeného středu a usměrníš zdvojovačem, musí pro provoz bohatě stačit Ub=(350V+350V)x1,4x2=1960V. Nebo by totéž šlo i s obyčejným oddělovacím trafem 230V/230V a na potřebné anodové napětí se dostat vícestupňovým násobičem.

Autor: Kraken (---.bluetone.cz)
Datum: 14.11.2007 10:28

Nevím,nevím jak by asi byl tvrdý ten zdroj po znásobení z 230V na potřebné anodové napětí?.Ta lampa má anod.ztrátu 250W a chce trošku tvrdší zdroj než tady radí.

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 14.11.2007 18:37

Prosímtě, nevymýšlej blbosti, a nech si trafo namotat na zakázku. Kvalitní toroid vyjde o dost levněji, než hotovej v obchodě, všechny púarametry se vypíšeš do formuláře a osešleš buď jako objednávku, či jen jako dotaz, na kterej ti přijde mail s informacema a cenou :
[www.jkeltra.cz]

Autor: Paja (---.liten.cz)
Datum: 14.11.2007 18:54

A vyjde levbeji jak zrusene elky a podpaleny byt ;(

Autor: Kulik (213.151.76.---)
Datum: 16.07.2009 19:58

Do serie s primarem svitkovy kond na ~275V, kapacitu vyzkousej.

Autor: Lukaš (---.rupkki.sk)
Datum: 21.10.2018 18:26

Dobri bisom chcel prerobit transformator mikrovlnki 220wt na 800wt na 50hz dasa dakuiem poratiemi

Autor: Lukaš (---.rupkki.sk)
Datum: 21.10.2018 18:33

Dobri bisom chcel prerobit transformator mikrovlnki 220wt na 800wt na 50hz dasa dakuiem poratiemi

Autor: Honza-Švermov OK1ACR (---.nat.epc.tmcz.cz)
Datum: 21.10.2018 18:52

Viktor: Kdyz jsme dvojici traf z mikrovlnky (primary paralelne, sekundary do serie + tlumivka z tretiho trafa - vykuchany sekundar) zivili jiskristovy tesluv transformator, tak ani po triceti minutach provozu nebyly trafa nijak horky. Ta tlumivka byla nutna kvuli zapinani, aby to nevyrazelo jistice, po nabehnuti se premostovala. Takze bych se toho asi moc nebal.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*4* + *9* =