CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
konvertor na president lincoln
Autor: petr (194.138.39.---)
Datum: 18.11.2007 19:39

Ahoj,

Měl bych pár otázek na konvertory k CB stanicim.(President Lincoln).

Chtěl bych dát dohromady konvertor pro pásmo 144-146 Mhz.Ale žádne schéma nebo spíše návod jsem nenašel.Jedná
se mi o RX i TX.

Další bych chtěl nějaký konvertor na 80m nebo 20m.

Našel jsem na Netu konvertor pro příjem KV pomoci IO od philips.Pro změnu pásma se zaměňujou
Krystaly.

Moc rád bych uvítal veškeré info a odkazy na konvertory.

Předem děkuji za každou radu.

Petr

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: konvertor na president lincoln
Autor: petr (---.alfservis.cz)
Datum: 18.11.2007 19:46

Na tohle je borec Petr ZAR. Pokud bys chtěl, vím o jedné ručce na dvoumetr za pár korun, teda pokud netrváš na konvertoru nebo transvertoru či co je to za individuum.

Autor: petr (194.138.39.---)
Datum: 18.11.2007 20:07

2m mam doma,ale ne SSB..Ale jinak děkuji za nabídku.

Autor: Petr, OK2ZAR (---.net)
Datum: 25.11.2007 23:15

Tak jsem se tu sešli tři Petři :-)

Pokud Ti jde o transvertor, tak můžeš použít Petržílkovu konstrukci 28/144.

Nebo použiješ NE612 (klidně i v katalogovém zapojení) a XTAL 118 MHz (cca 180,- při kusové výrobě v Hradci). Pak nějaké to přepínací relátko a máš hotovo. Ale pozor, nemůžeš to připojit místo antény (u CB), ale musíš si vyvést (na nějaké SMA, nebo cokoli jiného) výstup z budiče. Jo a na vstup 2M to samo chce nějaký předzesilovač (MAR6 - nejlepší poměr zisku ku šumu). No a na výstup 2M dáš nějaké to ruské KáTéčko za 200,- (nebo 2SCxxxx za 800, či hybrida Mitsubishi za 4000) a máš vystaráno.

Takto v textu to zní složitěji, než to ve skutečnosti je. Otázkou zůstává, co od toho chceš (poslech, závody, obyč provoz), jaká jsou kritéria (cena nebo kvalita), atp ...

Autor: Lojza (89.235.9.---)
Datum: 26.11.2007 09:01

Když spočítáš tu sumu co psal Petr OK2, a to bez ceny práce,tak si můžeš za ty prachy koupit hotovou stanici.

Autor: Petr, OK2ZAR (---.cra.cz)
Datum: 02.12.2007 02:34

Tak az nekde potkate 2m SSB stanici za 2000, tak mi dejte vedet. Koupim hned dve.

Je dobre si polozit otazku, jestli stavet ci nestavet, ale diky Bohu za to, ze jsou porad jeste lide, kteri neuvazuji jako mistr "Nesnasim vsechny koncesovane, jen ja jsem ten nejchytrejsi borec". Protoze kdyby jich bylo vic, tak by nikdo nic uz nestavel a ustrnuli bychom na mrtvem bode.

Podivej se treba na stranky OK1NOF. Proc asi ten clovek investuje nemale penize a spoustu casu do vyvoje toho QRP radia. Vzdyt jenom stavebnice stoji 16 000. To musi byt naprosty silenec, vzdyt FT817 koupim novou za stejnou cenu? Asi je silenec, ale odhodlanim jemu podobnych mame na NETu spoustu uzitecnych schemat, navodu, planku a informaci.

Kdyby nikdo nestavel a kazdy si vse koupil a o nic se nezajimal, tak by to dopadlo tak, ze by sis koupil nejakou CB stanici a nenasel by se nikdo, kdo by Ti rekl, jak ji rozsirit, kudy vytahnout S-Metr a jak zvednout vykon. Natoz jak vestavet selektivu. A co si budeme rikat, toto jsou stale nejcastejsi dotazy.

Takze pokud nechci stavet, tak neodrazuju druhe. Ja bych si taky nikdy nepostavil elektronkovy NF zesilovac, prestoze opet jsou v kurzu a nejeden mi bude vysvetlovat, jak je to lepsi poslech oproti polovodicovemu reseni.

Nekdo stavi, aby usetril, nekdo aby se vzdelal, nekdo aby mel radost, kdyz to funguje. Nestavi ten, kdo to neumi, kdo je liny, nebo ten, kdo nema moznosti.

Autor: petr (---.netron.cz)
Datum: 02.12.2007 09:57

Chtel bych to hlavne pouzivat na doma.Na zavody se moc nehrnu.Jelikoz uvazuji o koupe KV zarizeni tak hledam takovou moznost.

Jinak moc dekuji za ty informace Petrovi (ok2zar).

Jeste bych se chtel zeptat, jestli tu konstrukci najdu nekde zdokumentovanou.

73

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 02.12.2007 10:15

Jen bastli! To je nejlepší škola. Postavit něco pořádnýho, fungujícího, je lepší, jak absolvovat tři vysoký školy :-) Konec-konců je to vidět všude kolem. Amatér praktik většinou umí a zná víc, jak majitel deseti razítek.

Autor: petr (ok2FSK) (---.netron.cz)
Datum: 16.12.2007 15:12

Ahoj,
kluci jedna se mi o tohle.
Jelikoz mam doma president lincoln a jiz jsem zisky\al prukaz HAREC,tak jsem chtel se dostat na 20m.Prvni jsem si postavil (a vlastne i upravil podle datasheetu) zapojeni konvertoru na KV 14Mhz. [ok1ike.c-a-v.com]

Petr (OK2ZAR) popisoval zapojeni dle katalogu plus ktomu nejaky koncovy stupen.Jelikoz se zatim jeste nechci poustet na VKV tak chci si postavit nejake konvertory na KV.

Je pravda,ze si muzu koupit nejake Kv na vsechny pasma,ale tohle neni reseni.Sedet u radia delat chytreho me moc nebavi.Chtel bych spise vlastni zajmem neceho docilit.

73

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*6* + *8* =