CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
pomoc transvertor na 20m z 10m
Autor: petr (---.netron.cz)
Datum: 19.12.2007 17:42

Dobry den,
potreboval bych od vas zkusenych dost velkou radu.
Chtel bych si postavit transvertor na KV (20m).
postavil jsem jiz konvertor na kv dle [ok1ike.c-a-v.com]

Petr(OK2ZAR) na diskuzi [www.cbradio.cz] uvedl,ze to neni nic tezkeho (popisuje tam VKV 2m).

Je mi jasne, ze k tomu transvertoru budu potrebovat jeste koncovy stupen.Tohle uz neni tak velky problem,jelikoz nejaky uz vlastnim.

Jelikoz vlastnim President Lincoln,tak bych k nemu chtel pripojit.Hned odpovim na dotazy,ktere padnou.
Proč si nekoupit KV radio? Jelikoz cekam rodinu tak si nemohu dovolit ted nic drazsiho dovolit.Nechci kupovat neco levneho,co by stejnak nemelo smysl.

Smysl proc neco takoveho stavet? Co bych to by za HAM kdybych nebastlil.Nejsem clovek,ktery si nakoupi radia a pak jen hazi moudrosti do ETERU.(viz nekteri novice).

Predem dekuji za kazdou radu.

Prijemny den Petr OK2FSK.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: pomoc transvertor na 20m z 10m
Autor: Martin Zatec OK1MJO (---.static.grapesc.cz)
Datum: 19.12.2007 22:58

Mozna bych to vzal z jineho konce.
Co si takhle KV TRX postavit?
Ja to udelal, cena cca 10kKc (DDS/USB-LSB-CW/40W PA).

Nebo koupit slusne jete radio.
Vcelku spokojeny bych byl za FT-707 (100W), ktere se prodava prave okolo 7-10kKc. Po VF strance, velice slusne radijko.

Zkus se Petre podivat po net bazarech po jetejch dobrejch stanicich.
Pravdou je, ze dnes uz bych asi nic neubastlil, proste neni motivace.
Pred 10 roky vsak nebylo nic ke koupi za slusne penize.
Radio jsem stavel dle OK1FM Fantom89 (jen KV dil).
Nejdrive jsem mel klasice VCO...ale nekdy neprijemne "couralo", tak jsem vyrobil DDS s LCD 2x16.
Nejake obrazky: [www.ok1mjo.com]

Ted koukam zrovna na paket...FT707 za 8kKc, sel bych do toho:

OK1DX > BAZAR 11.11.07 01:34l 16 Radek 652 Bytu #322 (0) @OK
BID : BB7OK0NAL001
X-Flagy: Typ B Hold ! Prop ! Rep ! Cont ! Erase !
Cetli: OK1FM OM3QQ OK1WGW OK1IVU OK2PPP OK1FRT OK2PAX OM3IS OK1JVA OM7YC OK2PLL
Cetli: OK1TUK OK1AGS OK1ZAT OK2JZZ OK2BKV OK2BX OK1NMP OK1ZAD OK2HSB OK2JS
Cetli: OK3KK OK1CAP OK1AYN OK2UIZ OK2NA OM7RR OK1AUP OK2BKP OK2BW OK2WYK OK1TIV
Cetli: OK2UZL OK1HGA OK1DAR OK2SUK OK2WD
P:KV TCVR Yaesu FT707
R:071111/0034z @:OK0NAG.#BOH.CZE.EU $:BB7OK0NAL001

R:071110/2340z @:OK0NAL.#BOH.CZE.EU [BBS (NA L)etisti] BCM1.42
From: OK1DX @ OK0NAL.#BOH.CZE.EU (Pavel)
To: BAZAR
X-Info: No login password

Zdravim vespolek
Byl by tu na prodej jeden zanovni KV TCVR Yaesu FT-707. Kratky popis:
CW-SSB-AM 80m - 10m vcetne WARC (ale nikoliv general coverage RX).
Napajeni 13.8V 20A, celotranzistorove provedeni. TX 100W out, digitalni
stupnice, klasicke analogove VFO 5-5.5 MHz. Cili vhodne pro mene narocneho
uzivatele, jako druhy TCVR, mobilni (male rozmery).
Prislusenstvi mike Yaesu YM-35, operatorsky manual, kopie servisniho
manualu, napajeci kabel.
Nejlepe osobni odber / vyzkouseni. Cena 8000
73 Pavel OK1DX

..................

73! Martin

Autor: Petr, OK2ZAR (---.net)
Datum: 20.12.2007 18:29

Pise ze ceka rodinu, takze 8k za homo domo nebo 10k za starsi 817 z jeho pohledu vychazi na stejno.

Navic Linkos neni vubec spatne radio a postavit v domacich podminkach neco odpovidajici kvalite nevychazi nejlevneji (MF filtry, DDS). Takze transvertor je rozumna volba, nehlede na to, ze jako PA postaci dva IRF530 (nebo tez IRF610) - v "puspulu" 50W @ 50V a buzeni do 1W. Jeden FET stoji 25 Kc, jako nejdrazsi vychazi amidony (jeden cca 45 kc a potreba vetsinou 3-4).

Takze investice do max 2000 a mas radio jak vysite. Navic prepinanim vstupu, vystupu a MF menis pasma, takze se da udelat vsepasmove radio.

Autor: petr (---.netron.cz)
Datum: 20.12.2007 19:50

Ahoj,
predem chci podekovat petrovi za podporu.Ono po investici do anteny a radia....BYla to docela slusna cena.Chtel bych videt nejakeho HAMa nebo CBckare,ktery obere vlastni rodinu.Neziju si spatne..ale Dite je pro me ted cennejsi.

a ted k trasvertoru.Petre na jine diskusi jsi uvadel ze to neni nic tezkeho.Chtel bych te poprosit a mrkni se na datasheet SA612 a zkus prosim te hodit nejakou moudrost.Momentalne jsem ve fazi kdy jsem dostavel konvertor na KV 3,5Mhz.Chtel bych udelat i tohle na 14Mhz,ale tam uz bych chtel rovnou transvertor.

DIky OK2FSK.

Autor: Petr, OK2ZAR (---.net)
Datum: 22.12.2007 19:50

Ahoj,
neni to nic tezkeho. Ale samo to neni tak jednoduche, jako udelat zdroj s 7812 :-)

Datasheet stahnes kdekoli, napriklad tady [www.google.cz] a nebo mi posli maila, poslu Ti to mailem.

Co se tyce nejake inspirace, tak se koukni sem [kd1jv.qrpradio.com] Jen upozornuju, ze se nejedna o transvertor, ale TRX. Nicmene jako priklad aplikace NE612 dobry.

Trocha teorie: potrebujes vstupni dil, smesovac, PA.

Vstupni dil udelas s nejakym BF245 nebo necim podobnym. Samo je potreba i nejaky vstupni filtr. K jeho navrhu muzes pouzit (napriklad) program NAF - Navrh Filtru. Vytvoreny na Zapadoceske Univerzite.

Smesovac se da udelat s dvoubazovym FETem, diodama, ale hlavne NE612. K NE612 soupnes XTAL 14 MHz (bezne dostupna hodnota) a mas vystarano. :-)

Pa jsem popsal v drivejsim prispevku. Pro inspiraci [kd1jv.qrpradio.com] Neboj se toho, ze se tam pise "80M PA". Ty IRF510 se pouzivaji i na 50 MHz. Stejne tak tam muzes dat IRF630 (nebo 610 ted jsi nejsem 100% jisty). Navic kdyz tam misto 14V pustis 50-80 V, tak rapidne vzroste zisk a vykon. Kdyz jsem postavil ten konec (bez prvniho stupne, jen ty dve IRFka) a pustil do toho 1W z RF10, tak z toho lezlo 75W pri 80V/1,7A

Pak uz jen nejake relatko na prepinani smeru a hotovo. Jen pokud muzu radit, neprepinej to VOXem, ale nejakym signalem vytazenym primo z klice. A jak sis asi precetl, tak vysilaci cast Linkose pro transvertor vytahnout odnekud z budice, aby tam nebylo vic jak 100 mW

Kdyby neco, napis na mail, sem ted moc nechodim.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*9* + *9* =