CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Albrecht AE4600
Autor: tirak1 (88.103.123.---)
Datum: 17.02.2008 11:58

Zdravím a prosím o pomoc. Dostal jsem staničku ALBRECHT AE4600, bohužel totálně "mrtvou". Samozřejmě jsem ji otevřel a zjistil, že kolem D601, dle schematka zde nalezeného, je tišťák docela dost vypálený a předpokládám, že chyba bude asi tady. Mojí teorií je, že kolega, který mi ji daroval ji asi připojil na 24 V místo 12 V. Vzhledem k tomu, že se poblíž vyskytují pouze cívky, předpokládám, že by, čistě teoreticky, po výměmě této diody mohla stanička fungovat. Neví někdo o jakou diodu jde? Případně uvítám i další náměty, jak postupovat. Předesílám, že jsem abslutní laik.
Díky Pavel

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Albrecht AE4600
Autor: Paja (---.148.broadband2.iol.cz)
Datum: 17.02.2008 12:50

See do Dokumentace na [www.cbradio.cz]
Dle predpokladu, je to zpetna dioda - dotycny radio prepoloval a bud tam nemel
pojistku ci tam mel hrebik.
Cili dej pred to novou pojistku, vymen tu diodu za novou (asi bude KO) a podivej se
na ty tlumivky pred - moohlo by byti pak OK.

Datum: 17.02.2008 14:44

Tak diodu jsem tu diodu vymenil a nic ? Tlumivky vypadaji, ze jsou v pohode. Uvítám další nápady.

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 17.02.2008 16:36

Opravovat stanici tímto způsobem (náhodné výměny součástek) je samozřejmě nesmysl. Musíš si vzít měřák, schema, a měřit a měřit. K tomu taky musíš vědět, jak podle schematu jít a kde co hledat. Takže to raději někomu svěř, kdo tomu rozumí, protože takhle to neopravíš, navíc když nevíš, jak k poruše došlo.

Datum: 17.02.2008 17:57

Z části s tebou souhlasím s tebou Franto a Pajovi děkuji za radu. Ta dioda byla opravdu KO a zajímavé je, že i ta, kterou jsem tam dal, moje chyba, bez vyzkoušení také. Stanička už maká bez problémů.

Franto, máš samozřejmě pravdu, a jestli tě mohu dle svého parafrázovat, přeložil jsem si to jako "když tomu nerozumíš, neser se do toho", nic ve zlým, ale doufám, že od toho je tady to forum. Dal jsem si totiž jednu staničku opravit a cena byla 750,- a na účtě jsem našel "oprava napájecí části a test". Prvotní závada byla v tom, že jediné co nešlo byl display. Šlo o DNT FORMEL 1. Vzhledem k prodejní ceně této stanice se mi to zdá dost přemrštěné.

Každopádně děkuji za názory i rady.

Pavel

Datum: 17.02.2008 18:10

No, a jak jsem to psal, zapoměl jsem na to podstatné. Díky radě (či potvrzení mé doměnky, ale na tom až tak nezáleží) jsem ušetřil možná i několik set Kč. Díky Pájovi za jeho radu a Frantovi (jak jsem koukal do jeho příspěvků i rad, "něco o tom asi ví") za názor, který mě trochu rozladil. Neuvědomil jsem si, že jeho příspěvek navazuje na "první pomoc" vyměň a zkus. Pak je jeho názor naprosto logický.Franto, PROMIŇ
Pavel

Autor: Kočkodán (---.i4g.tmcz.cz)
Datum: 17.02.2008 20:10

Já jsem dostal nedávno úplně stejně mrtvou Formelku. Nakonec byl odpálený vypínač na potenciometru.Pojistka i dioda přepólování či přepětí vydržela.Ani jsem nekupoval novej.Mám v práci šikovného kolegu, který má hodinářsou šikovnost a trpělivost a kontakty na spínači v poťáku dal do kupy.Také jsem si říkal, že ta práce za to nestojí a vida formelka je jinak jako nová a kolegovi stačilo páďo na svačinu.....

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 17.02.2008 21:50

Tos pochopil špatně. Nešlo o to, že by ses do toho neměl sr***. Ale o to, že bys takhle mohl klidně povyměňovat půlku stanice, než by ses náhodně trefil. Daleko jednodušší je vzít měřák a jít postupně až k místu "činu". To ale musíš vědět, co děláš. Proto je jednodušší to vrazit někomu, kdo mdo toho dělá a bude to mít za chvilku hotový.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*9* + *2* =