CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
2m za 35kč
Autor: Mirek (89.111.70.---)
Datum: 04.02.2009 16:40

Dnes jsem si poslechl zprávy na převaděči OK0C za pomocí rádijka za 35kč od Vjetnamců. Byl to jen takový pokus, kterým jsem se inspiroval na webu OK1IKE v sekci bastlení Poundshop 40m DX RC. Vyřadil jsem z funkce automatické ladění tak jak je to popsáno v návodu Poundshop 40m DX RC. Pak už jen stačilo laborovat s cívkou a dostat se do pásma 2m. Jo a krásně přijímá leteckou dopravu. Vše jsem přijímal na sluchátkovou anténu (QTH Nový Bydžov)

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: 2m za 35kč
Autor: IKE (---.sys-data.com)
Datum: 04.02.2009 17:52

Mirku, snad by jsi mohl uvést nějaké podrobnosti o tom "rádijku", značku, atd. Určitě se najde víc zájemců.

Autor: Mirek (89.111.70.---)
Datum: 04.02.2009 18:23

Značku to rádio ani nemá. Srdcem rádia je TDA7088T jako u toho návodu Poundshop 40m DX RC. Dokonce i schema odpovídá. Budu ještě zkoušet co z toho vymáčknu. Byl bych moc rád, kdyby se také někdo přidal a třeba poradil co by se dalo ještě vylepšit. Pokusím se to nafotit a hodit na web.

Autor: James (---.net.upc.cz)
Datum: 18.02.2009 18:35

Jak se prosím vypíná umlčovač šumu, nějak jsem to zbastlil a vůbec mi to nešumí ani při přelaďování potíkem, pouze při snížené hlasitosti začne nepříjemně pískat.

Autor: Ales (---.88.broadband.iol.cz)
Datum: 18.02.2009 22:21

TDA7088 je klasika :-) Je to v kazdym radiu typu reset-scan od Vietnamcu. Ja kdysi koupil v prazsky trznici za 60kc docela sikovny radio s timto obvodem a normalnim ladenim kondenzatorem. Dostal jsem to tenkrat az nekam pres 150MHz :-)

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*4* + *6* =