CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
mini vysílače na VKV
Autor: mário (213.235.168.---)
Datum: 22.02.2009 15:31

Ahoj ve spolek.Rád si stavím vysílače na VKV s malím dosahem.Jednáse o NF pčedzesilovač a frekvenčně modulovaný oscilátor.Antenu používám asi 1m vodiče.Všelijakejch schemátek je plnej net a dokonce se prodávají i stavebnice. Fungujeto dobře. Jenom mě zaráží jak se všude píše že jsou takové vysílačky zakázané a protizákonné. To ale opravdu nechápu proč. Copak nedělaj lidi horší věci? Potřebuju se dozvědět: Když takovou vysílačku doma používám. Můžou namě přijít radiokomunikace?

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: mini vysílače na VKV
Autor: IKE (---.sys-data.com)
Datum: 22.02.2009 15:55

ANO, snadno. Stačí, že to někdo uslyší a okamžitě píchne. Může se to docela pěkně prodražit.

Autor: Lojza (---.dialtelecom.cz)
Datum: 22.02.2009 17:28

Povolen je akorát FM Transmiter.

Datum: 22.02.2009 17:42

No a nebo vysílačem napájet křeslo, jak to dnes ukazovali na superchytré TV NOVA. Tím pak léčí zadky, močení, a vůbec fšecko.....

Datum: 22.02.2009 18:04

A nebo tohle masožravé rádio.

[pandatron.cz]

Datum: 22.02.2009 18:09

Tady máš taky pokusníky

[pandatron.cz]

Autor: Ota (---.karneval.cz)
Datum: 22.02.2009 18:25

Kdysi dávno,za hlubokého socíku,získal kamarád v ulici tuner se západní normou VKV ( CCIR ).Postavil cosi s tunelovou diodou,naladil to do OIRT a vysílal pro nás hitparády a vůbec vše ostatní.Mělo to dosah pár stovek metrů,sami jsme to kontrolovali s Menuetem pochůzkou po vsi.
Jednoho dne u jejich domku zastavila Š 1203 - Správa radiokomunikací,následovala domovní prohlídka a samozřejmně,že to našli,naštěstí mimo provoz.Kamarád tvrdil,že nevěděl,že to může vysílat,že si jen něco zkoušel apod.Musel to před nimi rozebrat,bylo tam nějaké "TY TY TY!!!",od rodičů pár pohlavků a tím to skončilo.Toť příběh ze života...

Datum: 22.02.2009 18:26

Upozornění!
Všechny zde zveřejněné články, konstrukce a návody mají sloužit pouze jako studijní materiál a zdroj informací. Autor samotného článku, ani správce webu nikoho nenabádá k jejich stavbě ani případnému porušení zákonů té které země. Neručí ani za případné újmy na majetku, natož pak na zdraví.

Autor: Paja (---.148.broadband2.iol.cz)
Datum: 22.02.2009 20:08

Coz dopadl za klukovinu jeste dobre ...

Autor: Ales (---.88.broadband.iol.cz)
Datum: 22.02.2009 20:32

Povoleno dnes je tusim par nanowattu, coz je v podstate vyzarovani samotneho oscilatoru (FM transmitter k MP3 prehravaci). Kazdopadne by to ale melo fungovat v rozhlasovym nebo TV pasmu (tam je povoleno 10mW ERP pro bezdratove mikrofony). Ale pozor - nesmi to rusit prijem TV nebo rozhlasu. Takze bacha na navody typu "bezdratovy mikrofon 108-110MHz" - to uz neni rozhlasove pasmo, ale navigacni cast leteckeho pasma (VOR). A to je vzhledem k moznemu ohrozeni bezpecnosti letoveho provozu, docela ostre sledovane.

Autor: mário (213.235.168.---)
Datum: 23.02.2009 00:17

No když se třeba uvádí že dosach takového vysílačeje třeba 300m.Tak přece nemůžu rušit leteckej provoz. To by mě ty letadla museli lítat 300m nad barákem.Ikdyž já si takovej vysílač udělal.Dosach 300m je pro toto zapojení doslova mezník.Potom se signál náhle ztratí. Mám to odskoušeno.Jako protikus jsem k tomuto vysílači udělal FM přijímač s jedním tranzistorem.A používám to jako bezdrátová sluchátka k televizi.

Autor: Paja (---.148.broadband2.iol.cz)
Datum: 23.02.2009 01:17

Zalezi, jakou mas antenu, zda mas predzesik apod.
Jinak signal se nikdy nahle sam neztrati - tedy pokud tam neni cerna dira
- nekde se odrazi ...

Autor: Lišák (81.90.163.---)
Datum: 23.02.2009 03:05

Myslím, že pokud to nebude sousedce rušit televizi, nikdo se s vyhledáváním takových zařízení nebude zabejvat ani omylem.

Datum: 23.02.2009 09:58

Když si někde složitě najdeš příslušnou vyhlášku(já jsem na ni kdesi kápl čistě náhodou)tak je vysílání povoleno jen stašně malým výkonem s dosahem jen pár metrů a bylo to přizpůsobeno právě FM Transmiteru který by měl mít dosah snad 3 nebo 5 metrů.
Kmitočty tam omezeny nebyly,může to jet po celém FM II pásmu.
Zkoušel jsem to v paneláku a jede to přes celý byt,záleží na kvalitě přijímače.

Autor: jirka (---.infos.cz)
Datum: 21.12.2011 12:59

ja nechapu, kde lidi berou tunelovy diody a nebo ty gunnovy, ale k tematu, mě přijde,že by to mělo být limitováno tak, výkon bych dal do 1W aa nesmi se vysilat na frekvencich tech, co maji licenci.Ono se to dobre tem z ctu keca, ale kazdej se nechaa zlakat a ja osobne stavim vysilace porad naky, na vkv,sv :D:Jake mate pripravene vymluvy, kdyz davate na web fotky vasich vysilacu ?? to ctu na to neprijde ? to vas nekdo neuda ??? ja bych takovou odvahu nemel...

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*1* + *3* =