CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2
audio rušička
Autor: Miro (---.nbs.sk)
Datum: 04.03.2009 14:34

Zdravím vospolok,
potreboval by som zostrojiť rušičku, ktorá by rušila reprodukciu hudby v aute (z CD) z exteriéru (cca 20m), ale tak, aby bolo vyžarovanie rušenia fokusované iba jedným pomerne úzkym smerom. .. mám problém s faganom oproti, ktorý púšťa autorádio naplno napr. v nedeľu na dve-tri hodiny alebo keď ide domov o pol noci a slovne sa to vyriešiť nedá. Predstavujem si niečo ako keď mobil ruší hociakú reprodukciu tesne pred zazvonením, ale som laik a neviem, či je niečo také vôbec možné.
Vďaka za každú informáciu.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: audio rušička
Autor: Paja (---.liten.cz)
Datum: 04.03.2009 15:23

Podku nejde domluvit osobme, doporucuji mestsko policii.
I kdyz se pak do krizku stejne chytnete ;(
Bohuzel jinaci reseni neni - teda leda udeali neco na zpusob aktivnich sluchatek
- snimat zvuk a rvati jej do zesiku s opacnou fazi ;(
Kazdopadne bude akusticky bordel - a zdravi moc neprida ...

Autor: IKE (---.sys-data.com)
Datum: 04.03.2009 16:09

Dej si dotaz do gůgla, ruční granát koupíš za dvě stovky....

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 04.03.2009 18:17

Rozdrť pár tablet tuhýho peroxydu vodíku, smíchej s odbarvovačem na prádlo, a hoď mu to do auta. Víckrát už zlobit nebude, protože bude muset vyměnit všechen tapec, včetně sedaček. Tak strašnej smrad, kterej tahle směs vyrobí, z toho totiž nikdy nedostane.

Datum: 05.03.2009 07:28

no, ja som pomerne mierny človek a konflikty sa snažím riešiť civilizovane - násilie je až posledná extrémna možnosť. Preferoval by som riešenie, že ho vychovám tým spôsobom, že mu budem robiť to isté, čo on mne. Ale nechcem tým obťažovať ostatných nevinných. To, že pred mojím domom mu z autorádia pôjdu rôzne škrípania, sa mi ako výchovný prostriedok páči najviac. Ani polícia podľa mňa nepomôže, lebo v prípade nočných návratov určite nestihnú prísť do 5 minút, kým schová auto (čo mňa spolahlivo zobudí). Ako laik som myslel, že tak ako existovali rušičky na slobodnú európu, tak by mohla byť aj rušička iné frekvencie, na ktoré sú citlivé obvody v autorádiu. A fokusovať by sa to mohlo tým, že by vysielač bol v ostatných smeroch zatienený. Samozrejme som nečakal, že sa niečo také predáva hotové niekde v Conrade :-) Ale ako hovorím, som v tejto oblasti takmer bez skúseností, tak neviem, či je v mojej úvahe nejaký zásadný zádrhel.
V každom prípade ďakujem za váš čas.

Datum: 05.03.2009 08:41

Bohuzel, tam moc toho rusit nejde - jak se psalo, jede se z CDcka ...
Kazdopadne jedine reseni je ona domluva - btw, pokud uz probihalo, jak dopadlo?
Vi vubec dotycny, ze tim rusi?

Datum: 05.03.2009 09:22

Samozrejme, dohováral som mu niekoľko krát. Dokonca som ho zavolal dovnútra, nech si počúvne, ako to je počuť v obývač pri zatvorených oknách a pustenom televízore. Vtedy to stíšil, ale na druhý deň to bolo to isté. Naposledy som sa ho mimo iné spýtal, či mu je jedno, že to jeho bubnovanie (von z auta sa samozrejme šíria iba basy) musí dve hodiny počúvať pol ulice. Na to mi odpovedal, "Áno, je mi to jedno." Býva u rodičov, otec alkoholik a mamu má na háku (cca 20rokov, slobodný chuj).
A keď sme pri tom - čo to vlastne ide z mobilov, že to ruší napr. televízor (na krátku vzdialenosť)? Zaujíma ma to aj bez ohľadu na toho chuja.

Datum: 05.03.2009 10:10

Uff, je mozno blize specifikovat - jak se prislo na to, ze se mobilem rusi TV? Jak dlouha je to vzdalenost?

Datum: 05.03.2009 10:34

no, to ma prekvapuje, že ste sa s tým ešte nestretli. Keď položíte mobil k TV alebo k rádiu, tak tesne pred tým, než začne zvoniť, to v reproduktore začne "cvrlikať" a blízko prijímača je počuť mierny "brum" i počas rozhovoru. Vzdialenosť je individuálna (od 10cm až do 1m) - podľa mobilu, jeho polohy (natočenia) i podľa prijímača (zrejme podľa toho ako kvalitne sú tienené príp. odrušené prívodné káble, alebo sa to tam môže chytať aj na plošné obvody? - neviem a rád by som). A je to možné občas vidieť aj v televízii - keď niektorému politikovi počas interview začne zvoniť mobil, tak je to cvrikanie počuť aj tam - a to by mala byť sakra odrušená technika. Podľa mňa presne toto vyžarovanie využívajú aj také "blikátka" na mobily, ktoré blikaním "veštia" následný prichádzajúci hovor.
Mimochodom nedávno som si kúpil "predlžovačku infračerveného signálu" (vysielač ir prevedie na rádiový signál a prijímač naspäť na ir a ten odovzdá cieľovému zariadeniu) a keď to postavím blízko reproduktora TV, tak tam tiež počujem, keď sa niečo prenáša.

Datum: 05.03.2009 10:42

Tak na blizko ano, tam je jasne - pocital jsme ale z delsi vzdalenosti - s temi 20m, coz by bylo samozrejme hoodne divne :)

Datum: 05.03.2009 10:55

a mal som predstavu vyrobiť niečo podobné, ale podstatne silnejšie a smerovateľné jedným smerom. Ale tam bude (okrem iného) asi problém s karosériou auta .. aj keď cez okná by tam niečo vletieť mohlo (napr. ten granát :-)

Autor: Vilém (---.karneval.cz)
Datum: 05.03.2009 12:43

Taky jsem měl na chalupě takovýho souseda. Se zhuleným a na hudbu zcela tupým adolescentem těžko něco uděláš. Já ho překvapil tím, že jsem vytáhl ven 200W placku s reproboxy a solil to naněj. Ale zabrala jen česká dechovka!! HI

Autor: Roman (194.108.126.---)
Datum: 05.03.2009 13:08

S tematem to souvisí jen opravdu okrajově, ale zeptám se, do těch zrudností, co si někteří jedinci montují do auta za účelem reprodukce různých pazvuků, se používají koďany 1F a více. Ví někdo, jak dlouho může taková součástka držet své parametry? Mám u stanice spínaný zdroj podepřený autobaterií asi 55Ah a přemýšlím,jestli takovýto koďan by nebyl lepší z hlediska hmotnosti, velikosti a hlavně životnosti.

Autor: Hades (---.strcechy.adsl-llu.static.bluetone.cz)
Datum: 05.03.2009 20:44

Roman napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S tematem to souvisí jen opravdu okrajově, ale zeptám se, do těch zrudností, co si někteří jedinci montují do auta za účelem reprodukce
> různých pazvuků, se používají koďany 1F a více. Ví
> někdo, jak dlouho může taková součástka držet své
> parametry? Mám u stanice spínaný zdroj podepřený
> autobaterií asi 55Ah a přemýšlím,jestli takovýto
> koďan by nebyl lepší z hlediska hmotnosti,
> velikosti a hlavně životnosti.

máš-li na mysli "kapacitátory", proběhla o nich diskuse tuším na HW serveru. Docela zábavné :-)))

Autor: Pepik (---.domi.cz)
Datum: 07.03.2009 16:47

Co takhle vybrakovat z mikrovlnky magnetron a strčit ho do ohniska satelitní paraboly.Pak výkon magnetronu pulzně spínat.Bylo by to stejné co produkuje mobil,ale o několik řádů vyššího výkonu.Kromě přerušení muziky by asi začalo být nepříjemně i onomu pouštěči,HI.

Autor: IKE (---.sys-data.com)
Datum: 07.03.2009 17:00

Ruce pryč od těhle věcí........

Datum: 07.03.2009 19:54

To jo, akorát nepříjemně by mu bylo jen chvilku.

Autor: Peter Pn (78.141.66.---)
Datum: 07.03.2009 21:35

Franta,

Trochu kecas. Na 20m mu to nic nespravi. Ale od magnetronov ruky prec, s tym suhlasim.

Peter

Datum: 07.03.2009 21:37

na 20m od 800W magnetronu v parabole přežije jen chvilku. Pokud myslíš, že kecám, zkus to.

Autor: Peter Pn (78.141.66.---)
Datum: 07.03.2009 21:43

A co mu to sposobi, na co umrie??

Jdi na stránku: 12Následující
Aktuální stránka: 1 z 2

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*9* + *8* =