CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jak to spravit.
Autor: IKE (---.sys-data.com)
Datum: 08.03.2009 16:09

Původně jsem si myslel, že to bude další bod do mé sbírky perliček "odborníků", ale po návštěvě postiženého jsem zjistil, že to je fakt.
Vocogou.
Jeden známý si mi stěžoval, že když jede rychleji než čtyřicítkou, přestane hrát rádio. Hahahahahaha......
Ale prej to je fakt. Takže jsem si nechal autíčko přivést před barák, a koukám - nové rádio LG, hezky hrálo, když jsem přidal plyn - zmlklo. AHA!
Resumé - u alternátoru odešel regulátor napětí, při větších otáčkách dával 19 V. Naštěstí je rádio tak chytré, že se odpojí, asi obsahuje nějaký ochranný obvod (ten by každá slušná elektronika určená do auta měla mít povině).

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Jak to spravit.
Autor: Ota (---.karneval.cz)
Datum: 08.03.2009 16:45

Jo jo,Jirko,to opravdu některá elektronika má.Setkávám se se stanicemi,co mají na vstupu napájení,jako přepěťovou ochranu, dvě zenerky proti zemi na cca 18V a každou chvíli,když rdst nefunguje,jsou roztržené nebo mají zkrat.U jednnoho auta naší značky jsme naměřili 22V,při té závadě,kterou jsi popisoval výše.Veškerá elektronika v čudu,jen řidič si liboval,jak to pěkně večer svítí!

Autor: petr (---.alfservis.cz)
Datum: 08.03.2009 17:52

teda nevim, mě rádio ukazuje i napětí

Autor: IKE (---.sys-data.com)
Datum: 08.03.2009 18:17

Jenže - tohle napětí neukazuje, a i kdyby - vyplo se dřív, než by to něco ukázalo.

Datum: 08.03.2009 19:59

Fabiim a Citrónům často odcházejí žárovky taky kvůli přepětí. Ale to není nic proti tomu, jak kamoš připojil Allamat 27 do náklaďáku :-) Vysílač vypálený, ale příjímač jel celý den.

Autor: Lojza (---.dialtelecom.cz)
Datum: 08.03.2009 20:54

Vidíš jak je Allamatka odolná,že snese i 28V.Vždyť to má i v názvu,proto to tak zapojil.

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 09.03.2009 19:35

Blanenskej zase šíří ty svý chytrosti... Nevím, kde jsi přišel na to, že odcházejí žárovky. Já ji mám 1.5 roku, a pořád tam mám originální žárovky. A to jezdím denně, a svítím.

Datum: 09.03.2009 19:46

Tak sis měl kopit rok 2002 a starší.

Autor: Lojza (---.dialtelecom.cz)
Datum: 09.03.2009 20:27

To si nesmíš kopovat žarovky v supermarketu a když si neumíš sám správně vyměnit žárovku tak to raději svěř odborníkům.
To bys mohl už vědět,že je k tomu potřeba 5.lidí.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*4* + *2* =