CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Užší filtr = vyšší citlovost?
Autor: JN (---.eurotel.cz)
Datum: 08.03.2009 19:06

Dobrý večer,
Mám tu Motorolu GM300 naladěnou na PMR (legislativu prosím neřešme), zdá se mi oproti klasickým PMRkám nějaká tupější na příjem. Třeba starej ALAN 451 připojenej na stejnou anténu pobere srozumitelně (R2-3) i to, co GM300 už ani náznakem. Pomohlo by, kdybych vyměnil 455kHz filtry za užší? Noty zde: [home.no.net]
Díky.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Užší filtr = vyšší citlovost?
Autor: petr (---.alfservis.cz)
Datum: 08.03.2009 19:42

Dej místo R63 větší hodnotu, tím bude demodulátor strmější a zvýší se citlivost. MF filtr ti akorát potlačuje sousední kanály.

Autor: JN (---.eurotel.cz)
Datum: 08.03.2009 19:53

OK, zkusím to. Jde tam ale i o to, že PMR má poloviční šířku kanálu, tak by se mohla oříznout trocha šumu okolo, jestli se teeda nepletu.

Autor: Lojza (---.dialtelecom.cz)
Datum: 08.03.2009 20:48

Radíš ptákoviny šumile a pak se divíš,že je na kopci všude rušení a nic neslyšíš.

Autor: elektrolama (---.karneval.cz)
Datum: 09.03.2009 00:20

Jakou hodnotu jste nakonec hodili místo R63 ? Mám jak UHF tak VHF verzi. Vcelku by mně to zajímalo a taky výsledek v realu + a - .

Autor: petr (---.alfservis.cz)
Datum: 09.03.2009 06:27

Já s tímhle mám zkušenost z přijímače NOAA, když jsem ho přelaďoval na dvoumetr. Ten zatlumovací odpor jsem dal pryč úplně a pak to bylo citlivější, ale na větší zdvih to reagovalo zkreslením.

Autor: JN (---.rybitvi.ktcz.net)
Datum: 10.03.2009 21:44

Díky za info, odpor jsem vyhodil a teď tomu chutná nejvíc modulační zdvih 2,4kHz, což odpovídá tý PMRce, uvidíme, co to udělá s citlivostí.
V jedný věci mě ta GM300 docela zklamala a to jest značný courání kmitočtovýho normálu s teplotou(tuším 14,4MHz, nebo co to na tom krystalu bylo). Stanice pak ujíždí klidně o +/-5kHz.
Vyrábí ještě někdo teplotně kompenzovaný krystalový oscilátory? Jednu dobu je měl GES, ale už nemá. Udělat sice takovej oscilátor není problém, problém je ho udělat dostatečně malej na to, aby se do tý stanice vešel.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*4* + *2* =