CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Pájení horkým vzduchem
Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 30.01.2010 10:47

Tak jsem si pořídil novou hračku. Pokud vás tahle zajímavá technologie zajímá: [www.radio-foto.net]

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: Pájení horkým vzduchem
Autor: Lojza (---.dialtelecom.cz)
Datum: 30.01.2010 11:24

To já raději pájím horkým vzduchem kus masa.

Autor: takylojzin (188.75.186.---)
Datum: 30.01.2010 13:31

Tohle bych si dom netahal. Dým je velice nevhodný k inhalaci. Mně stačí to čuchání obsažených tavidel, dráždí to slizovnice doruda. Bezolovo má ty tavidla ještě agresívnější než olovo.
Nevím kolik to dá vzduchu, ale lepší mi příjde když je to jako fén do ruky a má to regulaci otáček a teploty, pak stím jdou dělat i těžký součástky případně se stím krásně rozfoukává lepidlo ze soplpistole dohladka.
Já mám raději hračky na hraní než na práci.

Autor: Lojza (---.dialtelecom.cz)
Datum: 30.01.2010 15:42

Mě taky dráždí slivovice doruda a k tomu kus flákoty co prošla horkým vzduchem,co víc si přát.

Datum: 30.01.2010 18:08

Takylojzin: zkus si to nejdřív přečíst celý, než tady začneš plácat nesmysly.

Autor: Martin Zatec OK1MJO (---.elhamobil.cz)
Datum: 31.01.2010 00:20

10 let tim letuji: [www.ok1mjo.com]

Mam to vcetne prislusenstvi (spodni predehrev, zakazkove trysky...ktere v te dobe GT jeste nevyrabel, po dodani mojich vykresu zacali podle tehle vykresu tyto trysky seriove vyrabet) od [www.gt-ecs.cz] .

Pravda, asi v roce 2006 ukoncili vyrobu klasicke bajonet-nastrcky na trysky a nahradili to sroubovym zavitem.

Za celou dobu jen jedna oprava...rano jsme vzali GT21TS do auta..jeli do Benesova (cisticka odpadnich vod...budova napravo) a odpoledne jsme jeli domu s opravenou stanici. Narozdil od cinanu jsou dostupne nahradni dily a soucastky elektroniky.

Datum: 31.01.2010 00:34

Jeste pro info.

Samozrejme pajim i BGA (meli jsme servis mobilu).
Jeste ze jsem si nadelal slusnou zasobu "olovenych" BGA kulicek, past a mikrotrubickoveho cinu.
Jde o to, ze sice RoHS narizuje pro SERIOVE vyrobky "bezolovo", ale soucasne POVOLUJE "olovo" pro kusovou vyrobu a hlavne vyvoj elektroniky.

Posledni roky vyvijime FSO pojitko a dalsi zarizeni a mame problem sehnat "oloveny" cin (v podobe BGA a mikrotrubicky).
Vsude na prodejnach nam rikaj, ze prodavaj jen bezolovo a ze to EU komise naridila, kdyz jim rikam, ze pro kutily, vyvoj a kusovou vyrobu "olovo" muze byt, tak valej oci.
Zkratka "bezolovo" je podle meho tendencne-modni zalezitost a "zaklinadlo" prodejcu aby do svych skladu nemuseli nakupovat dve polozky (olovo i bezolovo).

Datum: 31.01.2010 01:10

V odkazech jsem nasel jeste tuto informaci:
[www.printed.cz]

Datum: 31.01.2010 09:09

No jo, GT je hezká věc, ale mohli by se trochu umravnit s cenama. Takhle amatéry neosloví :-)

Datum: 31.01.2010 19:22

Na to ti taky odpovim.
Pajky vyrabi cca 15 lidi (firma ma asi 25 lidi)a CELE to vyrabej v Benesove bez subdodavatelu rucne (zadna linka, ktera to plive po stovkach kusu tydne).
Tudiz lidska prace je opravdu draha, nadruhou stranu je to skutecne kvalitni a kazdy kus je odzkousen.
Pamatuji, jak v zacatcich jich bylo asi 6 a reditel firmy prijel k nam na dilnu tenkrat predvadet produkt...dobre jsme pokecali a dobre jsme navazali. Dokonce byl prekvapen, ze budeme chtit letovat veci jako TSOP48 (flash pameti) ci BGA...on mel vyrobni program (v podstate kusove) na klasicke DIL ci o trochu mensi "SOIC" pouzdra, nikoliv trysky na titerne veci v mobilech (napriklad nestandardni "krychle"... PA do vecne poskozenych PA v Siemensech CM35...vykricnik u nazvu operatora = nefunkcni PA...vymena tohoto porcelanoveho dilu byl vzdy porod, pripadne vymena filtru a diplexeru atd).
Tak jsem to vse ukazal a domluvili se, ze mu nakreslime trysky, ktere potrebujeme.
Tenkrat to bylo na zakazku laserem rezane ...kus asi za 1600Kc (koruna byla silnejsi...dnes je to za 3500Kc).
Vetsinu trysek pak zacal vyrabet seriove jako standardni prislusenstvi podle nasich vykresu, ktere jsme dodali.
Samozrejme jsme se tomu zasmali, on nam pomohl se zakazkovou upravou (prodlouzeni hlavni "trubice"...potreboval jsem pristroj vlevo a ja jsem pravak) za "hubicku" na pockani.

Ale abych neodbihal daleko kvuli cene.
Napriklad v soucasne dobe finisujem s pojitkem FSO (www.elspeedy.cz) a reknu ti zajimavou vec, ktera bohuzel pro pracovne-socialni cinnost (zajisteni prace pro zamestnance) neni dobra a soucasne je treba se udrzet na trhu.
Jde o to, ze pojitko ma nekolik az 4-vrstvych tistaku urciteho typu vhodnych pro VF okolo 2GHz.
Pokud bychom nechali vyrabet tistaky (vcetne osazeni+cena soucastek v nasich velkoobchodech) u nas, tak by to pro jeden FSO spoj stalo cca 15000Kc, kdyz jsme se domluvili s Cinanama u kterych se to vyrabi, tak to i s dopravou stoji 1600Kc.
Co k tomu dodat?
Asi to, ze nam nabizej i web kamery za 24Kc, PMR vysilacky za 68Kc.
Zkratka cenam soucastek, materialu a prace nelze Cinanum konkurovat.
Jo mozna az se EU vzpamatuje a vyda zvlastni dane-clo na vyrobky ze zemi kde "neni demokracie ci nelidske pracovni podminky" tak, aby cena vyrobku dosahla ceny vyrobky vyrobene v zemich EU, tak potom bychm radi zamestnali treba i Krysu. Ale bohuzel nas stat a EU stale podlejzaji sikmoockum a jejich lobistum, tak nelze vytvorit normalni EU konkurencni prostredi.

A mozna jeste dovetek, tady v Zatci se vyrabi LCD/Plazma tv Panasonic, LG, Hitachi, Toshiba pro EU trh. Ano, cena tehle tv je vysoka, protoze je treba zivit 1400 zamestnancu na 3 smeny, ale tyto firmy jinam nepujdou kvuli tomu, ze by Cinani ukradli know-how. A kdyz se pujdes podivas do vyrobnich hal na byvalem Zateckem letisti (IPS-Alpha), zjistit ze v halach je velka kontrola jestli nekdo nevynasi informace ci neco nefoti a nektere "kriticke" provozy jsou plne robotizovane a uzavrene kvuli bezpecnosti dat, aby nekdo nenakoukl pod poklicku tehle firem a nezjistil "jak to delaj". To by v Cine nebylo mozne i kdyz by metrova Plazma od Panaka z Ciny stala jen 3200Kc (ekonomicke pravidlo, vyrobni cena produktu je 25-30% konecne ceny..ostatni jsou reseleri a koncovi prodejci).

Autor: Honza-Švermov (193.179.209.---)
Datum: 04.02.2010 14:02

Jo Franto, horkej vzduch je supr věc. Akorát bych si dovolil tvrdit že hrotovou páječkou jde naprosto bez problémů letovat SMD-603, pár tisícovek jsem jich ručně vyměnil tak vim o čem mluvim. K těm levnejm čínskejm horkovzdušnejm stanicim - měl jsem dvě, jednu jen s poťákama vzduch a teplota, druhá s LCD a nastavovánim tlačítkama. Ta tlačítková (AOYUE 852, v odkazu na obrázku) se pořád sypala, tlačítka šly pořád doháje, navíc měla nepříjemnou vlastnost že když dýl jak pět minut stála (a nebo sem jí vypnul) tak zapomněla nastavení a muselo se to naťukávat znova. Ta s potenciometrama (850) na tom byla o dost líp, až na praskání topnýho tělíska držela. Ale tělísko praskalo tak každý 2-3 měsíce , upálilo se. Zaprvý obě páječky jely cca 5-6 hodin denně, navíc se mi s ní občas podařilo praštit o stůl nebo o podlahu, holt když se spěchá ...
Ta s potenciometrama přežila tu "digitální" asi dvakrát. U obou stanic došlo k propálení trysky plastovým držákem dřív než s ní někdo stihnul třísknout. Opravil jsem to teflonovou páskou, pak už to drželo.
Pozdějš když jsem dělal mobily, měli jsme stanice weller který měly turbínku (=rovnoměrnější chod) a trysku o něco větší než propiska. Na malý BGA věci do 40ti vývodů super, na nic většího už ale nestačila.
K tomu letování SMD věcí vzduchem - je fajn místo jehly nebo pinzety použít na přidržení součástky použít samotnej proud vzduchu, ale chce to cvik.

Datum: 05.02.2010 19:18

Honzo, já píšu o AMATÉRSKÉM použití, a ne o provozu 5-6 hodin denně. na to ty páječky stavěný opravdu nejsou. Tomu pochopitelně odpovídá i cena. Když mi jde o použití občas, nevyplatí se mi investovat do páječky 30.000,-Kč, a navíc nehrozí, že za 2 měsíce odejde tělísko, jako při 6-ti hodinovým provozu denně.
To mi připomíná pár mých známých, kteří koupili v nějakým tom marketu plastovou vrtačku s příklepem za 350,-Kč a používali to pro práci, na kterou je třeba vrtacího kladiva. Strašně se divili, že jim to po 30 minutách odešlo. Prostě jsou nářadí urřené pro amatérské použití a jiné pro profi provoz. A od toho se odvíjí taky cena.
Ta moje páječka je American CT Brand, byla hodně levná- 1500,-Kč, má taky tlačítka, a nemám s ní problém. Dokud se neodpojí od sítě vytažením síťové šňůry ze zásuvky, pamatuje si nastavení.

Autor: Honza-Švermov (193.179.209.---)
Datum: 08.02.2010 09:26

Jo Franto, to sem si všimnul. Ale já je amatérsky nepoužíval, timpádem o amatérskym použití nemůžu psát, ale i tak chci "přispět svojí troškou do mlýna". Navíc třeba to zapomínání nastavení o kterym píšu je vlastnost nepříjemná i při ama použití, timpádem mi přijde užitečný o tom napsat. Díky tomu zapomínání nastavení musíš tlačítka mačkat furt jak magor, a vsadim se s tebou že i když jí budeš používat tak jednou za čtrnáct dní hodinku, tak do roka máš po tlačítkách. No a že jsem měl šéfa extraspořivýho pitomce kterej nepochopil že levný věci jsou v tomhle případě ty nejdražší, to už je jiná věc - to k tomu tvýmu srovnání s vrtačkou. Já rozdíl mezy hobby a profi nářadim chápu, proto jsem taky popsal jakym způsobem to bylo používaný a jak rychle to odešlo. Občas se totiž i mezi levnejma věcma najde něco co "drží", a pak se to dá použít i v profi provozu a ušetřit. Ale to evidentně neni případ páječek Aoyue.
Rozumíme si ?

Datum: 08.02.2010 20:39

Ale jo. Ty aoyue jsem koukal taky a původně jsem chtěl pořídit tu s turbínou. Pak se mi ale zalíbila ta "emerická" CT 852K, sehnal jsem si leták s jejich celou produkcí, a líbila se mi víc. Hlavně taky ta cena v Hadexu. mají to o litr levněji než všude jinde. Protože mě zajímá všechno, hned jsem to kuchnul, a i když číselný značení je stejný jako u těch Aoyue, pajšl je řešenej jinak. Jiný- větší čerpadlo, procesor napájenej trvale [proto taky nezapomíná] a elektronika dělaná celkem "kulturně".

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*2* + *8* =