CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
převod A/D nf bez PC
Autor: miro (93.99.180.---)
Datum: 31.01.2010 14:35

Mám možná speciální dotaz. Jak je to s převodem nf signálu (stačí hovorové pásmo) do digitální podoby a zase zpět. U některých radiostanic bylo možné použít modul pro A/D převod a na druhé starně zase opačně. Jenže na to byly ty radiostanice už připravené. Nemá někdo zkušenosti s externím převodníkem?. Mělo to několik výhod, kvalitnější přenos- skoro jak WFM, větší dosah a nedalo se to běžně odposlechnout. Na běžnou RDS to jen šumělo.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: převod A/D nf bez PC
Autor: Ales (---.88.broadband.iol.cz)
Datum: 31.01.2010 18:47

Co to bylo za stanice? Alinco s konektorem na digitalni modul?

Datum: 31.01.2010 19:29

Myslím že jsem viděl u Alinco. Ale já bych to chtěl použít pro stanice který digi slot nemají. Prostě převést analog na digitál a tím pak modulovat vstup RDS.

Autor: Ales (---.88.broadband.iol.cz)
Datum: 31.01.2010 20:03

Pri digitalnich prenosech se vetsinou pouziva modulace GMSK a je potreba pro modulaci posilat signal primo na varikap VCO a pri demodulaci brat signal primo z diskriminatoru (napr. MC3361 apod.). Udelat takovy A/D prevodnik nebude zadna sranda, nebot hlas vetsinou nelze prenest v plne sirce pasma, ale musi se to datove komprimovat. Nehlede na to, ze posledni dobou se prave pro omezeni datoveho toku pouziva AMBE VOCODER, ktery zpracovava informaci o hlase na zaklade kmitoctu, spektra a obalky - nikoliv primou digitalizaci. Tim se usetri hodne, ale casto byva hlas nesrozumitelny. nez vymyslet neco noveho, bylo by mozna lepsi pouzit nejakou existujici technologii - napr. KENWOOD NEXEDGE, nebo MOTOROLA MOTOTRBO.

Autor: Martin Zatec OK1MJO (---.elhamobil.cz)
Datum: 31.01.2010 22:25

Kdyz se o tom bavite, jsou cipy od AMD a Atmela ktere v jednom 288 pinovem pouzdru obsahuji 4x AD, 4x DA 24b/96kHz.
Dale DSP (32b), MCU typu ARM7/9 (Linux...open source), 16MB RAM a 4MB FLASH (cast FLASHe je pouzita jako EEPROM). Svab ma mimo 48 I/O pinu i Ethernet, 2x USB, 2x RS232c, 3xIIC, 2x ISP/MicroWire.
Puvodne jsem chtel na tomto cipu a malem tistacku udelat kompletni Echolink server a APRS.
Krasne by se to veslo do stavajicho HIP2000 OK0BEZ.
A jak jsem zjistil, tak AMD ma jeste cip kde misto DSP+AD/DA je komplexni AC97 (je na to lepsi ovladac v Linuxu).
Cena toho AMD (ARM9) s AC97 v pouzdru je 460Kc.
Levej kanal by byl pro Echolink a pravej pro APRS.
Jenze prisla nemoc a bohuzel dnes nemuzu temer nic delat :((((
Osud zasahne necekane.

Datum: 01.02.2010 07:25

No vidím že by to nakonec nemuselo být nemožné. Přivítám jakékoliv další info. Dík

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*4* + *4* =