CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
IC-E90 vysílá a nevysílá
Autor: Jirka (---.static.adsl.vol.cz)
Datum: 18.04.2010 19:07

Tak tu mám IC-E90. Je s ní nějaký záhadný problém. Na 6m a 2m z ní nic neleze. Na 70cm z ní leze 4W. Porovnával jsem to zkusmo spojeními a na 2m a 70cm i s FT51. Prostě na 2m se nedostanu s IC-E90 do OK0N s FT51 ano. Výkon 0,5W. Ze schematu PA u IC-E90 bych si typnul, že jeden konec je pro 6m a druhý konec je sdružený pro 2m a 70cm a v tom je ta záhada, proč to na 70cm jde a na 2m nejde. Máte prosím někdo tento stroj ? Zajímaly by mne hodnoty v servisním menu, kdy se stanice musí na reproduktorovým Jacku proklemovat odporem, aby byl doňho přístup. Pravděpodobně asi došlo při připojeném nabíjecím adaptéru k zapnutí TRX a zaklíčování. Máte někdo podobné zkušenosti?
Jirka OK1JM

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Re: IC-E90 vysílá a nevysílá
Autor: pavel (---.karneval.cz)
Datum: 04.05.2010 20:57

Zkusil jsi jí resetovat?

Datum: 05.05.2010 09:44

Resetovat jsem nezkoušel, ale zkusím hned, ikdyž mi připadá, že tím to nebude. Pokud vezmu druhý TRX, tak se slyším jak na 6m, tak na 2m i na 70cm. Tedy na vzdálenost 1m na stole. Pokud ale budu chtít zavysílat někam dál, tak na 2m to na přímou viditelnost 10km neprojde do převaděče a na 15km to neprojde do druý ručky (z jinou ručkou to jde výkon 2W). Na 70cm to jde v pohodě. Koukal jsem do servisní dokumentace a nevidím tam nějakou vazbu na to, že by to najednou nemělo vysílat.
A zeptám se Tě, Ty máš podobnou zkušenost ? A ještě se zeptám, zda by si mi mohl poskytnout informace o nastavení v servisním menu, tedy hodnoty všech konstant. Rád bych to porovnal s tím, co tam mám já. Tedy pokud máš IC-E90. Dík za přečtení a případnou odpověď. Jirka

Autor: P. (---.ges.cz)
Datum: 05.05.2010 13:45

Prvně bych změřil výstupní výkon ( pokud nemáš čím, alespoň PSW metrem ). Potom bych hledal dál. Těch možností je řada. Pokud jsi stanici odblokoval a vysílal kde se dá do nepřizpůsobené antény, potom se není co divit. Může být pryč nějaká spínací dioda v pásmových propustech ( v lepším případě ) případně i konec ( nevím, jestli je tam jeden nebo tři ).Do servisního menu radši nelez, nebo si zaděláš na slušný trable.
Tuhle ručku nemám.
P.

Datum: 16.05.2010 15:16

Jo nejlepší je dobrá rada od někoho, kdo tuhle ručku nemá. Naštěstí hledám někoho, kdo tuhle ručku má. A proto se ptám i na servisní menu a hodnoty v něm. Výkon mám změřený, to jsem psal už nazačátku. Ale spíš vidím, že tu asi nikdo nevysílá. Jirka

Autor: Franta (---.net.upc.cz)
Datum: 16.05.2010 16:00

Servisní menu z jinýho kusu rozhodně nekopíruj! Rozhodíš celou stanici. Na každým kusu jsou jiný hodnoty.

Autor: Honza-Švermov (193.179.209.---)
Datum: 17.05.2010 09:53

Předpokládam že to mu asi bude jasný, tipuju že spíš jde o porovnání hodnot jestli tam neni nějakej extremní úlet.

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*8* + *5* =