CB bazar

CB seznam CB news CB stanice PMR stanice Scannery Dokumentace CB burza CB prodejci Kalendář akcí CB software Lokátor CB forum CB chat

Téma: PředchozíNásledující
Menu: Seznam diskusních fórSeznam příspěvkůNové témaHledat
Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2
Re: Znáte někdo tohle relé?
Autor: JN (---.satnet.cz)
Datum: 10.05.2010 21:09

Díky za uklidnění, mám tu rozpracovanej návrh desky v GIMPu a nerad bych to teď típnul.

Volby: Odpovědět na tento příspěvekCitovat tento příspěvek
Autor: KarelZ (---.8.broadband13.iol.cz)
Datum: 12.05.2010 18:06

Vím, že to je mimo mísu, jak napsal Franta, ale někoho by to snad mohlo zajímat:
OK1FJD > BAZAR 05.05.10 12:31l 13 Radek 276 Bytu #353 (0) @OK
BID : 55KOK0NAG00K
Koaxialni rele do 2.5 ghz
Cesta:OK0NAG<
Odeslano: 100505/1031z @:OK0NAG.#BOH.CZE.EU [TCP/IP BBS Praha Strahov] bcm2.01e-zia
Od: OK1FJD @OK0NAG.#BOH.CZE.EU (David) Pro: BAZAR @ OK
X-Info: Prijato od 85.70.50.46 za pomoci HTTP rozhrani

CX-520D
Relé koaxiální, 0-2.5GHz, 50Ohm., 12V=, 1xPŘEP (dvojitý kontakt), 3xN Zakoupené zde [www.ges.cz]
Minimálně používané a nikdy nebylo nainstalované venku.PC cena 3500kč
Další info zde
[www.ok1fjd.estranky.cz]

Autor: JN (---.satnet.cz)
Datum: 12.05.2010 18:35

Spíš pokukuju po [tomhle]
Až bude hotov předzes, asi využiju tu desku Nokia BD34 , co jsem koupil loni v holicích a bude se zesilovat oběma směry. V autě není výkonu nikdy dost...

Autor: JirkaK (89.203.188.---)
Datum: 16.05.2010 09:41

Tyhle relé nevyráběla pardubická Tesla, ale tuším družstvo Mechanika Teplice. Pamětnící nebo chudí amatéři je ještě najdou v přepínání cívek oscilátoru v Otavě. Takže na signálové použití asi vyhoví. I když na konci sedmdesátých let se dávalo co bylo....

Autor: jáchym (---.static.adsl.vol.cz)
Datum: 06.11.2010 15:56

my ho máme taky je prej šíleně dobré a výkoné.

Autor: Miro (---.95-103-214.t-com.sk)
Datum: 13.02.2011 06:13

To nie je relé QN ale relé mechanika a to je podstatný rozdiel. QN sú skutoččne vhodné aj pre UHF ale Mecanika iba na nf. Vnútorná konštrukcia je rozdielna. QN boli robené pre rádiostanice a Mechanika pre ovládacie obvody. Preto aj tie rozdielne vlastnosti. QN zopne kontaktom spolľahlivo 3 A a Mechanika maximálne 1 A.

Autor: Franta (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 13.02.2011 11:00

V každým případě je velice kvalitní. Jazýčky jsou zlatý, na pevných kontaktech nalisovaný zlatý čepičky... Jedno relátko padlo kvůli těmto zjištěním za vlast :-)

Autor: jef111 (---.siemens.at)
Datum: 11.05.2012 09:58

Mám zkušenosti s oběma druhy těchto dusíkových relé.

První typ je úzký a vysoký QN599xx. Tyto relé mají poměrně velký příkon a dost se zahřívají. Patrně díky tomu mají taky vysokou poruchovost. Z různých recyklovaných zařízení jsem jich vytahal asi 30 kusů, z toho 4 kusy hned při prvním měření vadné (nespolehlivé nebo vůbec žádné sepnutí). Použil jsem je v přepínači vstupů pro audio a po několika týdnech provozu se objevily ještě další dva kusy vadné. Už bych je víckrát nikde nepoužil :-(
Viděl jsem vloni v Holicích prodávat jejich "západní" vzor, stejné rozmístění vývodů ale poloviční výška. Bohužel byl jen jeden kus tak jsem to neřešil.

Naproti tomu ty nižší a širší typ 15N600xx jako je na fotce výše jsou podle mě výborné. Mám jich taky několik desítek a zatím jsem neobjevil ani jedno vadné. Mají taky nižší příkon. Použil jsem je ve měřiči antén 1-35MHz, tam mají útlum přes 40dB spolehlivě.

Oba typy se používaly taky ve studiových mixpultech Elektroakustika Bratislava. Typ QN599 je často vidět pájený, měněný. Typ 15N600 jsem zatím pájený nenašel. Tyto pulty vlastním dva.

Autor: jef111 (---.siemens.at)
Datum: 11.05.2012 09:59

Mám zkušenosti s oběma druhy těchto dusíkových relé.

První typ je úzký a vysoký QN599xx. Tyto relé mají poměrně velký příkon a dost se zahřívají. Patrně díky tomu mají taky vysokou poruchovost. Z různých recyklovaných zařízení jsem jich vytahal asi 30 kusů, z toho 4 kusy hned při prvním měření vadné (nespolehlivé nebo vůbec žádné sepnutí). Použil jsem je v přepínači vstupů pro audio a po několika týdnech provozu se objevily ještě další dva kusy vadné. Už bych je víckrát nikde nepoužil :-(
Viděl jsem vloni v Holicích prodávat jejich "západní" vzor, stejné rozmístění vývodů ale poloviční výška. Bohužel byl jen jeden kus tak jsem to neřešil.

Naproti tomu ty nižší a širší typ 15N600xx jako je na fotce výše jsou podle mě výborné. Mám jich taky několik desítek a zatím jsem neobjevil ani jedno vadné. Mají taky nižší příkon. Použil jsem je ve měřiči antén 1-35MHz, tam mají útlum přes 40dB spolehlivě.

Oba typy se používaly taky ve studiových mixpultech Elektroakustika Bratislava. Typ QN599 je často vidět pájený, měněný. Typ 15N600 jsem zatím pájený nenašel. Tyto pulty vlastním dva.

Autor: Petr OK1DPF (95.129.241.---)
Datum: 14.01.2016 19:01

Doporučuji toto : [ok1gth.nagano.cz] . Autor ( na rozdíl od jiných... ) měřit umí. Ta relé jsou výborná ( tedy QN599 25, ta široká jsem na vysokých kmitočtech neměřil ), pro použití v tom zesilovači bych ale doporučoval přepínat dvěma zvlášť a mezi nima dobře udělanou propojku (stínění připájet nahusto k zemi na tišťáku).

Autor: ok1doz (---.megasphera.cz)
Datum: 22.08.2018 20:44

100 W na dvoumetru bez problemu

Neznate nekdo QN 599 11 je to asi 3x vetsi, asi je jen 1 prepinaci kontakt, take bude pod dusikam.

Jdi na stránku: Předchozí12
Aktuální stránka: 2 z 2

Jméno: 
Email: 
Téma: 
*7* + *1* =